
Dziś pokażę Wam szybką propozycję na pożywne śniadanie.

Moja pasja, mój świat.
Moje eksperymenty, smakołyki i inne cuda

Dziś pokażę Wam szybką propozycję na pożywne śniadanie.

Szynka domowa, gotowana, absolutnie pyszna i pachnąca!
Polecam!

Co nam trzeba?
1 kg szynki wieprzowej surowej
olej rzepakowy (2 łyżki) plus:
2 łyżeczki soli
1/2 łyżki pieprzu
1 łyżka majeranku
1 łyżka ziół prowansalskich
1 łyżka czosnku granulowanego
1 łyżka słodkiej papryki
½ łyżeczki kminku (niemielonego)
Zalewa:
1,5l wody
3 łyżki majonezu
2 łyżki musztardy
2 łyżki soli
liście laurowe, ziele angielskie
2 ząbki czosnku
½ kulki gałki muszkatowej
4 plastry cytryny
Robimy!
Mięso myjemy i nacieramy mieszanką oliwy i przypraw. Odstawiamy na dobę.
Szykujemy zalewę, do której wkładamy szynkę i powoli doprowadzamy do wrzenia, następnie gotujemy pod przykryciem 10 minut.
Wyłączamy gaz i studzimy.
Następnie powtarzamy gotowanie jeszcze dwukrotnie po 10 minut za każdym razem po gotowaniu studząc mięso w zalewie po każdym gotowaniu.
I już!
Smacznego!

Biała kiełbasa- coś co uwielbiam, a w czasie Wielkanocy musi być obowiązkowo!
Co nam trzeba?
1kg białej kiełbasy parzonej
2 czubate łyżki śmietany 18%
150 ml śmietany kremówki 36%’
3 czubate łyżeczki chrzanu ze słoika
2 cebule
1 łyżka masła
2 łyżki oleju rzepakowego
kilka suszonych śliwek
sól i pieprz do smaku
Białą kiełbaskę gotujemy i obieramy ze skórki
Cebulę obieramy i kroimy w piórka. Na patelni rozgrzewamy olej i podsmażamy cebulę, aż zrobi się szklista.
W misce mieszamy śmietanę z kremówką i z chrzanem na jednolity sos, Przyprawiamy solą i pieprzem. Sosem zalewamy cebulę i dusimy chwilkę.
Piekarnik rozgrzewamy do 180 stopni C. Na dno żaroodpornego naczynia wykładamy białą kiełbasę i zalewamy sosem. Dorzucamy śliwki. Zapiekamy około 25 minut.
Smacznego!

Pyszny, absolutnie mokry, z dodatkiem pralinek ferrero rocher.
Polecam!

Co nam trzeba?
1 kg sera białego dobrze zmielony lub z wiaderka (ale dobrej jakości-patrzcie na skład)-polecam Piątnicy lub Pilos
200g cukru
pół kostki masła
200g herbatników maślanych
8 jajek
100ml mleka
2 opakowania budyniu śmietankowego
10 kulek pralinek ferrero
Na wierzch
tabliczka białej czekolady
łyżka masła
100ml śmietany 36%
5 kulek pralinek ferrero

Robimy!
Warstwa ciasteczkowa na spód:
Herbatniki kruszymy drobno, roztapiamy masło i letnie mieszamy razem.
Dalej:
Jajka rozdzielamy żółtka od białek i żółtka ucieramy z cukrem na puszystą masę, następnie dodajemy po łyżce ser.
Nie miksujemy mocno.
W zimnym mleku rozrabiamy budynie i łączymy z masą serową.
Dosypujemy pokruszone pralinki
Białka oddzielnie ubijamy na sztywno i dodajemy do masy twarogowej mieszając delikatnie całość już bez użycia miksera.
Standardową tortownicę wyściełamy papierem do pieczenia i wylewamy naszą masę ciasteczkową, dociskamy do dna i na nią wylewamy masę serową
Piekarnik nagrzewamy do 185 stopni
Do piekarnika wkładamy pojemnik ceramiczny z wodą-około 200ml i pieczemy obok niego sernik góra/dół około 40 minut.
Dzięki temu nie będzie nam pękał, nawilży się, parująca woda pozwoli nam nam na ładny wypiek.
Po 40 minutach zmniejszamy temperaturę na 160 stopni i dopiekamy
„w środku” jeszcze około pół godziny.
Studzimy przy lekko!! uchylonych drzwiczkach pół godziny-
nawet do godziny jak trzeba.
Wystudzony sernik polewamy polewą (podgrzewamy śmietanę kremówkę, rozpuszczamy w niej czekoladę), studzimy.
Na polewę kruszymy 4 kuleczki pralinek, jedną dajemy na środek dla ozd
oby.
Schładzamy i smacznego!

Na Wielkanocnym stole nie może zabraknąć jajek!
Polecam Wam szybką propozycję!
ps. sprawdzi się ona na każdy dzień!

Półmisek na jajka!
Kilka gotowanych na twardo jaj!
Przekrawamy na pół
Zdobimy wierzch pastą tuńczykową (są gotowe z tubce)
posypujemy świeżym szczypiorkiem
Podajemy z pomidorkami papryczkowymi w oleju z fetą w środku
oraz z mieszanką rzodkiewki, papryki świeżej i pomidorków koktajlowych!
Gotowe!
I wygląda i smakuje!




