
Pyszne ciasto łączące w sobie miękkość biszkoptu i smak sezonowych owoców.


Moja pasja, mój świat.

Pyszne ciasto łączące w sobie miękkość biszkoptu i smak sezonowych owoców.


Niby naleśniki, ale lekko inne. W amerykańskim stylu. Pyszniutkie, znikają w oka mgnieniu!
Kto chętny!?
Czytaj dalej „Panacakes z miodem”

Borówki to bogactwo witaminy C, zawierają także witaminy A,
z grupy B oraz PP, a także minerały: selen, cynk i miedź.
Warto je jeść często, ale głównie surowe, gdyż wysoka temperatura niszczy ich właściwości.
Znalazła ostatnio w książce Gotuję….z biedronką fajny przepis.
Zrobiłam i dzielę się z wami.

Prosty i pyszny deser. Pełen smaku, koloru i witamin!
Warto przygotować więcej, schować do lodówki i podjadać
Może lata upalnego nie ma, ale kawcię na zimno dobrze jest wypić.
Dziś jedna z moich kombinacji 🙂
Z owocową nutą!
Co nam trzeba?
1 gałka loda śmietankowego
kawałek arbuza-już bez pestek
łyżka borówek amerykańskich
2-3 kostki lodu
łyżeczka kawy rozpuszczalnej
100ml wrzątku
100ml zimnej wody
łyżeczka ksylitolu lub/stewii, cukru trzcinowego/ miodu:
Robimy!
Kawę zaparzamy wrzątkiem, studzimy i w blenderze miksujemy z resztą składników.
Co za smak!
Lekkie ciasto na bazie jogurtu z dodatkiem zdrowszej mąki graham.
Pachnie owocami i idealnie nadaje się do herbatki w jesienny czas
Przepis od Jakuba Kuronia, lekko zmodyfikowany.
Co nam trzeba?
2 szklanki 220ml mąki ( 1 szklanka pszennej i 1 szklanka graham)
100 g cukru pudru
2 szklanki 220 ml jogurtu naturalnego
1 jajko
1 żółtko
100 ml oleju roślinnego
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
szklanka borówek amerykańskich
2- 3 duże śliwki
cukier puder do posypania
Robimy!!
Do miski wbijamy jajko plus dodatkowe żółtko.
Dodajemy cukier puder i mieszamy na jednolitą, puszystą masę.
Następnie do masy dodajemy olej oraz jogurt naturalny. Mieszamy lekko.
W drugiej misce mieszamy ze sobą mąki i proszek do pieczenia.
Wsypujemy to do miski z masą i mieszamy na jednolitą masę.
Wylewamy masę do kwadratowej blaszki lub tortownicy.
Na wierzch układamy opruszone mąką borówki i obrane ze skórki, pokrojone w plasterki śliwki.
Pieczemy w 165 stopniach około 50 minut.
Wystudzone posypujemy cukrem pudrem,
Smacznego.