Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×

 

Jejuuu, jak ja tęskniłam za takimi klimatami.
Uwielbiam Panią Kasię, za ten jest styl łączący światy.
Słowiańskie mity przeplatane rzeczywistością to miód na moje serducho.
Niby książka dla dzieci, a sądzę, że każda wielbicielka SZEPTUCHY przepadnie, jak JA

 

 

Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci
Miszczuk Katarzyna Berenika
Wydawnictwo Wilga
Premiera 2021-11-24

 

Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka kilkunastu bestsellerowych książek, zaprasza do magiczno-słowiańskiego świata Bielin w pierwszym tomie serii dla dzieci „Klub kwiatu paproci”. To będzie niezwykła przygoda dla całej rodziny!

„Tajemnica domu w Bielinach to mądra opowieść dla całej rodziny i magiczna przygoda pełna słowiańskich legend, która mnie oczarowała.” – Brandon Mull, autor serii „Baśniobór” i „Smocza Straż”

W życie rodzeństwa Lipowskich – Bogusi, Leszka, Tosi i Dąbrówki – bez zaproszenia wkracza ZMIANA. Muszą zostawić rodzinną Warszawę i przeprowadzić się do Bielin. Rodzice wywrócili ich życie do góry nogami, kiedy podjęli decyzję o ROZWODZIE. Zmianom nie ma końca, bo zamieszkują w wielkim domu ciotki Mirki, w młodości szeptuchy, teraz schorowanej staruszki, która w dodatku z każdym dniem wydaje się tracić coraz bardziej kontakt z rzeczywistością, a w cichych rozmowach pojawia się słowo ALZHEIMER.

Wychowane w stolicy dzieci na wsi poznają inny świat – starych wierzeń, szeptuch, bóstw i demonów. Czy to tylko SŁOWIAŃSKIE LEGENDY, czy może na własnej skórze młodzi Lipowscy przekonają się, że to nie zapomniane zabobony, ale prawda.

Ciepła, zabawna, pełna magii i empatii historia, która wciągnie Wasze dzieciaki w świat słowiańskich mitów i zawładnie ich wyobraźnią. To historia, do której zechcą wracać i która będzie ich bawić i uczyć. A jeśli znacie i kochacie serię „Kwiat paproci”, to „Tajemnica domu w Bielinach” będzie również dla Was idealnym uzupełnieniem fantastycznego świata Katarzyny Bereniki Miszczuk.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Bardzo podobał mi się klimat, jaki autorka stworzyła w swojej powieści, postacie, sam pomysł!
To są wakacje dopiero.
Książka jednocześnie ma podstawy moralne- rodzina to wartość najwyższa. To budujące, iż przemycane jest w tak przyjemnej lekturze.
Jeśli jesteście gotowi na przygodę, z obrzędami słowiańskimi, z postaciami z tego i słowiańskiego świata, na odkrycie tajemnic wraz z dziećmi to zdecydowanie musicie należeć do KLUBU KWIATU PAPROCI!
Czekam na więcej!!!
Print Friendly, PDF & Email
0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×