Spotkanie Blogujących Mam w Giżycku przyniosło wiele niespodzianek- w tym produkty AKUNY.
Pierwszy raz mam przyjemność z tą firmą.
Po ich użyciu jestem pewna jednego- są to produkty z wyższej półki.
Ich ceny nie są niskie, ale jakość i skuteczność bardzo wysokie.
Miodowy piętrowiec z kaszą manną
Czasami rzucacie mi wyzwania i tak było tym razem.
Za Joasią chodziło ciacho z dzieciństwa – miodowe z kaszą manną.
Poszukałam trochę i postanowiłam coś podobnego zrobić.
Pewnie nie trafiłam idealnie, bo ciężko odtworzyć coś, czego się nie jadło, ale ciasto wyszło boskie!!!
Słodkie, pachnące miodem i z rozpływającą się masą śmietankowo-mleczną z kaszy mannej.
Dzieci zachwycone!
Przepis zmodyfikowałam trochę-ale podstawa jest od Smaczniutkie.pl
Czytaj dalej „Miodowy piętrowiec z kaszą manną”
Sałatka jaglana z kiełbaską
Sałatki uwielbiam-mogłabym jeść codziennie. Ale to już wiecie 😉
Ostatnio została mi kasza jaglana z obiadu, zrobiłam przegląd lodówki i wyszła taka oto pyszna sałateria!!!
Co nam trzeba?
1 szklanka suchej kaszy jaglanej
pączek szczypiorku
kawałek-około 150g suchej kiełbasy z szynki
100g serka feta
ok 10 suszonych pomidorów w oliwie
1 cebula mała
Sól-około pół lyżeczki i pieprz ziołowy- pół łyżeczki
Oliwa z oliwek (może być olej ze słoika z suszonymi pomidorami) -3 łyżki+1 łyżeczka
Robimy!
Kaszę płuczemy w zimnej wodzie. Zlewamy wodę i zalewamy 2 szklankami lekko posolonej wody.
Gotujemy ok 20 minut. Studzimy.
Cebulę kroimy w półkrążki i lekko dusimy na łyżeczce oliwy.
Szczypiorek kroimy drobno, kiełbaskę w kosteczkę, pomidory w paski. Fetę w kostkę.
Mieszamy wszystko, polewamy oliwą i doprawiamy do smaku solą i pieprzem ziołowym
Prawda, że proste? A jakie smaczne!!
Gorvita-czyli produkty dla zdrowia
Firma Gorvita jest dla mnie absolutną nowością. Z zaciekawieniem oglądałam upominki od tej firmy i czytałam etykiety, które dostałam na Mikołajkowym spotkaniu mam w Giżycku.
Sama firma jak piszą:
„Firma specjalizuje się głównie w produkcji suplementów roślinnych oraz preparatów do stosowania zewnętrznego w oparciu tylko o naturalne surowce. Blisko związana z Uzdrowiskiem w Rabce, mającym wieloletnie doświadczenie w leczeniu uzdrowiskowym z wykorzystaniem wód leczniczych, stosuje je do projektowania i wdrażania swoich wyrobów”
Otulmy się zapachem-czyli to co kobiety lubią najbardziej
Która kobitka nie lubi aromatycznej pachnącej kąpieli i kilka kropel ulubionej perfumy?
Zapach…to jest to co nas rozpieszcza, daje nam odrobine zapomnienia i luksusu…
Mikołajkowe spotkanie mam przyniosło mi takie oto upominki:
1. Firma Lambre zasponsorowała mi perfumy Elise.
Powiem szczerze, że wybrałam je w ciemno-kierując się opisem, instynktem.
Jaki ma zapach?-FANTASTYCZNY
Opis producenta: nowoczesny, świeży i elegancki. To perfumy z rodziny kwiatowo-cytrusowej, które doskonale współgrają z miejską przestrzenią. Delikatne nuty żółtej mandarynki, wody owocowej i zielonego jabłuszka pozwalają rozpocząć nowy, fascynujący dzień, by następnie pulsować w szybkim rytmie magnolii, frezji i róży. Aromat drzewa sandałowego i cedrowego oraz szarej ambry intensyfikuje wrażenia i pozwala stąpać twardo po ziemi. Perfumy stworzone dla nowoczesnych, aktywnych kobiet, które kochają światowe życie bez granic. Podkreśla dynamizm życia i jest dopełnieniem stylu z klasą. Każdego dnia.
I powiem szczerze,że jestem pozytywnie zaskoczona-zapach jest świeży, czuć go delikatnie przez cały dzień-nie dominuje, nie przytłacza-spryskałam nim także bluzkę i pachniała jeszcze następnego dnia.
Idealny zapach na ciepłą wiosnę i lato. Po przetestowaniu schowałam flakonik i czeka tych dni. Ojj będę pachnieć!
Absolutnie wart swojej ceny (105 zł za 75ml) -za dobre perfumy trzeba zapłacić- a wystarczą 2-3 psiknięcia i nic więcej nie trzeba!
Firma Lambre jest świetna- już pisałam o niej TU
2. Drugim produktem była sól do kąpieli, którą ufundowała Akademia piękna.
Sól Rose&Relax firmy Ekoa
Nie znam tej firmy, wanny nie mam, więc wykorzystałam sól do masażera wodnego do stóp.
Czysta przyjemność! Naturalna Sól do kąpieli z olejkiem eterycznym o zapachu róży.
Według producenta:
Sól bocheńska zawiera unikalny kompleks biopierwiastków (sód, chlor, wapń, magnez, potas, mangan, jod, brom, żelazo) w przyswajalnych przez organizm proporcjach. Odżywia i regeneruje skórę działając równocześnie antyseptycznie i odświeżająco
Olejek różany działa antydepresyjnie i odprężająco. Rewelacyjnie koi nerwy, pozytywnie nastraja i przywraca równowagę. Na skórę działa nawilżająco, wygładzająco i antycellulitowo.
Moje zdanie: Sól fajnie pachnie, łatwo się rozpuszcza. Podczas kąpieli zapach lekko się unosi. Skóra jest miękka i delikatnie pachnie.
Cena około 10zł za 300g jest ceną do przyjęcia. Jakbym miała wannę to kupiłabym sobie.
Śmietankowe, przekładane snickersową masą
Ciasto, kolejne już gdzie ciężko zatrzymać się na 1 kawałku…
Ciasto mięciutkie, aromatyczne, słodka masa z chrupiącymi orzeszkami.
Ajjjj, czemu to ma tyle kalorii 😉
