
Pyszne ciacho, które wyglądam przywołuje wiosnę!
Moc bakalii przyjemnie chrupie, pyszności!
Polecam do kawki, a także wielbicielom mazurków- na wielkanocny stół.


Moja pasja, mój świat.
Moje eksperymenty, smakołyki i inne cuda

Pyszne ciacho, które wyglądam przywołuje wiosnę!
Moc bakalii przyjemnie chrupie, pyszności!
Polecam do kawki, a także wielbicielom mazurków- na wielkanocny stół.


Ciasteczka tak proste, że aż strach.
Dlaczego tłuczone?
Ponieważ używamy tłuczka!
Takiego do mięsa… 🙂
A ciasteczka przepyszne, kruche i błyskawicznie znikające!

Co nam trzeba?
1 opakowanie budyniu- śmietankowego (40g)
200 g mąki pszennej u mnie Młynomag Reszelska
3 łyżki cukru pudru np. Kupiec
100 g masła
łyżka kakao prawdziwego
łyżka mąki krupczatki (opcjonalnie, bez niej tez wyjdą)
1 jajko.

Robimy!
Wszystkie składniki zagniatamy na jednolite ciasto (masło wyjmijcie wcześniej, aby było miękkie).
Formujemy kuleczki jak mały orzech włoski i układamy na blaszce wyściełanej papierem do pieczenia.
Ja zrobiłam 4 rzędy po 6 kulek – czyli 24 ciasteczka
Bierzemy tłuczek do mięsa, lekko smarujemy olejem i dociskamy każdą kulkę do blaszki robiąc wzorek.

Pieczemy 15 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni.
I już!
można obsypać cukrem pudrem.
Pycha!!!!


Uwielbiam boczek.
Wiadomo, nie jem całego na raz,
ale cieniutkie plasterki są lepsze niż niejedna wędlina.
Ten pachnie miodem…polecam!


Sernik przepyszny, aż ciężko się powstrzymać.
Mokry, pachnący, rozpływa się w ustach.
I ten karmel…poezja!
Polecam.


Ciasto lekkie i pachnące pomarańczą.
Mięciutkie i mokre.
Pyszności!


Jak zrobić pyszny obiadek
Wystarczy kawałek piersi i kilka dodatków