Ciasteczka maślane mocno czekoladowe

 

Pyszne ciasteczka, którymi raczy nas Kasia.
Powiedzieć, że są pyszne to mało.

Polecam!!!!

Co nam trzeba?

1 jajko
100g masła
100g białego cukru
50g brązowego cukru
szczypta soli
pół płaskiej łyżeczki sody oczyszczonej
250g mąki tortowej pszennej
łyżeczka cukru z prawdziwą wanilią
100g czekolady mlecznej/gorzkiej/deserowej  – Wasz wybór

Robimy!
W garnuszku rozpuszczamy masło.
Studzimy i przelewamy  do miski, dodajemy cukry i całe jajko.
Mieszamy , aż masa będzie jednolita.
Następnie po kolei dodajemy:  sól, sodę oczyszczoną i cukier z wanilią.

Mieszamy.
Teraz czas na mąkę- dodajemy do masy (najlepiej przesiać przez sito).
Mieszamy i dosypujemy posiekaną czekoladę (nie za drobniutko, w kosteczkę)
Z masy formujemy kulki (jak piłeczka do ping ponga) i układamy je na blaszce.
Zachowajcie odstępy, podczas pieczenia lekko się rozpłaszczą.
Ciasteczka pieczemy w piekarniku w 180°C przez 12-15 minut

Placuszki białkowe z borówkami i żurawiną

Jedno z szybkich i pożywnych śniadań,  do których lubię wracać.

Co nam trzeba?
2 kubeczki jogurtu wysokobiałkowego (naturalny)
1 jajko plus białko
2 łyżki mąki
owoce: borówki
żurawina w słoiczku
do podania-podpłomyki Kupiec żurawinowe

odrobina tłuszczu do smażenia-ja używam masło klarowane

Jogurty wrzucamy do miseczki, wbijamy jajko, białko i mąkę- mieszamy.
Rozgrzewamy patelnię z tłuszczem,
nakładamy łyżką porcję formując placek-nakładamy kilka borówek-
smażymy chwilkę, przerzucamy na drugą stronę i przypiekamy.

Podajemy na chrupiącym waflu żurawinowym i polewamy z wierzchu żurawiną.

Pyszne połączenie, spróbujcie!!!