
Na napoju migdałowym, łyżką kakao, z pomarańczą i orzechami włoskimi.
Do zrobienia raz dwa, a po zjedzeniu, sytość na kilka godzin.
Czytaj dalej „Owsianka z migdałową nutą, z dodatkami”

Moja pasja, mój świat.

Na napoju migdałowym, łyżką kakao, z pomarańczą i orzechami włoskimi.
Do zrobienia raz dwa, a po zjedzeniu, sytość na kilka godzin.
Czytaj dalej „Owsianka z migdałową nutą, z dodatkami”

Dziś proponuję Wam pyszną deserową przekąskę…
Zapewniam, że zauroczysz się smakiem.

Wafle kukurydziane z rozmarynem podane z budyniem śmietankowym, posiekanym kiwi i czekoladową dekorą.
Tylko i aż.

Jak zawsze z Kupiec


Ciasteczka tak pyszne i tak sycące, że wystarczą dwa by nie podjadać.
Są bogate w skład, więc polecam, mi wyszło 12 sztuk.
Czytaj dalej „Owsiane ciasteczka z ziarnami.”

Wyobraź sobie, że jesteś poukładaną fajną babką, piszącą fajne lekkie książki i nagle BOOOM, dostajesz zlecenie z totalnie innej półki.
Musisz wejść w świat, o którym nie masz pojęcia.
No i tyle tytułem wstępu o Dalii.
Dalej musicie już sami poczytać, gdyż opowiedzieć jest trudno ;-)Dalia obfituje w sceny mocno erotyczne, to nie przeszkadzało mi to w niej absolutnie.
Wszystko pięknie łączy się w całość. Jest fabuła, są główni bohaterzy i ich historia, są wypieki na policzkach, polecam dla wszystkich fanów gorących scen, poruszenia zmysłów.
Książka odkrywa świat pragnień, do których często wstydzimy się przyznać, ze strachu, czy z innych pobudek, ale zrozumienie ludzkiej psychiki i tego jak często nie dajemy dojść do głosu naszym ukrytym pragnieniom to temat rzeka.
Osoby lubiące czytać takie lektury będą bardzo zadowolone.
Dla tych co boją się, gdy jest dużo, mokro i głośno, będzie ciężko 😉
Ja polecam wizytę w klubie Dalia


Siedemnaście autorek zabierze Was w podróż, która dostarczy wyjątkowych dreszczy emocji.
Pięknie wydana, z kolorowymi barwionymi brzegami!

Sam opis i wygląd mnie kupił!
Gdy jednak wkroczyłam w świat z prądem zanurzyłam się niesamowitych opowieściach wspaniałych polskich autorek!
Prawie 500 stron fantastycznej lektury!
Każde z opowiadań jest zupełnie inne, każde utrzymane jest w całkiem innym stylu i ukazuje temat energii
Moja nadzieja
Nowy blask
Kieszonkowy potwór
Moc oceanu
to tylko kilka z opowieści, które są niesamowite! Cóż za pomysłowość!
Każda opowieść ma swój charakter, swój wątek i opowieść dla nas.
Szczerze!
Pierwszy raz się spotkałam ze zbiorem tak kapitalnych opowieści.
A do tego te piękne barwienia, istna uczta czytania.
Książka nadaje się idealnie na prezent!
Lektura na kilka wieczorów, po opowiadaniu przed snem 😉 jeśli zaśniesz!
Mój faworyt? 'Paskudna sprawa’ Agnieszki Biskup.
Mocny, emocjonalny, wywołujący mieszankę uczuć.
Polecam o zgrozo! tę książkę!
Zaczytajcie się tak jak ja!
Książka wyprodukowana w Polsce, co cenie podwójnie.
Polskie wydanie, polskie autorki!
Kolejny raz udowadniamy, że można, że potrafimy czynić pisarski kunszt!
Chcę więcej!

Czytaj dalej „Awaria prądu. Zbiór opowiadań polskich autorek”

Czasami wystarczy kilka składników, by wyczarować pyszny, pożywny obiad.
Dziś polecam indyka z kaszą i mieszanką warzyw.

Co nam trzeba?
400 g fileta z indyka (dzielimy go na 4-5 kotletów)
mały kawałek imbiru-tak by starkować na drobnych oczkach 2 łyżki
Mieszanka warzyw po meksykańsku (ja kupuję taką 700g, gdzie są kolby kukurydzy)
Duet Kasza jęczmienna pęczak & kasza gryczana prażona- 3 saszetki Kupiec
przyprawy: sól, pieprz
Olej rzepakowy
kilka gałązek świeżego szczypiorku.
Robimy!
Na patelni rozgrzewamy łyżkę oleju i wrzucamy łyżkę tarkowanego imbiru.
Po około minucie na ten olej z imbirem kładziemy opruszone solą i pieprzem filety z indyka, obsmażamy z dwóch stron na lekko złocisto.
Gdy już będą gotowe(około 10-15minut) wykładamy na nie resztę imbiru i delikatnie wcieramy.
W czasie jak robi się indyk gotujemy nasz duet kasz i robimy mieszankę warzywną (jest ona zamrożona, więc wrzucamy ją na patelnię, podlewamy wodą i dusimy warzywa do miękkości).

Podajemy kaszę, obok warzywa wraz z sosem, w którym się dusiły i indyka z imbirem. Posypujemy świeżym szczypiorkiem.
Potrawa i wygląda i pachnie, a do tego to samo zdrowie!