Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×

 

Nastolatek.
Potrafi jak nikt dopiec, wyartykułować swoje racje, rozbawić i załamać ręce… Wiem coś o tym , bo jestem mamą dwojga.
Ale czy zawsze to jego wina, że jest jak jest?
Skąd się to bierze?
Poradnik, który Wam prezentuję pozwala zrozumieć co się dzieje w życiu mojego dziecka. Co ważne, pozwala odszukać nam jakie błędy popełniamy sami! Co tak na prawdę przeszkadza naszemu dziecku.
Poradnik składa się z pięciu rozdziałów, które fajnie prowadzą, aż do przyszłości dziecka. a pisana jest prostym, przystępnym językiem, uzmysławia  wiele spraw i tematów, które zamiatamy pod dywan.
Warto przeczytać ten poradnik samemu, polecić innym rodzicom, nastolatkom, a nawet nauczycielom, by poznali, co się dzieje w głowach i sercach nastolatków.

Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość.
Marcela Mikołaj
You&YA
2023-03-08

Życie nastolatka czasami jest nie do zniesienia. Wszystko gwałtownie się zmienia. Masz poczucie, że nikt cię nie rozumie i wszyscy, poza grupką znajomych, patrzą na ciebie jak na przybysza z obcej planety. A do tego w szkole i w domu musisz się mierzyć z niekończącą się listą zarzutów i oczekiwań wobec ciebie. Nauczyciele i rodzice opowiadają bajki o złotej młodzieży sprzed lat, wmawiają ci, że szkoła to samo dobro, a otaczająca cię technologia to czyste zło.

Czujesz przygnębienie i złość, bo ciągle słyszysz, że robisz coś nie tak. Tylko co, jeśli zachowania, które irytują dorosłych – skłonność do podejmowania ryzyka, brak empatii, zmienność nastrojów, poszukiwania swojej tożsamości – są normalne i naturalne? No właśnie, wynikają one ze zmian, które w okresie dorastania dokonują się w twoim mózgu. Szkoda tylko, że nikt z tobą o tym nie rozmawia… Nikt ci nie mówi prawdy o dorastaniu i nie przygotowuje na start w dorosłość!

Może więc warto wziąć sprawy w swoje ręce? Ta książka ci w tym pomoże! Dzięki niej poznasz lepiej siebie i nauczysz się, jak funkcjonuje świat. Otoczysz ludźmi, którzy cię wspierają, odkryjesz też, jak kierować się swoimi potrzebami i zainteresowaniami. W końcu przypomnisz sobie, że masz prawo do błędów. Książka Mikołaja Marceli to mapa, która pozwoli ci bezpiecznie dotrzeć do dorosłości. Dowiesz się z niej m.in.:

  • dlaczego dorośli cię nie rozumieją;
  • jak przygotować się na przyszłość, będąc nastolatkiem;
  • czy istnieje sposób na prawdziwe poznanie siebie;
  • dlaczego warto być dziwakiem;
  • jak budować odporność psychiczną i pewność siebie;
  • czym jest świadome życie w dobie 5G;
  • jak przygotować się na przyszłe wyzwania związane z dorosłym życiem i rynkiem pracy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

Print Friendly, PDF & Email
0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×