Miłość pokonuje śmierć. K. Bonda

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×

 

Czy może być coś przyjemniejszego niż piękny upalny letni dzień,
leżak, pyszna kawa i dobra książka, która wciąga niczym pierwsze egzemplarze Bravo, gdy miałam 10 lat?
Najnowsze dzieło Pani Kasi zdecydowanie należy do tej kategorii!

Jakże przyjemnie było zanurzyć się w zapętlony i lekko mroczny świat domysłów, zagadek i tropienia zabójcy.  Jeszcze większego smaku książce daje myśl, że to się gdzieś wydarzyło, książka oparta jest na faktach. Wiadomo, nie do końca, ale oparta na osobach i wydarzeniach.
Gdy się o tym pomyśli po przeczytaniu fabuły, to włos się jeży…

Zapraszam serdecznie do lektury!
Mamy i akcję i zagadkę, oczywiście detektywa, który ma totalny rozpierdziel, pełno pytań bez odpowiedzi i właśnie ich szukamy do samego końca!

Miłość pokonuje śmierć
Bonda Katarzyna
Wydawnictwo MUZA S.A.
2023-07-12
seria: Wiara, nadzieja, miłość

Wszystkie przestępstwa rodzą się z chciwości. Pieniądze, władza, ukochana osoba, szacunek. Czego pragnął morderca Radosława Skowrona albo co mógł utracić, gdyby go nie zabił?

W niewielkiej miejscowości znika lokalny przedsiębiorca. Policyjne psy tracą trop tuż za bramą okalającą ogromną posiadłość milionera. Mijają tygodnie, a po mężczyźnie nie ma śladu. Przełom następuje w upalne sierpniowe popołudnie. W oddalonym o kilkaset kilometrów lesie znaleziono zawinięte w błękitny worek ciało mężczyzny…

Kto najwięcej zyskał na śmierci milionera? Jak jego zwłoki znalazły się na drugim końcu Polski? Dlaczego żona ofiary nie chce stawić się na przesłuchaniu? I co sprawiło, że mężczyzna tuż przed śmiercią wydziedziczył jedynego syna? Rodzina Skowronów skrywa wiele brudnych tajemnic… A wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jaw wychodzi, że już rok wcześniej doszło do próby zabójstwa cenionego przedsiębiorcy.

Sprawę prowadzi Nikodem Ferenc, szef powiatowej komendy. Mężczyzna bardzo gorliwie wykonuje swoje obowiązki: osobiście przyjął zgłoszenie zaginięcia od żony Radosława Skowrona i regularnie spędza noce, patrolując okolice ich posiadłości. Szybko okazuje się, że pieczołowite dbanie o sprawę, przeradza się w obsesyjną chęć spotkania z Anną, żoną zamordowanego…

„Miłość pokonuje śmierć” to trzeci, ostatni tom serii „Wiara – Nadzieja – Miłość”, opartej na prawdziwych zdarzeniach. Katarzyna Bonda zmieniła imiona i nazwiska bohaterów oraz nazwy miejscowości, w których rozgrywa się akcja, ale większość detali oraz ważnych dla sprawy faktów, które prokuratura przekuła na dowody poszlakowe, jest zgodna z rzeczywistością.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

Print Friendly, PDF & Email
0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×