
Szybkie i zdrowe ciasteczka?
Proszę bardzo!
Kolejne już, bo chrupanie jest bardzo przyjemne!


Moja pasja, mój świat.
Moje eksperymenty, smakołyki i inne cuda

Szybkie i zdrowe ciasteczka?
Proszę bardzo!
Kolejne już, bo chrupanie jest bardzo przyjemne!


Prosta propozycja pysznego deseru.
Kilka składników i gotowe
Chrupiący krążek ryżowy, słodziutka kasza i chrupiące ziarenka


Pyszna i prosta sałatka, efektywnie podana zaspokoi i kubki smakowe i wizualne smaczki.
Z pomocą przyszły mi jak zawsze niezawodne wafle KUPIEC (dziś użyłam pełnoziarnistych z chia), w których powycinałam gwiazdeczki 🙂

Co nam trzeba?
4 ugotowane ziemniaki
200g kukurydzy konserwowej
obrana, oskubana makrela
2 duże ogórki kiszone
sól pieprz do smaku
majonez

Robimy!
Ziemniaki kroimy w kosteczkę, dosypujemy kukurydzę, dodajemy makrelę i pokrojone w kosteczkę ogórki kiszone. Doprawiamy solą i pieprzem i dodajemy 3 porządne łyżki majonezu. Mieszamy i nakładamy na wafle ryżowe.
Podajemy i chrupiemy!


Faworki na piwie to troszkę inny rodzaj faworków- zamiast spirytusu jest piwo.
Smak jak zawsze-boski!


Proste, pyszne, bez pieczenia!
Wystarczy kilka składników!

Co nam trzeba?
Herbatniki maślane – paczka 300g
śmietana 30% 400ml
serek mascarpone
czubata łyżka cukru pudru
2 czubate łyżki wiórek kokosowych
2 łyżki borówek amerykańskich
1 dojrzały banan
kakao do posypania

Robimy!
Śmietanę ubijamy na bitą, z cukrem pudrem.
Dodajemy mascarpone i wiórka kokosowe.
W podłużnym naczyniu układamy 1 warstwę herbatników.
Na nie wykładamy ok 1cm warstwę naszej bitej śmietany.
Układamy następne herbatniki i warstwę śmietany. Na nią wykładamy posiekanego drobno banana i jeszcze dajemy odrobinę śmietany.
Kolejna warstwa herbatników, śmietana i kilka posiekanych borówek
Kolejna warstwa herbatników i śmietana, zdobimy borówkami i obsypujemy kakao.
Schładzamy kilka godzin w lodówce.
Pyszności!
ps. Ilość warstw zależy od tego jak na długość ułożycie herbatników i jak starczy wam masy. Mi wyszło 5 warstw herbatników.
Wierzch możecie obsypać wiórkami czekolady.
Możecie użyć też innych owoców


Zimową porą uwielbiam urozmaicać sobie kawę dodatkami.
Połączenie kawy z czekoladą… mmmmm…poezja
Przepis na 2 kawki.
