Szachownica. Leszek Herman

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×

To już drugie moje spotkanie z tym autorem i tak jak za pierwszym razem mogę powiedzieć: GENIALNE.
Fantastycznie mi się czytało, tę pełną zagadek i tajemnic intrygę. Jest to połączenie książki historycznej i przygodowej z nutką kryminału. Ogrom wiedzy jaką przy okazji Pan Leszek przekazuje czytelnikowi jest nie do przecenienia. Te elementy historyczne są tak pięknie wkomponowane w fabułę, że nie męczą nie przesycają, tylko gładko prowadzą i wciągają czytelnika.
Połączenie przeszłości i teraźniejszości, doskonałej akcji, a wszystko napisane lekkim przystępnym językiem. Brawo do autora i czekam na więcej!

Szachownica 

Herman Leszek

Wydawnictwo MUZA S.A.

2022-10-12

Mroczne sekrety, wampiryczne rytuały, przeszłość, o której nikt nie powinien się dowiedzieć

Nowy Jork, rok 1829. Do portu przyjeżdża kobieta z misją przekazania tajemniczego pakunku odpływającemu właśnie do Europy porucznikowi. Gdy na chwilę zostaje sama, dopada ją mężczyzna, którego znała kiedyś w innym życiu. Nie zapomniał o niej, po krótkiej sprzeczce wyciąga broń i strzela…

Prawie dwieście lat później. Na wymarzoną wycieczkę do Stanów Zjednoczonych przyjeżdżają Patryk i Karen. W Richmond w lokalnym muzeum trafiają na aukcję, na której wystawiona jest na sprzedaż tajemnicza skrzynka pochodząca ze Szczecina – szkatuła łowcy wampirów. Ku przerażeniu Patryka, Karen bierze udział w aukcji i kupuje tajemniczy artefakt.

Wkrótce szkatuła wikła ich w coraz bardziej przerażające kłopoty.

Ścigani przez bezwzględnych poszukiwaczy wyjątkowo cennych dokumentów, z czasów Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, trafiają na zagubioną w lasach Wirginii farmę wyjętą wprost z amerykańskich horrorów, a zaraz potem na bagna Karoliny Północnej.

Tymczasem szkatuła, niczym puszka Pandory, odsłania swoje mroczne tajemnice, a jej zawartość, wygrawerowana na wieku szachownica i stara inskrypcja z wolna odkrywają to, co dwieście lat wcześniej wydarzyło się w ustronnym zamku na Pomorzu…

Print Friendly, PDF & Email
0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×