Ostatnia księgarnia w Londynie- Martin Madeline

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×

Piękna.
Tak mogę określić tę książkę. Mimo brutalności tematu, ogromu smutku i emocji, które w niej znajdziecie, mogę nazwać ją piękną
Dlaczego? Gdyż porusza piękne nuty pasji, nieśmiałej miłości, odwagi i waleczności. Jest to niesamowita lektura, która zabiera nas w świat II Wojny Światowej i przeplata go losami bohaterki, piękną książką, klasycznymi powieściami, walką, heroizmem, przyjaźnią i miłością.
Grace, dziewczyna, która zawsze pragnęła by zamieszkać w Londynie. Jej marzenie spełniło się i w sierpniu 1939 roku wraz ze swoją przyjaciółką – Viv przybyły do miasta. Szukając pracy trafia do podupadającej księgarni.
I tu zaczyna się ta piękna historia…
Będą łzy, będzie wzruszenie, ale i uśmiech.
Gwarantuję Wam i polecam gorąco.
Skradła moje serce.

Ostatnia księgarnia w Londynie
Martin Madeline

Wydawnictwo MUZA S.A.

2022-06-01

 

Inspirowana historią kilku księgarni, którym udało się przetrwać Blitz, Ostatnia księgarnia w Londynie jest ponadczasową opowieścią o wojennej stracie, miłości i niepokonanej sile literatury.

Sierpień, 1939. Londyn szykuje się do wojny, podczas gdy armia Hitlera szturmuje Europę. Grace Bennett zawsze marzyła o przeprowadzce do stolicy, ale nie spodziewała się, że zastanie w niej bunkry, worki z piaskiem i zasłony zaciemniające w oknach. A tym bardziej nie sądziła, że zatrudni się w Primrose Hill, zakurzonej księgarence w samym sercu Londynu.

W czasie coraz brutalniejszych ataków na pogrążone w ciemności miasto, Grace odkrywa potęgę opowieści, które potrafią zjednoczyć lokalną społeczność w niewyobrażalny sposób i rozjaśnić nawet najgęstszy wojenny mrok.

„Wciągające połączenie literatury, romansu i wojny. Nie obejdzie się bez dramatów, ale zakończenie podniesie was na duchu i sprawi, że każdy miłośnik książek uroni łezkę lub dwie.”
Booklist

„Ostatnia księgarnia w Londynie to cudowna opowieść o przyjaźni, stracie i miłości. Martin błyskotliwie i zarazem pokrzepiająco opisuje trudy życia w targanym wojną Londynie. Książka, która doprowadzi was i do śmiechu, i do łez. Absolutnie wspaniała””
Soraya M. Lane, autorka bestsellerów „Wives of War” i „The Last Correspondent”

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Print Friendly, PDF & Email
2Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×