Czekam na ciebie. I. Gołębiewska

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×

Czy życie może sprawić niespodzianki?

O tak… i to w każdym wieku. Gdy zaczęłam czytać, od pierwszych stron wiedziałam, że mnie pochłonie,  wciągnie,zanurzę się w ten świat.

Czekam na Ciebie

Ilona Gołębiewska

Wydawnictwo Muza 

premiera 26.10.2022

Najnowsza książka Pani Ilony ukołysała mnie w uczuciach spokoju, miłości, wielkiej przyjaźni. Postać Pana Antoniego jest cudowna.  Jego maniery, styl bycia, obycia i bagaż wspomnień i doświadczeń przenosi nas w inny świat.  Baśka, Zuza i Bazyl są tak sympatyczni, że ma się ochotę z nimi zaprzyjaźnić od ręki.

Książka nie jest przesłodzona.  Jest urocza,bajkowa, ale realnie przeplatajaca rzeczywiste wątki i problemy tego świata. Lektura na każdy wieczór, ale wręcz IDEALNA na ten przedświąteczny czas, gdy szukamy więcej tych pięknych chwil.

Zimowa sceneria Warszawy, zaginiony przed laty list, kulisy pracy w telewizji i losy paczki przyjaciół. A do tego działająca od ponad stu lat pracownia krawiecka w kamienicy na warszawskiej Pradze. W tym miejscu swój początek miała wyjątkowa miłość, a jej historia rozczuli najbardziej zatwardziałe serca.

Baśka Werner i Zuza Marczak idą przebojem przez życie, poznały się w pracy, od roku są redaktorkami w porannym programie telewizyjnym Witaj, Warszawo! Pewnego dnia na targu staroci Baśka kupuje zabytkową toaletkę. Odkrywa w niej coś niezwykłego – list, który nigdy nie został wysłany, choć napisano go kilkadziesiąt lat temu. Czy odnajdzie jego adresata? Jaka tajemnica kryje się w tej korespondencji?

Antoni Szafir wraz z córką i wnuczką prowadzi rodzinną pracownię krawiecką, która od ponad stu lat cieszy się zasłużoną renomą i uznaniem nie tylko warszawiaków. Antoni wiedzie szczęśliwe życie, jednak nie daje mu spokoju pewna sprawa sprzed lat. W młodości zakochał się bez pamięci w Jadwidze. Niestety, na drodze do ich szczęścia stanęli źli ludzie, a Jadwiga wraz ze swoją rodziną zniknęła z dnia na dzień. Czy po latach Antoni odnajdzie swą ukochaną? Czy prawdziwa miłość czeka nas tylko raz w życiu?

Tajemnicza, wzruszająca i pełna emocji historia o tym, że zawsze warto pielęgnować napotkaną miłość i walczyć o najskrytsze marzenia. Bo w życiu liczy się tylko to, co dajenam szczęście – przytulny dom, rodzina, przyjaciele i radość z każdego dnia.

Print Friendly, PDF & Email
1Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×