
Przepyszne połączenie słodyczy jabłuszka z orzeźwieniem i kwaskiem rabarbaru, pod pyszną kruszonką (przygotowałam jej lżejszą wersję)
Podaje to z gałką waniliowego loda i jest po prostu PRZEPYSZNIE
Towarzyszy mi Kupiec.

Moja pasja, mój świat.
Moje eksperymenty, smakołyki i inne cuda

Przepyszne połączenie słodyczy jabłuszka z orzeźwieniem i kwaskiem rabarbaru, pod pyszną kruszonką (przygotowałam jej lżejszą wersję)
Podaje to z gałką waniliowego loda i jest po prostu PRZEPYSZNIE
Towarzyszy mi Kupiec.

Zapraszam Was na pyszną zapiekankę.
Kilka składników, czas pieczenia i już!

Prosta zupa- prościej się nie da.
3 składniki i dodatki, niecała godzinka roboty-smak wyborny.
Tzw. zupa shrekowa 😉

Co nam trzeba?
5 młodych cukinii
Mały kawałek pora
porządna garść natki pietruszki
Woda
sól, pieprz
łyżka masła
Robimy!
Młodą cukinię myjemy, nie obieramy.
Drążymy tylko środek i siekamy na drobne kawałki
Zalewamy 3 l wody, dodajemy posiekanego pora.
Gotujemy całość około 30 minut, aż zmiękną nam warzywa.
Na koniec dorzucamy natkę pietruszki, dajemy sól i pieprz do smaku i całość miksujemy blenderem na krem. Dodajemy łyżkę masła do smaku i już.
Pyszne z grzankami.
Smacznego


Kawy mojej córci nie dość, że wyglądają, to jeszcze smakują jak milion dolarów.
Łapcie jej propozycję na dalgonę z kakao.
Szklanka 350ml
Co nam trzeba?
Łyżka gorzkiego kakao
Łyżka cukru trzcinowego
Łyżka kawy rozpuszczalnej
150ml mleka
50ml wody
bita śmietana na wierzch
Robimy!
Kakao, cukier, kawę i wodę miksujemy na pianę.
Do szklanki wlewamy mleko, na to pianę i na wierzch dajemy bitą śmietanę.
Gotowe!
Ps. mleko dajcie według swojego uznania, w zależności czy chcecie mieć kawę mocniejszą, mleczną słabszą- najlepiej celujcie w połowę używanej szklanki-wtedy smak jest najlepszy!

Serca indycze lub serduszka kurze (mniejsze) to wspaniały materiał na obiadek.
Zobaczcie jak go przygotować.
Co nam trzeba?
Kilogram serc (ja wybrałam indycze)
2 duże żółte cebule
10 dużych pieczarek
sól, pieprz czarny
Śmietana 18%- 100ml
łyżka mąki pszennej
Woda
Olej rzepakowy lub inny tłuszcz do smażenia
posiekany szczypiorek do posypania (opcjonalne)

Robimy!
Serca myjemy, usuwamy błonki i zrosty.
Kroimy na mniejsze kawałki.
Cebulę kroimy w kosteczkę
Pieczarki myjemy, kroimy w półplasterki (obieramy lub nie-wedle wyboru)
Rozgrzewamy 2 łyżki oleju, przesmażamy cebulę około 2-3 minut,
Zdejmujemy cebulę, na tej samej patelni podsmażamy pieczarki- 2 minutki,
Do pieczarek dorzucamy pokrojone serca, przesmażamy 2-3 minuty i podlewamy wodą by je przykryć, dodajemy cebulę. Przyprawiamy solą i pieprzem. Dusimy całość do miękkości około 30 minut. Po tym czasie robimy „zabielacz”- 4 łyżki sosu z duszenia mieszamy z łyżką mąki i śmietaną. Wlewamy do naszego gulaszu. Całość dusimy jeszcze 5 minut.
Smacznego!

Pyszna i pożywna sałatka.
Kolorystycznie wiosenna, pięknie wygląda na stole!