Rozkoszna karkówka z szynkowaru

A ja się wciąż bawię prasowaniem 😉
I to jak rozkosznie 🙂
O domowym robieniu prasowanek pisałam Wam już tutaj
A tym razem w ruch poszła karkówka!

Co nam trzeba?
ok 800g karkówki świeżej
Peklosmaczek K a 80g ze sklepu tradismak, albo sól peklująca jak kto woli.
przyprawa Natura Smak Rozkoszna 40g
1 łyżka  Żelatyna  spożywcza a 120 g
Szynkowar Singiel

Robimy!
Robimy mieszankę przypraw: 1 łyżka rozkosznej + łyżka peklosmaczku+ płaska łyżka żelatyny
Mięso myjemy. Nacinamy delikatnie mięso. Nacieramy przyprawą.
Odstawiamy na kilka godzin do lodówki, najlepiej na noc, wtedy mięso lepiej „przejdzie smakiem przypraw”

Do szynkowaru wkładamy mięso.
Na wszystko nakładamy płytkę przytrzymującą i zakładamy klamrę ze sprężyną, która całość ładnie dociska.

Szynkowar wstawiamy do dość wysokiego  garnka wyłożonego na dnie ściereczką lub jakimś materiałem.
Do garnka wlewamy ciepłą wodę, tak aby sięgała około 2 cm poniżej krawędzi szynkowaru.
Gotujemy na małym ogniu, pod przykryciem około 60 minut.
Sprawdzamy termometrem temperaturę wewnątrz wędliny.
Idealna jest gdy wskazuje około 70 stopni. Wyłączamy i pozostawiamy do ostudzenia.
Ja wkładam do lodówki na całą dobę.

Następnie polewam minutę bardzo ciepłą wodą szynkowar, zdejmuję sprężynę mocującą i sama się szynka wysuwa.
Uważajcie aby nie zgubić do zlewu pysznej galaretki jaka się tworzy. Ja przed polaniem gorącą woda zdejmuje na talerzyk to co  jest na wierchu i potem dokładam do wędlinki. Smacznego!!

Rukola z dodatkami i krewetkami na oleju kokosowym

Są takie dania, którymi zajadam się i wciąż mi mało.
Tak to jest i  w tym przypadku.
Pyszne połączenie składników i mamy wspaniałą kolacyjkę 🙂

Co nam trzeba?

opakowanie średnich krewetek (ja kupuje w biedronce)
olej kokosowy Olini
rukola
kukurydza z puszki -200g
garść czarnych oliwek
mozarella-kulka
na sos: olej lniany 2 łyżki+ łyżka soku z cytryny+ łyżeczka musztardy (u mnie sarepska Develey)

Robimy!
Krewetki obsmażamy na łyżeczce oleju kokosowego, aż będą miękkie.

Zdjęcie

ZdjęcieZdjęcie

Rukolę opłukujemy, podduszamy i wsypujemy do miski

Zdjęcie

Dorzucamy do rukoli kukurydzę

Zdjęcie

Na kukurydzę dajemy pokrojone w polówki czarne oliwki

Zdjęcie

Na koniec mozarelle pokrojoną na drobno.

Zdjęcie

Mieszamy wszystko dokładnie, dodajemy krewetki.
Zalewamy sosem i lekko jeszcze raz mieszamy.

Zdjęcie

Odstawiamy na 15 minut i zajadamy!

Specjał drobiowy z lubczykiem

Domowe wędlinki to rarytasy.
Pachnące, świeże i do tego łatwe do zrobienia.
Ja uwielbiam szynkowar od Tradismak i kombinuję różne przysmaki
Tym razem w ruch poszła pierś drobiowa

Co nam trzeba?
800 dag filetu z kurczaka ( u mnie wyszło 3 większe połówki) dlatego nazywam go potrójnie drobiowym
Peklosmaczek K a 80 g Tradismak,
przyprawa Natura Smak Rozkoszna a 40 g Tradismak
1 łyżka Żelatyna spożywcza a 120 g Tradismak
Przyprawa lubczyk-1 łyżka stołowa
Czytaj dalej „Specjał drobiowy z lubczykiem”

Sałatka owsiana z dressingiem

 

Kolejna pyszna sałatka dla was!
Kaszę owsianą tak lubię, że przemycam w sałatkach ile się da.
Tak i tym razem wyszło!

Co nam trzeba?
100g kaszy owsianej
garść czarnych oliwek
kilka suszonych pomidorów bez zalewy-około 6-8
2 jajka
3 łyżki kukurydzy z puszki
5-6 posiekanych liści bazylii
gotowy dressing 1000 wysp Folwark
lub jak brak:
majonez-1 czubata łyżka
jogurt naturalny-2 łyżki
sól i pieprz
pół czerwonej papryki do ozdoby i  świeżej bazylii gałązki

Robimy!
Kaszę owsianą gotujemy w lekko osolonej wodzie około 15 minut. Ma być miękka, ale sprężysta.
Jajka gotujemy na twardo i tniemy w kosteczkę.
Kukurydzę odsączamy.
Oliwki kroimy na połówki
Pomidory drobno kroimy w paseczki i jeszcze na pół.
Jak brak sosu robimy sos:
Majonez mieszamy z jogurtem i dodajemy poł płaskiej łyżeczki soli i tyle samo pieprzu czarnego

W misce mieszamy kaszę z kukurydzą, pomidorem i jajkami, dodajemy oliwki i bazylię.
Całość zalewamy sosem gotowym lub jogurtowo-majonezowymi  i mieszamy.
Nakładamy do miseczek i zdobimy papryką pokrojoną w paseczki. Podajemy!
Smacznego!

Sylwester z Lidlem-Happy New Year!

Wiecie co jest potrzebne do fajnej zabawy Sylwestrowej? Z dziećmi?
Oczywiście nie mówię tu o dzieciach, miejscu itp…
Potrzebne jest coś do jedzenia, coś do picia i coś co pozwoli spędzić ten wieczór radośnie naszym pociechom, no i nam!
Na przeciw Wam wyszedł LIDL POLSKA.
Ich bogata oferta Sylwestrowa pozwoli Wam wybrać coś dla siebie i dla dzieci.
Zobaczcie co takiego mam dla Was!

W paczce trafiły do mnie pyszności:
bruschetta z oliwkami
Zdjęcie

duża puszka orzeszków ziemnych
Zdjęcie

Snack mix-czyli paluszki i precelki
Zdjęcie

Grissini-czyli pyszne kruche paluchy
Zdjęcie

A do popicia 2 smakowe szampany bezalkoholowe z witaminą C
brzoskwiniowy

i truskawkowy

A teraz druga część paczki! Czyli ZABAWA!!!!!!!

Kredki do malowania twarzy. 12 świetnych kolorów. Miękka kredka, łatwa do zmycia wodą z mydłem.

 

Kolorowe serpentyny- 2 rolki

12 kolorowych baloników:

Kolorowe czapeczki papierowe z gumką- 6 sztuk

Peruka

Zestawy kreatywne:
12 masek z motywem zwierzęcym do samodzielnego zdobienia

asortyment kolorowych papierów i kartonów do tworzenia dekoracji

Jak moje dzieci zobaczyły te cuda, to nie wiedziały za co się zabrać!
Zaczęło się PTRZYGOTOWANIE DO SYLWESTRA.
Na pierwszy ogień poszły maski: malowały dobre 2 h
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Po zabawie z maskami przyszedł czas na perukę 😀 hahaha. Było bardzo wesoło. Nawet Freya się na moment załapała.ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Na końcu przyszedł czas na malowanie buziek.

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
3 godzinki zabawy, a to dopiero przedsmak zabawy Sylwestrowej.
Dziękujemy dla Lidl za wspaniałą paczkę.
ZdjęcieZdjęcie
Zdjęcie
Już wiemy, że zabawa będzie bardzo kolorowa i smaczna. Smakołyki umilą nam czas!
A wy kochani pędźcie do Lidla szybciutko po zakupy!