
Jeden z najprostszych obiadów.
Zajada się nim każdy.
I mały i duży.
Wystarczy kilka dodatków i gotowe!


Moja pasja, mój świat.
Moje eksperymenty, smakołyki i inne cuda

Jeden z najprostszych obiadów.
Zajada się nim każdy.
I mały i duży.
Wystarczy kilka dodatków i gotowe!


Pyszne pulpeciki pełne zdrowych strączków.
Idealny sposób na przemycenie ich do jadłospisu.
Kupiec

Czytaj dalej „Pulpeciki groszkowe w sosie śmietanowo-pomidorowym”

Przedstawiam Wam jeden z tych pysznych i prostych obiadów.
Sycący i pachnący!
I pełen zdrowych strączków od Kupiec
Fasola jaś to jedna z najczęściej uprawianych roślin strączkowych. Dzięki wysokiej zawartości białka jest podstawą diety wegetariańskiej. Zawiera fitohormony, które łagodzą objawy menopauzy, obniża cholesterol i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Jest też prawdziwą bombą witaminową, zawiera bowiem witaminy z grupy B oraz E i A, a także potas i kwas foliowy. Nasiona fasoli to też doskonałe źródło błonnika, przyczyniającego się do usprawnienia funkcjonowania układu pokarmowego.

Czytaj dalej „Zapiekanka mięsno-makaronowa z fasolą i czarnuszką”
S
Wiecie, iż jestem fanem sałatek. Prostych, szybkich i pysznych.
A do tego z chrupiącymi dodatkami.


Zdrowa i smaczna przekąska?
Frytki z pietruszki!
Gwarantuję Wam, że polubicie ten smak. Delikatnie obsypane ziołami słupki idealnie nadają się do pogryzania. A do tego bogactwo witamin!
Co nam trzeba?
4 pietruszki.
mieszanka ziół (ja używam prowansalskich)
odrobina soli
oliwa z oliwek- ok 50ml

Robimy!
Pietruszki myjemy, obieramy i kroimy w dość cienkie słupki
Zalewamy oliwą, mieszamy aby dokładnie się obtoczyły i posypujemy ziołami.
Rozkładamy na blaszce wyściełanej papierem do pieczenia i obsypujemy lekko solą. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 190 stopni około 15-20 min.
Jeśli chcecie mieć bardziej „chrupiące” to przytrzymajcie wedle uznania
I już! Smacznego.


Malinki to jedne z moich ulubionych owoców.
A gdy ma się własne, smakują podwójnie.
Zasypuje cukrem, puszczają sok i zamykam w słoiki lub na bieżąco
wypijam z herbatka i sokiem.
Czasami kombinuję coś słodkiego, jak te babeczki.
Proste i pyszne!
Czytaj dalej „Babeczki kokosowo-malinowe”