Kasza owsiana- moc antyoksydantów w małym ziarenku


W poszukiwaniu nowości, zdrowych dodam, kupiłam kaszę owsianą.

Jak donosi http://kobieta.onet.pl.
Kasza owsiana – wytwarza się ją z owsa. Jest dobrym źródłem błonnika i składników mineralnych. Zawiera β-glukan, który m.in. pomaga w zaparciach.
————————————
Strona cereal.com.ua  donosi :
Owies jest uważany jedną z najstarszych roślin uprawnych, jego miejsce powstania — Mongolia i Chiny Północno-Wschodnie. Jako posiew zaczęto uprawiać owies jeszcze w II tysiącleciu pne. W epoce brązu w Europie, on był spotykany w uprawach pszenicy i jęczmienia jako chwast.
Owies — wartościowy produkt żywnościowy, bogaty w węglowodany złożone, wysokiej jakości białko i błonnik. Jest dobrym źródłem minerałów i kwasu foliowego. Owies zawiera witaminy A, E, B1, B2, B6, K, aminokwasy w najbardziej zrównoważonym stosunku dla naszego organizmu, również takie elementy jak miedź, cynk, kobalt, potas, żelazo, mangan, jod, fluor, itp.
Owies to dobry przeciwutleniacz, zawiera tłuszcze o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, zapobiega syntezie cholesterolu w organizmie, hamuje wchłanianie i uwalnianie cukrów.
Zgodnie z swoimi właściwościami antyoksydacyjnymi kasza owsiana jest lepsza od większości warzyw, owoców, zbóż.
Główna wartość owsa polega na niezwykłej użyteczności dla żołądka i jelit.
——————————————-
Z kolei strona: http://www.odzywianie.info.pl/ donosi:

Kasza owsiana zawiera więcej antyoksydantów niż inne rodzaje kasz. Pod względem zawartości przeciwutleniaczy przewyższa większość warzyw, owoców i zbóż. Kasza ta zawiera najwięcej kalorii. Produkt jest bogaty w węglowodany złożone, białko i błonnik oraz minerały (magnez, mangan, miedź, cynk, żelazo) i witaminy (kwas foliowy, B1, B2, B5, PP. Kasza owsiana podobnie jak komosa zawiera tłuszcze o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Produkt zapobiega syntezie cholesterolu oraz hamuje wchłanianie i uwalnianie cukrów

ZATEM MOI KOCHANI. JAK WIDZICIE KASZA OWSIANA TO ZDROWIE W CZYSTEJ POSTACI. ZAJDAĆ I SIĘ NIE ZASTANAWIAĆ.
JA JUŻ JEM. A JAK?
W POSTACI  NP. SAŁATKI.
POLECAM!
JA KUPIŁAM TAKĄ:
Zdjęcie
w sklepach internetowych ,można kupić do 5zł

Piętrowiec schabowy na młodych ziemniakach pod beszamelem


Taka piętrowa zapiekanka pięknie wygląda na stole. Idealna do podania na uroczysty obiad. A do tego tak samo pachnie i smakuje jak wygląda 🙂
Zapiekanka wychodzi duża-spokojnie dla 8 osób lub na 2 dni na 4-osobowej rodziny.

Co nam trzeba?
1,5 kg młodych ziemniaków
1,5 kg schabu wieprzowego bez kości
5  młodych cukinii
3 cebule
Sól, pieprz, słodka papryka
Oliwa lub olej rzepakowy
Na sos: 400ml mleka, pół kostki masła, 200g mąki -opakowanie wiórek mozarella 100g

Robimy!!
Mięso myjemy i kroimy w plastry. Porządnie rozbijamy je tłuczkiem na cieniutkie plastry.
Przyprawiamy solą i pieprzem i papryką z każdej strony.
Ziemniaki kroimy w cieniutkie plasterki. Lekko solimy.
Cukinię myjemy i kroimy w  cieniutkie plasterki, nie obieramy- lekko solimy.
Cebulę kroimy w drobne wiórki.

Robimy sos:
Masło wrzucamy i roztapiamy. Zasypujemy mąką, mieszamy, aż zrobią się grudki. Zalewamy mlekiem i mieszamy trzepaczką, do rozpuszczania grudek i zagęszczenia sosu- jak jest za gęste dodajemy mleka. Przyprawiamy lekko solą i pieprzem

W brytfance lekko natłuszczonej układamy warstwę ziemniaków, tak aby zachodziły na siebie /plastry schabu/plasterki cukinii/ posypujemy wiórkami cebuli i zalewamy 1/3 sosu. Znów układamy warstwę ziemniaków/schabu/cukinii  i zalewamy 1/3 sosu. Układamy jeszcze jedna warstwę ziemniaków/schabu/cukinii, na wierzch kładziemy ziemniaki i kilka krążków cukinii i zalewamy resztą sosu.
Na wierzch posypujemy ser.
Pieczemy w systemie góra/dół około 1h w 180 stopniach.
Ja piekę w naczyniu żaroodpornym-z przykrywką-około 20 min przed końcem zdejmuje przykrywkę, aby ser się ładnie zarumienił.
Wersja lekko inna jest tutaj: Zapiekanka schabowo-cukiniowa. Inny sos i bez cebuli.
Smacznego!

Focaccia z szynką i salami pod pomidorkami koktajlowymi

Kolejna propozycja Focacci.
Na bogato 😀

standardowo na ciasto:

Co nam trzeba?
Na ciasto:
200 g   mąki
15g świeżych drożdży
pół łyżeczki cukru
pół łyżeczki soli
125ml wody
1 łyżka oliwy
1 łyżeczka oregano

Na wierzch:
2 łyżki koncentratu pomidorowego
4 plastry szynki
4 plastry salami
2 cebule czerwone pokrojone  na wiórki
100g-150 sera mozzarella
pomidorki koktajlowe
5 dużych pieczarek
oliwa z oliwek
sól i pieprz

Robimy!
Drożdże rozpuszczamy w letniej wodzie, dodając cukier – odstawiamy na 5-10 minut.
Mąkę przesiewamy, robimy wgłębienie i wlewamy drożdże. Mieszamy dodając  sól, oliwę.
Wyrabiamy na jednolite ciasto i odstawiamy do wyrośnięcia na 10-15 minut.
Po tym czasie formujemy placek i smarujemy koncentratem pomidorowym i posypujemy oregano
Układamy cebulę, na to pokrojone pieczarki, potem szynkę oraz salami, następnie pokrojone na pół pomidorki i posypujemy obficie serem mozzarella.
Pieczemy w 220 stopniach około 20minut.
Ja ciasto wkładam do pieczenia do blaszki o wymiarach:niecałe 30cm długości około22 szeroka
Smacznego!
Inna propozycja jest TU

Koktajl otrębowo-cytrynowo-żurawinowy

Rano, przed wyjściem do pracy trzeba coś szybko zjeść.
Aby było i zdrowo i sycąco piję często koktajle.
Taki zestaw jak ten bardzo lubię: witamina C, błonnik, białko i dużo energii.
Polecam!
Co nam trzeba?
Na jedną dużą szklankę -300ml
mleko lub kefir: 200ml
2 łyżeczki otrębów granulowanych o smaku żurawiny lub owsianych, żytnich.
sok z połowy cytryny
1 łyżeczka miodu
1 łyżka żurawiny suszonej

Robimy!
Do miksera wlewamy mleko. Najlepiej schłodzone.
Wrzucamy otręby, dodajemy miód, cytrynę i suszoną żurawinę.
Wszystko dokładnie miksujemy.

Akademia paznokcia, wzór do naśladowania i nowości od Astora

Malowanie paznokci nigdy nie było moją dobrą stroną. Wiecznie w kuchni, praniu i w zlewie. Lakier wytrzymuje u mnie pół dnia.
Do czasu jak zaczęłam odkrywać różne lakiery dzięki spotkaniom Blogowym.
Jak coś mi się podoba to chętnie się dzielę moja opinią tu na blogu i na facebooku.
Tak było w przypadku Akademii Paznokcia, która podarowała mix lakierów na jednym ze spotkań.
W podziękowaniu za moją opinię w tym roku wczesną wiosenką przyjechała do mnie taka magiczna paczka, wypełniona pięknymi lakierami, pilniczkiem pędzelkiem i tajemniczym wzorem.

Czytaj dalej „Akademia paznokcia, wzór do naśladowania i nowości od Astora”