Pulpeciki w sosie porowym

Miękkie, pachnące, bardzo smaczne, idealne z buraczkami!

Co nam trzeba?
500g mięsa mielonego drobiowego
3 łyżki bułki tartej
3 łyżki otrębów pszennych
1 jajko
przyprawy: sól, pieprz czarny, pieprz ziołowy, papryka słodka
średni por (biała część i zielona, bez końcowch twardych liści)
dodatkowo do nich:
1kg ziemniaków
2 łyżki śmietany/jogurtu naturalnego
Do zagęszczenia sosu:
jogurt naturalny/śmietana (jak kto woli) 2 czubate łyżki
łyżka czubata mąki
słoik taki 200g
Robimy!!!
Czytaj dalej „Pulpeciki w sosie porowym”

Papryka faszerowana mięsem z fasolą

Prosty przepis na szybki obiad!

Co nam trzeba?

6 papryk
Na sos:
700g mięsa mielonego wołowego
Puszka czerwonej fasoli
Mały koncentrat
Trochę wody
2 łyżki bułki tartej
Przyprawy: sól, pieprz, czosnek
Mała cebula
Robimy!
SOS : na patelni przesmażyć cebulę w kostkę pokrojoną, dodać mięso, koncentrat, fasolę, trochę wody, przyprawy, poddusić 15 min, zagęścić bułką tartą.
Nafaszerować papryki i piec!
Około 30minut. Na koniec dać ser na wierzch.
I już! Szybko i smacznie.
Polecam

Udo z kurczaka w sosie paprykowo-porowym z bulgurem podane

Dziś zapraszam na obiad.
Pyszny, aromatyczny, idealny!
Robi się szybko i prosto
W kuchni towarzyszy mi Kupiec i ich pyszna kasza bulgur

Co nam trzeba?
1 kg mięsa uda bez kości
1 duży por
2 czerwone papryki
1 cebula
100g parzonego boczku
Przyprawy, po 1/3 łyżeczki:
Sól, pieprz ziołowy, papryka słodka, papryka ostra, curry
2 łyżki śmietany 18%
łyżka oleju
300ml wody
2 saszetki kaszy bulgur Kupiec

Robimy!
Boczek i cebulę kroimy w kosteczkę
Przesmażamy na oleju na głębokiej patelni.
Por kroimy w drobne półkrążki
(można cały- ja najmocniej zieloną końcówkę odcinam i daje do zupy) ,
paprykę obieramy i kroimy w  kostkę lub paseczki krótkie.
Dorzucamy do cebuli i boczku, przesmażamy minutę i podlewamy wodą
Układamy mięso, dodajemy przyprawy i dusimy całość około 40minut.
Przekręcamy raz po raz uda, by sosik przeniknął z każdej strony
Mięso będzie miękkie, warzywa się lekko rozpadną tworząc aromatyczny sos.
Całość zabielamy śmietaną, mieszamy i jeszcze dusimy z 2 minuty.
Podajemy z ugotowaną kaszą bulgur (ma sporo błonnika i białko, jest pyszna)