
Prosty przepis na szybki obiad!
Co nam trzeba?


Moja pasja, mój świat.
Moje eksperymenty, smakołyki i inne cuda

Prosty przepis na szybki obiad!
Co nam trzeba?


Pyszne, lekko mokre, aromatyczne.
Ciasto pachnące czekoladą z dodatkiem świeżych malin.


Proste i bardzo pyszne!
Wystarczy dosłownie kilka składników. Pokochacie je!

Pyszny, mokry, sycący. Idealny na kanapki, jak i do podjadania w plasterkach.
Polecam


Lubimy mięsa w sosie, zazwyczaj dodajemy warzywa, cebulki, zagęszczamy śmietaną. Sama tak jadam, ale bywa i tak, że nie zawsze można.
Dzisiejsza propozycja to delikatna polędwiczka duszona na lekko- jest ona idealnym posiłkiem gdy nie wolno obciążać żołądka, np. przy diecie wątrobowej. Robi się bardzo prosto!
Co nam trzeba?
Polędwiczka wieprzowa- około 400-500g
łyżeczka masła klarowanego
5 ziarenek ziela angielskiego
3 listki laurowe?
odrobina soli, tymianku,
150ml wody
Robimy!
Polędwiczkę myjemy, osuszamy i kroimy na około 1 cm plastry.
Opruszamy delikatnie solą i pieprzem, tymiankiem
Na patelni rozgrzewamy masło klarowane. Kładziemy na nim nasze plasterki polędwiczki, podsmażamy z dwóch stron chwilkę i zalewamy wodą. Dodajemy liść laurowy i ziele angielskie i dusimy około 45 minut do miękkości.
I już. Mięso jest bardzo delikatnie przyprawione, lekko aromatyczne i lekko strawne.


Kolejna pyszna sałatka, tym razem z kurczakiem pieczonym.
Idealne rozwiązanie gdy zostaje wam trochę mięsa z obiadu.
