Jak zmienić wszystko. Młodzi na ratunek planecie.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×

 

Czasy w jakich żyjemy, coraz częściej nakłaniają nas do rozmyślań i refleksji nad tym co się dzieje.
Nie mówię tu o wojnie, pandemii, ale o następstwach tego, o bieżącym życiu, które się toczy równolegle z nami.
Huragany. Susze. Powodzie. Coraz częściej tego doświadczamy, z coraz to większą mocą zniszczenia. Anomalie pogodowe to już obecnie standard. Ale jak z tym żyć, w tym! I jedno podstawowe pytanie: Co dalej?
Jaka przyszłość czeka nasze dzieci, ich dzieci…?
Co warto zmienić, co można wprowadzić w życie?
Wiadomo, jedna osoba nie zmieni świata, ale jak każdy po kolei dołoży cegiełkę do ratowania tego co mamy to mam nadzieję, że zbudujemy mocne fundamenty, które podtrzymają to wszystko, nie pozwolą runąć.
Polecam WSPANIAŁY poradnik dla młodych ludzi, bo to oni muszą być motorem napędowym> ale współdziałając z dorosłymi, więc dla Was też polecam sięgnięcie po tę pozycję!

Jak zmienić wszystko. Młodzi na ratunek planecie.
Klein Naomi Stefoff Rebecca
Wydawnictwo: You&YA
Premiera: 2022-09-21

Książka Rebecci Stefoff i Naomi Klein powstała z myślą o młodych. Ten angażujący przewodnik pełen jest konkretnych informacji oraz inspirujących historii młodych liderów i liderek z całego świata. Daje on młodym czytelnikom rzetelne spojrzenie na aktualny stan klimatu i tłumaczy, jak znaleźliśmy się w tym miejscu. Jednocześnie podsuwa narzędzia, których będą potrzebowali, by dołączyć do walki o ochronę – i zmianę – planety, którą w przyszłości odziedziczą.

Jak się organizować? Dlaczego pozwoliliśmy sobie dojść na sam skraj przepaści, zanim poważnie potraktowaliśmy niebezpieczeństwo zmiany klimatu? Od czego zacząć swoją działalność? Jakie formy protestu dają najlepsze rezultaty? I jakie powinny być kolejne kroki? Jakie praktyczne żądania stawiać przed władzą – rodzicami, szkołą, politykami?
Na te i wiele innych pytań odpowie Naomi Klein – jedna z najsłynniejszych dziennikarek XXI wieku, która o zmianie klimatu pisała też w „To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat”.
Jej najnowsza książka, napisana wraz z Rebeccą Stefoff, to przewodnik dla młodych ludzi, którzy nie chcą tylko krytykować, ale realnie kształtować otaczającą ich rzeczywistość. Z niego dowiedzą się, dlaczego świat wygląda tak a nie inaczej, poznają innych sojuszników w walce o zieloną przyszłość i zdobędą konkretne umiejętności negocjacyjne, przydatne w rozmowach nie tylko z politykami o przyszłości naszej planety.
Print Friendly, PDF & Email
0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×