Naleśniki kokosowe z kremem czekoladowo-kokosowym


Naleśniki powstały pod wpływem chwili, na konkurs.
Co prawda nic nie wygrały, ale wyszły pyszne!!!
Słodkie, pachnące i sycące

Potrzeba na 2 solidne naleśniki:
2 jajka
100ml wody
100ml mleka
150g mąki
płaska łyżeczka cukru pudru
2 kostki białej czekolady
100g wiórek kokosowych
krem czekoladowy (śmietana 36% 50ml i pół tabliczki czekolady)

Robimy!
Jajka roztrzepujemy, dodajemy mleko i wodę, mieszamy.
Dodajemy mąkę cukier i mieszamy aby nie było grudek-na gładką, gęstą masę.
Dodajmy 3/4 wiórek do masy naleśnikowej.
Smażymy bez tłuszczu na patelni do naleśników.
Kremówkę podgrzewamy i wrzucamy do niej czekoladę połamaną w kosteczki- mieszamy do rozpuszczenia i jednolitej masy. Lekko studzimy
ZdjęcieZdjęcie

Ciepły naleśnik smarujemy serkiem czekoladowym i pozostałymi wiórkami.
Składamy na 4 i posypujemy wiórkami
Smacznego. Wyborny na zimno i na ciepło.

Kubeczkowe, jogurtowe ciasto od Ostrej


Ciastem tym zainspirowała mnie moja guru Ostra na Słodko. 🙂
Tutaj możecie znaleźć oryginał: http://ostra-na-slodko.pl/2012/07/31/ekspresowe-ciasto-jogurtowe/
Ja lekko zmodyfikowała pod siebie, jak zawsze 🙂
Ciasto robi się szybko i tak samo znika!
Dzieci wyjadały jeszcze ciepłe!
Ja im pomagałam…

Co nam trzeba?
jogurt naturalny -200g u mnie Zott
Kubeczek służy dalej jako miarka, więc myjemy, suszymy i odmierzamy dalej
mąka pszenna – 3 kubeczki
cukier – 2  kubeczki
olej – 1 kubeczek
dodatkowo:
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
3  duże jajka
cukier puder do posypania

Robimy!
Do miski przesiewamy mąkę, dodajemy proszek do pieczenia. Mieszamy
W drugiej misce roztrzepujemy jajka z cukrem i dodajemy do miski z mąką, mieszając mikserem na minimalnych obrotach, dodajmy olej, mieszamy do połączenia składników i już.
Ja piekłam w tortownicy, natłuszczonej i lekko obsypanej kaszą manną (nie przypala się jak bułka tarta).
Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni systemem góra/dół około 30 minut.
Studzimy przy otwartych drzwiczkach około 10 minut, po czym wyjmujemy. Podajemy posypane cukrem pudrem.

KOKTAJL STRACIATELLA Z ANANASEM

Kolejny pyszny koktajl…zaspokaja i potrzebę słodyczy i potrzebę owoców i śniadania i przekąski.
Pijcie gdzie się da!!!

POTRZEBA NAM:
KEFIR 200ML
3 ŁYŻKI POKROJONEGO W KOSTECZKĘ ŚWIEŻEGO ANANASA-KILKA KOSTECZEK ZOSTAW DO OZDOBY
2 ŁYŻKI POKRUSZONEJ CZEKOLADY PLUS 1 KOSTECZKA
1 ŁYŻECZKA MIODU
Robimy!!
KEFIR MIKSUJEMY Z CZEKOLADĄ I KOSTECZKAMI ANANASA I MIODEM NA PŁYNNY KOKTAJL
PODAJEMY SCHŁODZONY I OZDOBIONY STARKOWANĄ CZEKOLADA I KILKOMA KOSTECZKAMI ANANASA
SMACZNEGO

Czystek-czyli poprawiamy odporność organizmu


Ostatnio ciągle się o nim słyszy, że zdrowy, że warto pić.
A dlaczego?
Zaraz Wam opowiem!
Czystek pochodzi znad Morza Śródziemnego.
Jak działa?
Zwalcza wirusy i bakterie: zawiera liczne polifenole, neutralizujące wolne rodniki. Hamują one stany zapalne i wspierają organizm w walce z drobnoustrojami i grzybami.
Działa antyalergicznie-polifenole hamują uwalnianie histaminy, która to wywołuje reakcję alergiczną.
Odtruwa-pomaga usuwać metale ciężkie np. kadm. Wskazane zwłaszcza dla palaczy.
Dodaje energii– dobrze sobie radzi z przewlekłym zmęczeniem
Zwalcza nieprzyjemne zapachy z ust.
Smak czystka przypomina trochę szałwię, trochę tymianek. Ziołowa.

Działanie czystka możemy odczuć po dłuższej kuracji-minimum 3 tygodnie.
MA on dość silne działanie, więc możliwe jest gorsze samopoczucie po kilku dniach stosowania.
Zaparzony napar można zalewać tak jak zieloną herbatę-3 razy, co pozwoli uwolnić wszystkie dobre składniki.
Możemy dosłodzić, dodać sok z cytryny do smaku. Dowolnie.
Czystek dostępny jest także w kapsułkach
Jak kupiłam taki w aptece za 6zł
Zdjęcie

 

Biszkoptowe z masą śmietanowo-borówkowo-migdałową oblane czekoladą



Ciasto wymyślone spontanicznie, przeszło moje najśmielsze oczekiwania.
Tak pyszne, że trudno oderwać się od talerzyka.
Mokry biszkopt, pyszna masa z chrupiącymi migdałami  i zakończenie czekoladą.
Pyszności.

Co nam trzeba?
Na biszkopt:
4 jajka
150g cukru
220 g mąki
1 łyżka soku z cytryny
150 ml oleju kujawskiego z 1 tłoczenia
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
do nasączenia pół szklanki wody z sokiem owowcowym
Na masę i polewę:
400ml śmietany 30%
3 łyżki cukru pudru
100 g płatków migdałowych
250g borówek amerykańskich
1 tabliczka czekolady deserowej

Robimy!
Biszkopt

Jajka oddzielamy żółtka od białek.
Żółtka ucieramy na puszysto z cukrem, dodajemy olej, proszek, sok z cytryny i mąkę.
Białka ubijamy na sztywno i dodajemy do reszty delikatnie mieszając na jednolitą masę.
Zdjęcie
Pieczemy w tortownicy, wysmarowanej tłuszczem i obsypanej kaszą manną,  w piekarniku nagrzanym do 180 stopni systemem góra dół, około 25 min. Studzimy przy uchylonych drzwiczkach około 15 minut, potem wyjmujemy studzimy i przekrajamy na dwa krążki.
ZdjęcieZdjęcie
Masa: śmietanę (zostawiamy 50 ml) ubijamy z cukrem pudrem na sztywno, dodajemy migdały (zostawiamy łyżkę) i borówki. Mieszamy.
Zdjęcie
Blat ciasta lekko nasączamy wodą z sokiem owocowym.
Przekładamy masą, dociskamy drugim krążkiem.
ZdjęcieZdjęcie
W garnuszku podgrzewamy 50ml śmietany i dodajemy pokruszoną czekoladę.
Mieszamy do uzyskania jednolitej polewy. Studzimy.
Wystudzoną polewą polewamy ciasto i posypujemy łyżką migdałów.


ZdjęcieZdjęcie
Powyższy przepis bierze udział w zabawie kulinarnej ” Słodkie wypieki z Kujawskim ” pod patronatem serwisu ZPierwszegoTloczenia.pl, którego sponsorem są ZT Kruszwica S.A. producent oleju Kujawski z pierwszego tłoczenia.

Schładzamy w lodówce.
Najlepiej smakuje wyjęte 10 minut przed spożyciem!
Smacznego!
ZdjęcieZdjęcie

 

 

 

Zapiekane ruloniki mięsno-szpinakowe



Na pomysł ruloników wpadłam szykując danie na spotkanie Mam w dniu Kobiet w Giżycku.
Miało być smacznie, na jeden kęs i pożywnie.
No i tak powstało to danie

Co nam trzeba?
Na około 6 naleśników

Na ciasto:
1 szklanka wody(najlepiej gazowana)
1 szklanka mleka
1,5 szklanki mąki pszennej
3 jajka,
szczypta soli

Farsz:
łyżka masła bądź oliwy z oliwek
opakowanie liści szpinaku,
300 g mięsa mielonego
3 łyżki bułki tartej
sól i pieprz

Na wierzch:
Sos beszamelowy: 2 łyżki masła, 3 łyżki mąki, szklanka 200ml mleka + tarty ser żółty 4-5 łyżek, sól
łyżka świeżego koperku

Robimy!

Jajka rozbijamy i mieszamy na jednolitą masę- do tego mleko i woda, na końcu mąka – ciasto ma być jednolite i dość gęste. Ja mam takie mieszadełko ręczne, ale dobrze sprawdza się także blender, bądź zwykły widelec ;-)

Smażymy na patelni do naleśników bez tłuszczu, bądź gdy brak to na zwykłej, ale natłuszczonej! Najlepszy jest kawałek słoniny-przecieramy i smażymy. Nie polecam na oleju, prędzej masło klarowane

Farsz:
Na dużą patelnie wrzucamy łyżeczkę masła/oliwy, na to opakowanie szpinaku. Dusimy pod przykryciem aż nam zrobi się mięciutka papka.  Na drugiej patelni obsmażamy mięso dodając bułkę tartą. Mięso łączymy ze szpinakiem-doprawiamy solą i pieprzem.

Farszem smarujemy naleśniki, następnie zwijamy je w rulony i tniemy na 3-4 części.
Ruloniki układamy w naczyniu żaroodpornym dość ciasno obok siebie.

ZdjęcieZdjęcie
Robimy sos beszamelowy:
W garnku rozpuszczamy masło, dodajmy mąkę, mieszamy aż zrobią się grudki. zalewamy ciepłym mlekiem i mieszamy, aż zrobi nam się jednolita, gęsta masa. Jak jest za gęsta dodajcie jeszcze mleka. Do sosu dodajemy łyżkę tarkowanego sera i szczyptę soli
Zalewamy sosem ruloniki. Posypujemy resztą sera.
Zapiekamy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni około 25 minut-aż ser ładnie nam się zezłoci
Posypujemy świeżym koperkiem.
Smacznego!

ZdjęcieZdjęcie