Jeden krok przed śmiercią- M. Burton

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×

 

Fajnie było wskoczyć w tę układankę.
Toczyć śledztwo wraz z bohaterami, a przy okazji obserwować ich zachowania. 400 stron świetnej lektury, chociaż czasami zgrzytałam zębami.
Główna postać, Macy, postać mi bliska,
gdyż walczy do końca z własnymi słabościami,
nie pozwala by to co jej się przytrafiło zdominowało jej życie, zabrało cel.
Ktoś prześladuje kobiety, gwałci je, dusi, morduje.
Powiązania, zagadki, sprawy z przeszłości zamiecione pod dywan.
Poszlaki, zagadki, nuta miłości…
Książka dla każdego fana śledztwa.
Dobry  thriller z psychologicznym wątkiem

Jeden krok przed śmiercią
M. Burton
Wydawnictwo MUZA S.A.
2021-10-27

Ona wyrusza na polowanie.

On obserwuje.

Agentka FBI Macy Crow to twarda sztuka. Niedawno została potrącona przez rozpędzoną półciężarówkę. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku, a ona cudem uszła z życiem. Szybko wróciła jednak do pracy i właśnie stara się o posadę w elitarnym zespole profilerów. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej dostaje do wykonania próbne zadanie: ma zająć się śledztwem w sprawie odnalezionych właśnie zwłok Tobi Turner: zaginionej piętnaście lat temu uczennicy liceum.

Jej partnerem zostaje miejscowy szeryf Mike Nevada, były kolega z Federalnego Biura Śledczego i niegdysiejszy kochanek. Macy szybko odkrywa powiązania między sprawą Tobi a kilkoma gwałtami z tego samego okresu. Agentka przesłuchuje ofiary i ponownie analizuje stare akta. Z mroku wyłania się postać ponurego stalkera, który w pewnym momencie zaczął gwałcić prześladowane kobiety, a potem je mordować.

Macy i Nevada zaczynają wyścig z czasem: muszę namierzyć potwora, zanim ten znowu wyruszy na łowy. Przestępca miał jednak wiele lat, żeby doskonalić swoje umiejętności, i wkrótce to agentka FBI staje się jego celem. Nie straszne jej ból i praca pod presją, ale czy jej pierwsze zlecenie dla zespołu profilerów nie będzie zarazem ostatnim?

Print Friendly, PDF & Email
0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×