Owsiankowy placek.

Proste, smaczne i bardzo pożywne ciacho.

Można nazwać je też plackiem jak ja. Polecam!
Bez mąki, bez cukru, bez zbędnych tłuszczy!

Co nam potrzeba?
Na małą foremkę (średnica 10-12 cm)

150g płatków owsianych
300ml kefiru/maślanki
2 jajka
2 łyżki miodu
3 jabłka (obrane i starkowane na wiórka)
2  średnie marchewki (obrane i starkowane na wiórka)
2 łyżki kaszy manny
Na wierzch : 2 łyżki wody, 2 łyżki miodu i 2 łyżki kakao ciemnego- lekko podgrzać by się połączyły składniki

Robimy!
W misce mieszamy ze sobą wszystkie składniki.
Wykładamy do lekko natłuszczonej blaszki lub wyściełanej papierem do pieczenia.
Pieczemy 30minut w 180 stopniach. Wyjmujemy, studzimy i polewamy naszą mieszanką wody, miodu i kakao.
Smacznego!

ps. Można dodać cynamonu, zapachnie nam jesienią!

Placuszki z serka wiejskiego ze szczypiorkiem.

Proste, pyszne i szybkie!
Kilka składników i już!
Idealne na śniadanko.

Co nam trzeba?
300g serka wiejskiego
2 jajka
4 czubate łyżki mąki
sól i pieprz- po 1/4 łyżeczki
posiekany szczypiorek- 2-3 łyżki
olej do smażenia


Robimy!
Jajka roztrzepujemy i mieszamy z serkiem wiejskim, solą i pieprzem i posiekanym szczypiorkiem.  Zagęszczamy całość mąką.
Rozgrzewamy olej na patelni- nie przesadzajmy z ilością, ważne by patelnia była po prostu natłuszczona. Łyżką nakładamy porcje placuszków i smażymy z każdej strony 3-4 minuty.
Gotowe!

Zapiekany ryż z jabłkami.

Jesień nadchodzi, jabłuszka lecą z drzew…
Czas na sycący ryż z jabłkami.

Co nam trzeba?
Brytfanka- długość około 20cm
200g ryżu
5 dużych jabłek (słodkich, dość miękkich)
5 łyżek masła
5 łyżek cukru brązowego (jak brak to zwykły)
3 jajka
2 łyżki mąki
jak ktoś lubi to czubata łyżka cynamonu.
cukier do posypania na wierzch

Robimy!
Ryż gotujemy do miękkości.

Jabłka obieramy, drążymy gniazda nasienne i miąższ tarkujemy na grubych oczkach.
Ugotowany- jeszcze lekko ciepły ryż mieszamy z masłem, następnie dodajemy cukier, jabłka i cynamon jak ktoś lubi. Mieszamy, wbijamy jajka , dodajmy mąkę.  Dzięki mące i jajkom będzie bardziej zwarte- jeśli tego nie dacie- owszem ryż jest lepikiem, ale będzie bardziej „rozpadający”.
Mieszamy, wykładamy do brytfanki, posypujemy na wierzchu lekko cukrem (da nam lekką chrupiącą skorupkę)  i pieczemy około 25 minut w 180 stopniach.
Smacznego!

Można dodać dowolne owoce.

ps. pyszne z kleksem jogurtu z miodem

Domowa focaccia.

Focaccia to rodzaj włoskiego, drożdżowego pieczywa podawanego jako przystawka przed daniem głównym lub na śniadanie.
Ja uwielbiam ją robić. Jest absolutnie pyszna, a dodatki do niej dowolne!
Ja mam swoje ulubione, typu sery, rukola, oliwki, dobra szynka (np. parmeńska) lub mortadela włoska, świeże listki bazylii, pomidorki koktajlowe…DOWOLNIE
Czytaj dalej „Domowa focaccia.”