Zapiekane audi naleśnikowe

Przychodzi Latoś do Latosiowej i oznajmia: Robimy Audi!
Hmmm, myślę, Audi?
Pewnie jakieś ciasto chce.
Ale jak?
A to nie ciasto 🙂
Latosiowy: Zobaczyłem w tv, zapamiętałem co trzeba i działamy
Ależ wyzwanie.
I tak ramię  w ramię, z przepisu z głowy powstało MEGA, ale to MEGA danie!
Czemu Audi?
Bo układa się naleśniki jak znaczek samochodu Audi.
Ale zaraz Wam wszystko wytłumaczę!

Co nam trzeba?
Naleśniki – 8 sztuk przepis >>>>> KLIK
duże plastry szynki-wielkości małego talerzyka -8 sztuk (lub mniejsze i wtedy razy dwa)
sos szpinakowy: paczka świeżego  szpinaku + 100ml śmietany 12% + sól i pieprz -1/3 łyżeczki) + 2 ząbki czosnku
tarkowany ser żółty-około 300g (200 g + 100 g oddzielnie)
czerwona fasola-2 puszki
Koncentrat pomidorowy -300ml
mały kubeczek śmietany-12 %
2 jajka

Robimy!
Na blacie układamy spory kawał papieru /pergaminu/ ścierkę cokolwiek,
aby weszło nam na to dwa rzędy po 4 naleśniki i aby dało się zrolować.
Ja użyłam papieru do pieczenia
Układamy naleśniki w symbol AUDI
fot google

I tak dwa rzędy obok siebie, aby ich boki zachodziły na siebie.
robimy sos szpinakowy:
Szpinak wrzucamy na głęboką patelnie i dusimy do miękkości, dodając do tego posiekany czosnek, sól i pieprz. Jak już będzie miękka papka dodajmy śmietanę. Mieszamy.Na naleśniki układamy szynkę, starajmy się wszystko układać, aby zachodziło na siebie.
Na to wykładamy szpinak i posypujemy warstwą sera- 200g
Przygniatamy wszystko ręką i rolujemy -mocno i ciasno. Powolutku. Całość odstawiamy na 10 minut, aby się ładnie skleiło.
Kroimy na grube krążki i układamy je w naczyniu żaroodpornym obok siebie.  wyjdzie około 12 krążków
Jajka rozbijamy w miseczce, rozbełtujemy i smarujemy nasze naleśniki.
Robimy sos fasolowy:
przecier mocno podgrzewamy, wrzucamy do niego fasolę, mieszamy, zabielamy śmietaną i dodajemy 100g sera
Nakładamy na nasze krążki po całości.
Zapiekamy w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni około 20 minut.
Nakładamy krążki na talerz polewając sosem z fasolą.
PYCHOTA!!!!

 

 

 

Zapiekanka z kaszy jaglanej z kurczakiem

Uwielbiam zapiekanki!
Głównie za dwie rzeczy!
Można w nich pomieszać wszystko
Jedzenia jest na dwa dni 🙂
No chyba, że jest tak pyszne, ze jemy na obiad i na kolacje i poprawiamy śniadaniem/
Taka zapiekanka jest pyszna, ma dużo zdrowej kaszy jaglanej i syci na długo!
Ja zapiekam w naczyniu żaroodpornym prostokątnym, na wysokość około 6-7cm.
Ale dobra jest każda forma. Trzeba tylko kontrolować czas pieczenia

Co nam trzeba?
1 pierś (podwójna)z kurczaka
200g suchej kaszy jaglanej – u mnie Cenos
łyżka oleju kokosowego
puszka kukurydzy
200 g tarkowanego sera- u mnie tłusty morski, ale i mozarella się sprawdzi
3 jajka
200 g śmietany 12-18% lub jogurtu naturalnego
przyprawy: sól, pieprz ziołowy, słodka papryka, curry
roszponka jako dodatek

Czytaj dalej „Zapiekanka z kaszy jaglanej z kurczakiem”

Fasolka po bretońsku

 

Takie dania to wspaniały pomysł, na sycący i odżywczy obiad.
Fa­so­la  bia­ła drob­na – jest do­sko­na­łym źró­dłem biał­ka. Jej re­gu­lar­ne spo­ży­wa­nie wpły­wa  ko­rzyst­nie na układ ner­wo­wy po­pra­wia­jąc kon­cen­tra­cje i pa­mięć. Fa­so­la za­wie­ra  m.in. wi­ta­mi­ny z gru­py B, wapń i ma­gnez. Jest na­tu­ral­nym źró­dłem le­cy­ty­ny  oraz błon­ni­ka
Idealny na zbliżającą się już chłodniejszą porę roku.
Kto nie jadł fasolki po bretońsku ten musi to szybko nadrobić.


Co nam trzeba? na dwie osoby
100g fasoli białej-u mnie drobna Cenos
2 średnie kawałki dobrej kiełbasy
2 plasterki wędzonego boczku
mała cebula
mały słoik przecieru pomidorowego
50ml wody
sól, pieprz -po szczypcie, pół łyżeczki czerwonej papryki i majeranek (łyżeczka-przeciw wzdęciom)
łyżeczka oleju rzepakowego
Czytaj dalej „Fasolka po bretońsku”