Zdrada doskonała

Książka, która swoją treścią wbiła mnie w fotel.
A swoim zakończeniem, mnie z niego zrzuciła.

ZDRADA DOSKONAŁA
North Lauren
Wydawnictwo W.A.B

Premiera 2020-07-15

Niesamowity psychologiczny thriller, pisany przez kobietę, która straciła męża, próbującej się pozbierać, żyć z synem, który jej pozostał.
Ale czy wszystko jednak jest w porządku?
Analiza umysłu, otoczenia, przyjaźń czy wróg
Co się w tej książce dzieje kochani…. Prawie 400 stron totalnego wciągnięcia umysłu, ciała i czasu. Nie będziecie żałować
Lektura obowiązkowa!

Czytaj dalej „Zdrada doskonała”

Truskawkowo-owsiany shake z nutą mięty i bzu

Propozycja idealna na początek lata, gdy rządzą truskawki!
Wystarczy dodać płatki owsiane by uzyskać pożywne szybkie śniadanie lub płynną przekąskę do pracy.

Co nam trzeba?
2 czubate łyżki płatków owsianych Kupiec
50ml ciepłej wody
300ml zimnego mleka
łyżka miodu
łyżka syropu z kwiatu bzu (ja robię sama)
10 truskawek (bez szypułek)
mały dojrzały banan
kilka listków świeżej mięty
2 kostki lodu

Robimy!
Płatki owsiane wsypujemy do blendera i zalewamy na 5 min ciepłą wodą.

 


Dodajemy resztę składników i miksujemy do jednolitej konsystencji z lekką pianką.
Pijemy na zdrowie!
#ZdrowaRadoscZycia

Tarta żytnia z dżemem i wafelkami

 

Prosta, pyszna i z mocą zdrowych dodatków.

Co nam trzeba?
Na ciasto:
250 g mąki żytniej
50 g mąki krupczatki
Ja używam niezmiennie od Młynomag
200g masła
100 g cukru trzcinowego
jajko- samo żółtko

na masę:
200g dowolnego dżemu- ja użyłam domowy z mirabelek
4 pokruszone wafelki np. Slim ryżowe od Kupiec
2 czubate łyżki wiórek kokosowych
pozostałe z jajka białko z łyżeczką cukru pudru

 

Robimy!

Zagniatamy ciasto z podanych składników i schładzamy w lodówce minimum pół godziny.

Ciasto wykładamy na formę do tarty, lekko podnosząc brzegi
Nakłuwamy widelcem.
Pieczemy 10 minut w 190 stopniach.
Po tym czasie na ciasto wykładamy dżem wymieszany z wafelkami, posypujemy wiórkami kokosowymi i wykładamy na wierzch ubite na pianę z cukrem białko.

Pieczemy kolejne 15 minut.

I już! Smacznego.