Francuskie tościki z szynką

 

Prosto i szybko.
Do tego chrupiąco.

Co nam trzeba?
Opakowanie ciasta francuskiego
Kilka plastrów szynki
Kilkanaście czarnych oliwek-tniemy je na krążki
kulka sera mozzarella
mały słoiczek koncentratu pomidorowego

Robimy!
Ciasto francuskie rozwijamy i tniemy na kwadraciki
Na każdy dajemy pół łyżeczki  koncentratu- rozsmarowujemy.
Na to układamy szynkę, krążki pokrojonej oliwki i posypujemy serem.
Układamy na blaszce i pieczemy około 12 minut w 200 stopniach.
Chrupiemy!

Francuska tarta bananowo-czekoladowa

Kruche ciasto, a na nim i pod nim ciepła czekolada i mięciutkie banany..
Aromatyczne, rozpływające się w ustach i słodkie…
Idealne na Walentynkowy wieczór….
<3
Potrzebne Wam 3 składniki i  pół godzinki.

Co nam trzeba?
Opakowanie ciasta francuskiego
1 duży banan lub 1 i 0,5 mniejszego
1 tabliczka czekolady z bakaliami (może być mleczna, gorzka itp.-dowolnie!)
blacha/forma do tarty

Robimy!
Ciasto francuskie lekko wałkujemy i wykładamy na formę do tarty, tak aby za brzeg wystawało sporo ciasta.
Ciasto nakłuwamy widelcem
Banana obieramy i kroimy w plasterki
Czekoladę łamiemy w kosteczkę.
Banana i czekoladę układamy na cieście mieszając ze sobą i zakrywamy ciastem.
ZdjęcieZdjęcie
Zdjęcie
Pieczemy w 220 stopniach (piekarnik rozgrzewamy wcześniej) około 12 minut-góra ma się ładnie zapiec, nie spalić.
I już!
Efekt jest zabójczy!
Smacznego!

ZdjęcieZdjęcie

Walentynkowe menu

Walentynki. Czym TO się je? 11-17.02.2015

zBLOGowani.pl

Francuskie zawijańce z serem.

Macie czasem ochotę na szybka przekąskę? Pomysłu brak?
No to już macie podpowiedź.
Szybko, smacznie i chrupiąco.
Z kawałkami salami i ciągnącym się serkiem
Idealne na zimno do podgryzania
🙂

Co nam trzeba?
Zakupy z Biedronki 😉
1 opakowanie ciasta francuskiego
masło
Salami z serem
Ser Liliput

Robimy!
Ciasto rozwijamy i tniemy na około 4-5 cm szerokości pasy.
Każdy smarujemy lekko masłem i  nakładamy wzdłuż jednego boku salami (krążki przecięte na pół) i posypujemy tarkowanym serem.
Każdy pas składamy zlepiając brzegi.

Następnie zwijamy w ruloniki i smarujemy z wierzchu masłem.

Pieczemy w 220 stopniach około 12 minut-az nam się ładnie zarumienią.
Smacznego!

Przekąski Sylwestrowe

Rogaliki z ciasta francuskiego


Kolejny raz przekonuję, iż warto mieć ciasto francuskie pod ręką ( a raczej w lodówce)
25minut i gotowe!
Pyszne, chrupiące rogaliki.

Co nam trzeba?
Opakowanie ciasta francuskiego np. z Biedronki
Ulubiony dżem, nutella
Cukier puder

Robimy!
Ciasto rozwijamy, nożem tniemy trójkąty.
Na każdy z nich nakładamy małą łyżeczkę dżemu lub nutelli lub i to i to 😀
Zawijamy rogaliki.
Układamy na papierze, w którym było zawinięte ciasto.
Pieczemy w 200 stopniach około 15 minut.
Posypujemy cukrem pudrem.
Smacznego!