SemCo-oleje tłoczone na zimno najwyższej jakości

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×

Spotkanie MAM w SPA pozwoliło mi dzięki uprzejmości firmy SemCo poznać nowe oleje.
Tłoczone na zimno: Rydzowy, Lniany Wielkopolski  i Rzepakowy z Wielkopolski.

SemCo to polska firma z rodzinną tradycją.
Od 1990 r. prowadzą specjalistyczne gospodarstwo SemCo SGNiP o wielkości 50 ha oraz kontraktację na 250 ha u rolników specjalistów. Dysponują bazą produkcyjną wraz z magazynami w centralnej Polsce.
Posiadają laboratorium specjalistyczne.
Podstawą do rozpoczęcia działalności przetwórczej była – i jest w dalszym ciągu – uprawa roślin zielarskich, cebul kwiatowych, nasion roślin oleistych, miłorzębu dwuklapowego (Ginkgo biloba) oraz handel nimi w Polsce i za granicą.
Bazują na produkcji olejów zawierających NNKT (nienasycone kwasy tłuszczowe), w tym wiesiołka, ogórecznika, zarodków pszenicy i pestki czarnej porzeczki. Ponadto tłoczą len, lniankę, konopie, ostropest itp.

Zapraszam do polubienia i śledzenia na facebooku.

SemCo oferuję bardzo bogatą ofertę olei, jak i ziarna i inne zdrowe dodatki w swoim sklepie, o niektórych słyszę po raz pierwszy, ale wszystkie chciałabym mieć w mojej kuchni i próbować smaki, komponować dania, używać i używać do ostatniej kropelki.
Póki co opowiem Wam jakie oleje dostałam i do czego służą.
Olej lniany:
Jest to olej roślinny, tłoczony z brązowego siemienia lnu spożywczego, o najwyższej zawartości kwasów tłuszczowych omega -3  i omega – 6 ca 67%, które jako składniki diety regulują poziom cholesterolu.
Łyżka oleju zabezpiecza dzienne potrzeby organizmu w NNKT.
Znakomity jest do ziemniaków, kasz, pieczywa, sera , ryb-śledzi, mięs, wszelkich warzywnych sałatek i surówek, a szczególnie cebuli i czosnku, do sosu Winegret, majonezów, dresingów itp.
Używamy na zimno!

Olej rydzowy:
Lnianka ozima , rydz, rydzyk, lnicznik (Camelina silvestris) to znana od wieków roślina oleista uprawiana w Wielkopolsce
Tłoczony na zimno olej rydzowy charakteryzuje korzenny smak z wyraźną nutą cebuli i gorczycy, czysty, swoisty aromat i ruda barwa. Olej zawiera ca 90% kwasów nienasyconych, w tym do 54% omega 3 i omega 6, w stosunku 2:1.
Obecność naturalnych antyoksydantów gwarantuje długi okres przechowywania.
Łyżka oleju zabezpiecza dzienne potrzeby organizmu w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe.
Stosuje się go do kasz, ziemniaków, pieczywa, sera, ryb -śledzi, mięs, warzywnych sałatek i surówek a szczególnie czosnku, cebuli i sosów Winegret, itp
Używamy na zimno!

Olej rzepakowy:
Tłoczony ze starannie dobranych polskich nasion rzepaku bezerukowego, odmiany podwójnie uszlachetnionej, czysty, nierafinowany o charakterystycznym zapachu i smaku Olej rzepakowy.
Kwasy nienasycone to 90% zawartości tłuszczu i one decydują o dobroczynnym działaniu tego oleju na rzecz organizmu.
Olej rzepakowy jest wyśmienity do surówek, sałatek, majonezów, sosów Winegret i dresingów, zup, mięs, ryb, pieczywa, ziemniaków, kasz itp.
Jedna łyżka zabezpiecza dziennie zapotrzebowanie organizmu w NNKT.
Olej rzepakowy posiada ca 60 % kwasu linolowego i dzięki temu możemy używać go do krótkiego, jednorazowego smażenia potraw, np. mięs, ryb, naleśników itp
TUTAJ możecie zerknąć jak MAMY, które dostały oleje SemCO wypowiadają się na ich temat, a ja prezentuje Wam kurczaka, który upiekł się na soczysto z chrupiącą skórką, a natarłam go olejem rzepakowym.
Niebawem pokaże Wam przepis na pyszną sałatkę z olejem rydzowym!

 

 

Print Friendly, PDF & Email
0Shares

Jedna odpowiedź do “SemCo-oleje tłoczone na zimno najwyższej jakości”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×