Ciasto odwrócone brzoskwiniowo-borówkowe


Tak , tak, odwrócone! Tak jakoś mi wyszło 😉
A dlatego, że te pięknie ułożone owoce podczas pieczenia ciasta zapadają się i jak wyjmiemy i ostudzimy ciasto, to musimy je odwrócić, aby je ujrzeć :-D.
A smak jest fantastyczny!
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Co nam trzeba?
3 jajka
szklanka cukru
szklanka mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
3/4 kostki masła
2 brzoskwinie
garść borówek amerykańskich
cukier puder

Robimy!
Jajka myjemy, oddzielamy żółtka od białek.
Masło rozpuszczamy w rondelku i studzimy
Żółtka ucieramy z cukrem na puszystą masę i dodajemy mąkę z proszkiem do pieczenia. Następnie dodajemy masło.
Mieszamy na gładka masę. Na koniec łączymy z ubitymi na sztywno białkami, delikatnie mieszając do połączenia składników.
Wylewamy ciasto na wytłuszczoną formę lub wyłożoną papierem.
Brzoskwinie tniemy w ćwiartki i nacinamy na grzbiecie. Układamy na cieście. borówki kładziemy w wolne miejsca między brzoskwiniami. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni około 25 minut- sprawdzamy patyczkiem czy suchy!
Studzimy i wyjmujemy odwracając go dołem do góry. Posypujemy cukrem pudrem.
Smacznego!
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Błękitne skarby lata!

Krótka historia o Barbie i chrupkach, których sie nie je.

Na spotkaniu blogerek w Giżycku dostałam czasoumilacze dla dzieci, czyli klocki Barbie i chrupki 😉 od firmy EviMarket http://evimarket.pl/

Na pierwszy rzut opowiem Wam o chrupkach PlayMais, tak, tak to chrupki! Robi się je ze skrobi kukurydzianej i barwników spożywczych. Jestem pod wielkim wrażeniem tego wyrobu!
Dzieciaki były zachwycone. Zwilżamy woda ścierkę i mamy pole do popisu! Chrupki możemy łączyć, lepić i tworzyć co się da! Niesamowita zabawa! Nie brudzą dywanu, stołu, trochę kleją się do rąk-jak to chrupki kukurydziane, ale moment i je zmywasz. Jak donosi producent nawet ja dziecko je połknie czy zje to rozpuszczą się i nie zaszkodzą dziecku. Nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji. Polecam wszystkim mamom! Takie małe opakowanie  kosztuje około 20-30zł
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie

Druga zabawka to MEGA BLOKS Barbie stoisko z modą  lody. Jak łatwo zgadnąć moja Kasia dorwała się  do niej i nie było dziecka prze około godzinkę. Zabawka przeznaczona dla dzieci 4+ składa się 71 części. Składa się łatwo, fajne kolorki i figurki. Ogólnie Kasi się spodobało.  Ceny się wahają w granicach 40zł.
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Krucha szarlotka z papierówek


Czy jest ktoś kto nie lubi szarlotki? Zwłaszcza takiej lekko ciepłej?
Ja jestem zdecydowanie ZA! Zwłaszcza z lodami 😉
I mając nasze polskie papierówki poczyniłam taką oto na kruchym cieście!

Co nam trzeba?-na dużą blachę!
2 kostki masła
500g mąki pszennej tortowej
pół szklanki cukru zwykłego
pół szklanki cukru pudru
4 jajka
szczypta soli
cynamon i cukier waniliowy- opakowanie- Kamis dla mnie najlepszy
1 kg papierówek

Robimy!!!
Mąkę przesiewamy i dodajemy pokrojone w kosteczkę masło.
Do tego dodajemy 4 żółtka i cukier zwykły. Zagniatamy dokładnie ciasto. Dzielimy na 2 kule: 3/4 i 1/4 ciasta.
Schładzamy około 0,5h w lodówce.
Po tym czasie wyjmujemy większą połowę.
Rozkładamy ją na blaszce i nakłuwamy delikatnie widelcem
Zdjęcie
Wkładamy na 10 minut do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni na 10 minut.
W między czasie szykujemy jabłka-obieramy i kroimy w kosteczkę. Obficie posypujemy cynamonem i cukrem waniliowym.
Białka ubijamy na sztywno z cukrem pudrem i mieszamy z jabłkami. Wylewamy na lekko podpieczone ciasto.
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Wyjmujemy resztę ciasta z lodówki i układamy na wierzchu starając się, aby pokryło nam całość.
Pieczemy jeszcze około 40 minut
Po wystudzeniu posypujemy cukrem pudrem!
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Jedz polskie jabłkaJabłka wolności

Pachnąca szafa? Pachnący dom!


Wakacyjne spotkanie blogerek w Giżycku to dla mnie okazja poznać produkty Pachnącej Szafy! http://pachnacaszafa.pl/
Po tygodniu używania/stosowania wystawiam oceny produktom w skali 1-6 !
Sklep http://pachnacaszafa.pl/sklep/

Pachnąca saszetka do bielizny-zmysłowy poranek kojarzy mi się zapachem ze słodką herbatką owocową! Dyskretna czarna torebeczka.Po otwarciu wkładamy do  szuflady-po tygodniu leżenia lekko czuć zapach. Nie jest mocno intensywny. Dostaje 4-
Cena w sklepie on-line 4,19 zł

Saszetka zapachowa do butów– to hit! Są świetne- delikatny owocowy i świeży zapach niweluje skutki całodziennego noszenia butów.Dostaje u mnie 5+ Cena w sklepie on-line 8,29 zł

Pachnąca saszetka do szafy-jaśminowa rosa. Po tygodniu stosowania nadal mocno pachnie i przy otwarciu szafy czuć zapach w promieniu 2-3 metrów. Podoba mi się i oceniam na 5! Cena w sklepie on-line 3,14 zł

Aromatyzowana woda do prasowania. Świetny produkt! Delikatny zapach powoduje, że i ubranie pachnie i do tego woda delikatnie pomaga wyprasować ubranie. Nigdy nie miałam tego typu produktu i wielce żałuje. Oceniam na 5+. Cena w sklepie on-line 12,60 zł

Dekoracyjny odświeżacz powietrza. Otrzymałyśmy opakowanie uzupełniające-limonka z owocem granatu, wykorzystałam więc poprzedni flakonik (innej marki), wlałam płyn i wstawiłam patyczki i w domu zapachniało!!! Oj i to jak! Przez cały tydzień pachniało bardzo mocno, teraz zapach już się trochę uspokoił, ale produkt jest świetny. Dostaje ode mnie 6. Cena w sklepie on-line 8,99 zł

Podsumowując: ciekawe produkty w przystępnej cenie o dość dobrej trwałości. Poleciłabym głównie 2 ostatnie pozycje.
ZdjęcieZdjęcie

Ekologia nie tylko w kosmetykach? Jestem na tak!

Kolejnym upominkiem na Blogerskim spotkaniu w Giżycku był zestaw produktów od Ekologicznej Drogerii.
Nie będę się rozpisywać o produktach typowo kobiecych, wypowiem się na temat próbek kremu, które otrzymałam i płynu do naczyń
Ciężko jest ocenić cokolwiek na podstawie próbki- efekt działania ocenia się po jakimś czasie stosowania, opiszę więc moje wrażenia.
Próbki kremu do twarzy dla niemowląt i balsamu do ciała dla niemowląt  oceniam pozytywnie- delikatnie się rozprowadzają, zapach jest bardzo delikatny, nie pozostawiają tłustej powłoki, skóra w miejscu zastosowania jest miękka. Zawierają ekstrakty ekologiczne, także zmniejszają ryzyko alergii i podrażnień. Z tego co wyczytałam w składzie to są to świetne produkty, wysokiej jakości w przystępnej cenie! Nie mam niemowląt, ale bym poleciła mamom! Mogą stosować także dorośli!
http://www.ekologiczna-drogeria.pl/krem-do-twarzy-dla-niemowlat-75-ml.html
http://www.ekologiczna-drogeria.pl/balsam-do-ciala-dla-niemowlat-200-ml.html
Płyn do naczyń jest bardzo fajny! Mała kropla pozwala uzyskać dużo piany. Delikatny cytrynowy zapach. Płyn ma certyfikat ekologiczny, więc jest przyjazny dla środowiska. Dla dłoni też jest delikatny- nie miałam wrażenia wysuszonych i ściągniętej skóry.
Tu można go kupić: http://www.ekologiczna-drogeria.pl/plyn-do-zmywania-naczyn-o-zapachu-cytrynowym-500-ml.html
Podsumowując: Ekologia jest nam jak najbardziej potrzebna, a firma ta pokazuje, że można mieć takie produkty i  to wysokiej jakości, za przystępne ceny!

Paznokcie też lubią kolor-lakier Hean w natarciu!

Zdjęcie
Co jest dla mnie największym utrapieniem w kuchni? Paznokcie!
Chciałabym, aby były ładne i modnie pomalowane, no ale efekt zawsze jest taki sam.
Po całym dniu odprysk za odpryskiem!
Na spotkaniu blogerek firma Hean – http://www.hean.pl/ podarowała nam swój lakier City fashion
http://www.hean.pl/product.php?id_product=969&id_category=51&
Postanowiłam więc machnąć sobie paznokietki w tym cudnym turkusowym kolorze!
Pomalowałam rano przed wyjściem do pracy.
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Nałożyłam 1 porządną warstwę. Rozprowadza się gładko bez problemów. Dość szybko wyschnął.
Kolor jest piękny! Poczułam się bardzo, hmmm letnio? Ten kolor na paznokciach sprawiał mi niesamowitą radość 🙂
W pracy kążdy kto przyszedł widziałam, jak ukradkiem zerka na te kolorowe dłonie 🙂
I o dziwo po całym dniu nie było odprysku- a gotowałam , zmywałam itp.
Odpryskiwać zaczął dopiero następnego dnia po południu, ale delikatnie.
Zmył się z łatwością- wystarczyło 1 porządne pociągnięcie wacikiem nasączonym zmywaczem.
Jestem bardzo zadowolona i reszta wakacji będzie pod znakiem Hean na paznokciach!
Dodam oczywiście ze strony Hean, że lakier zawiera innowacyjną formułę.
Formuła wzbogacona specjalnym polimerem Tefpoly®
– odporna na uderzenia i pękanie,
– wzmacnia płytkę paznokcia,
– uelastycznia i przedłuża trwałość lakieru,
Nie zawiera szkodliwych dla paznokci: toluenu, formaldehydu i kamfory
Pojemność: 12 ml
Cena w sklepie on-line około 9zł
ZdjęcieZdjęcie