
Mazurek pełen pysznej kajmakowo-czekoladowej masy idealnie sprawdzi się na Wielkanocnym stole.


Moja pasja, mój świat.
Moje eksperymenty, smakołyki i inne cuda

Mazurek pełen pysznej kajmakowo-czekoladowej masy idealnie sprawdzi się na Wielkanocnym stole.


Dziś zapraszam na obiad.
Pyszny, aromatyczny, idealny!
Robi się szybko i prosto
W kuchni towarzyszy mi Kupiec i ich pyszna kasza bulgur

Co nam trzeba?
1 kg mięsa uda bez kości
1 duży por
2 czerwone papryki
1 cebula
100g parzonego boczku
Przyprawy, po 1/3 łyżeczki:
Sól, pieprz ziołowy, papryka słodka, papryka ostra, curry
2 łyżki śmietany 18%
łyżka oleju
300ml wody
2 saszetki kaszy bulgur Kupiec

Robimy!
Boczek i cebulę kroimy w kosteczkę
Przesmażamy na oleju na głębokiej patelni.
Por kroimy w drobne półkrążki
(można cały- ja najmocniej zieloną końcówkę odcinam i daje do zupy) ,
paprykę obieramy i kroimy w kostkę lub paseczki krótkie.
Dorzucamy do cebuli i boczku, przesmażamy minutę i podlewamy wodą
Układamy mięso, dodajemy przyprawy i dusimy całość około 40minut.
Przekręcamy raz po raz uda, by sosik przeniknął z każdej strony
Mięso będzie miękkie, warzywa się lekko rozpadną tworząc aromatyczny sos.
Całość zabielamy śmietaną, mieszamy i jeszcze dusimy z 2 minuty.
Podajemy z ugotowaną kaszą bulgur (ma sporo błonnika i białko, jest pyszna)


Propozycja na szybkie danie- sprawdzą się na każdą porę dnia

Bezy to moja zguba- zdecydowanie.
Uwielbiam!
Tym razem zapraszam na małe, przepyszne kruche bezy, pełne śmietankowej masy.


Talerz dobroci to moje kompozycje na pyszną kolację.
Ma być pysznie i kolorowo.
Polecam do wypróbowania.
Oto trzecia propozycja na duży talerz – średnica 25cm:


Od dawna czekałam na nową opowieść tej autorki.
Aj, warto było! Zdecydowanie!
Pikanterią posypało, popieprzyło z lekka, posoliło…
Chce więcej….