Matka też kobieta-czyli Dzień Kobiet w Giżycku!


Dzień kobiet…wspaniały dzień, w którym to pieścimy się jak nigdy 🙂
Aby spędzić go w fajnym babskim gronie wymyśliła Agnieszka-sprawczyni całego bałaganu 🙂
Zdjęcie
I to 7 marca-dzień przed dniem Kobiet, aby mężowie się nie pogniewali, że 8 nie będą mieli okazji dać nam kwiatka, zebrałyśmy się w Giżycku! Było nas 15:
Agnieszka, Anna, Wioleta, Kinga, Natalia, Magdalena, Marta, Kamila, Patrycja, Marta, Marlena, Patrycja, Elwira, Joanna, Emilia
Miejscem spotkania była Tawerna Marina w Giżycku.
O godzinie 13 rozpoczęłyśmy NASZ dzień.
Na pięknie nakrytym stole czekały na nas miejscówki: Przypinki z imieniem oraz imienne ciasteczka od Lukrecji!
ZdjęcieZdjęcie
Po miłym powitaniu i przedstawieniu się każdej z nas otrzymałyśmy do rąk własnych piękne i bardzo smaczne drinki-do wyboru alkoholowe i bezalkoholowe (niebieskie)

Po kilkunastu minutach pogaduszek zaczął się pokaz makijażu. Marta zrobiła na bóstwo 2 z nas.
W tym czasie były pogaduszki między sobą i poznawanie się, popijałyśmy drinki i oglądałyśmy 1 upominki.
Zdjęcie
Po makijażu wszystkim zaburczało  w brzuchu i równocześnie ruszyłyśmy do zastawionego stołu. Były tam nasze własne dzieła, jak i przysmaki od Lukrecji i Tawerny. Ja co prawda nie mogłam jeść za wiele, ale popróbowałam coś nie coś. Oto one:
ZdjęcieZdjęcieMoja karpatka
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
Moje zapiekane naleśniki, które zwyciężyły w konkursie kulinarnym!
Nagrodą był bon na dzieła Lesi-Rękodzieło moja pasja w wolnym czasie, a także bon na makijaż wieczorowy od Marty!
Z pełnymi brzuchami łatwiej było cieszyć się z kolejnego gościa! Thermomix.
ZdjęcieZdjęcie
Ależ tu było smacznie. Miałam już okazję zobaczyć jak pracuje to cudo i skosztować przysmaków podczas Gotowania w Gościńcu u Kalicha. I tym razem byłam pod wrażeniem-tak jak i reszta dziewczyn. Spróbowałyśmy zupki pomidorowo-paprykowej, soczków pomarańczowego i pietruszkowo-cytrynowego, był majonez domowej roboty,  surówki z dodatkiem buraka oraz shake śmietankowo truskawkowy. Pyszności! Podczas pokazu miałyśmy na sobie cudne fartuszki od Makarony Polskie!
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
Po jedzeniu przyszedł czas na relax…
Odwiedził nas Pan Michał z Medi.Spa Hotel St.Bruno opowiedział nam o rodzajach cery oraz zaprosił nas na darmową indywidualną poradę kosmetyczną. Dostałyśmy także drobne upominki, kupony do wykorzystania, poznałyśmy ofertę Spa oraz każda z nas otrzymała po kilka wejściówek do strefy relaksu . Ahhhh wybiorę się tam 🙂
Kolejną atrakcją była prezentacja mopa obrotowego York. Niesamowity jest! Często zmywam i bardzo mi się podoba!
Zdjęcie
Czas leciał tak szybko i tak nieubłaganie, że nikt nie wiedział kiedy minęło ponad 4h!!! Na pogaduchach, pysznym jedzeniu, przy pysznym winku od Bezalkoholowe.com i przy masie atrakcji. Oprócz tych które wymieniłam wyżej działo się jeszcze więcej!!
Były konkursy:
1. ” Kacprowe śniadanie” przed spotkaniem Agnieszka wymyśliła, abyśmy podzieliły się pomysłami na śniadanie dla Kacperka-jej synka. Próbował, konsumował, które dania smakowały mu najbardziej. No i wygrał MÓJ puszysty omlecik na słodko . a 2 miejsce zajęły : gofry z owocami oraz chleb w jajku. Dostałam wspaniałą grę planszową!!!
2. ” Mój pomysł na relaks przy dziecku ” wybierałyśmy wspólnie – wygrała Marta Orzoł, a upominki otrzymały Patrycja oraz Wiola.
3.” Najlepsze Dania spotkania” Przygotowałyśmy na spotkanie różne smakołyki, które mogłyśmy próbować do woli i następnie odbyło się  głosowanie. Wygrały moje naleśniki, a nagrodzone zostały także Marta i Patrycja.
4. ” Inne życie zmywaka” konkurs którego sponsorem był York,  a do wygrania był mop – najbardziej kreatywna odpowiedź to : ” Jego życie byłoby nudne – masowałby moje plecki”
Odbyło się też losowanie upominków,
Mamowa wymianka – dzięki której zdobyłam kilka cudeniek, np. buty, bluzkę i śliczne kolczyki-dzieło Lesi!
ZdjęcieZdjęcie
Podczas spotkania zebrałyśmy ubranka oraz jedzenie dla potrzebującej wielodzietnej rodziny. Akcję zainicjowała Patrycja i jak się okazało, kolejny raz Mamy spisały się na medal! Uzbierało się mnóstwo prezentów!
Zdjęcie

Spotkanie było wspaniałe! Krótka ucieczka od codzienności wypełniona śmiechem, radością w świetnym gronie.
Do następnego razu kochane! A Tobie Agnieszko dziękuje za zaufanie!
Aby podsumować spotkanie należy również wspomnieć o sponsorach i upominkach, dzięki którym uśmiechy były jeszcze szersze!
Oto oni:
Miejsce spotkania:
TawernaMarina
Patroni medialni :
Łowcy Trendów , Mam Spotkanie
Sponsorzy:
Pinazing, – – przypinki
lukrecja smaczne ciasteczka z imionami uczestniczek oraz mega bezy!
burda , buka,zakamarki, – książki i torby na zakupy
bezalkoholowe  – produkty do domowej degustacji oraz toast podczas spotkania
lesiarekodzielo,  kartoniaki,Fashion_Time,  KrolewskiKucharzdiamondcosmetics brzescLalaLaura pampers,
– nagrody w konkursach
jokospakosmetyki,cosmeticservicepollena,alwayslansinoh,pulanna,nikwax, – kosmetyki i kobiece przyda sie
tadeo – Donga,  vitwoman,  tatento, – artykuły dla dzieci
makaronypolskie,  antybutelkayork – artykuły kuchenne
bajkolandgizycko – wejściówka do bajkolandu
Goście spotkania :
MedispagizyckoThermomixPolskamanicuregizycko

A oto moje upominki!

1. Winko i piwo od Bezalkoholowe-  Jak dla mnie są to fantastyczne i bardzo smaczne trunki.
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie

2. Always-znane chyba każdej kobiecie
Zdjęcie
3. Książka od wydawnictwa Burda-super! Ciekawa jestem jej zawartości! Dam znać!
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
3. Gra Królewki Kucharz-moja nagroda w konkursie na śniadanko Kacperka. Opiszę więcej niebawem!
Zdjęcie
4. Dzidziuś- żel pod prysznic oraz proszek do prania-jednorazowy.
Proszek znam, żelu nie. Co prawda nie jestem w ciąży, ani świeżo po, ale skład ma fajny i myślę,że będzie super!
ZdjęcieZdjęcie
5. Rajstopki od Knitex-są świetne!!!
ZdjęcieZdjęcie
6. Zestaw od York!
To jest HIT-więcej opiszę wam niebawem
Zdjęcie
7. Cudne jajeczka od LalaLaura
Zdjęcie
8. Bransoletka od Fashion time- urocza i delikatna!
Zdjęcie
9. Zestaw gadżetów od Medi.Spa Hotel St.Bruno -wszystko do wypróbowania!
3 wejściówki na basen-pojedziemy z rodzinką, do tego kupony do wykorzystania, próbki!
Zdjęcie
10. Lansinoh- To akurat do oddania-dla matki karmiącej 🙂
Zdjęcie

11. Od Spa Komsetyki dostałyśmy kosmetyki 100 % ekologiczne. Żel wyszczuplający, body scrub i masło shea
Seria Green slim..opowiem Wam więcej niebawem
Zdjęcie
11. Pyszne ciasteczka od Brześć. Choć skład mają „bogaty” 🙁
ZdjęcieZdjęcie
12 Tatento.pl podarowało miarki
Zdjęcie

13. Zakamarki podarowało śliczne torby i książki.
ZdjęcieZdjęcie
14. Nikwax-serię do czyszczenia i dbania o obuwie!
Uwielbiam tę firmę! Świetna jakość
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
15. Makarony Polskie podarowały super fartuszek, 4 produkty, kolorowankę i długopis.
Firmę już nam i cały czas testuję, z pozytywnymi efektami!. Możecie poczytać TU
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

16. Od Pulanna dostałyśmy kosmetyki, o których napisze więcej jak prtzetestuję
ZdjęcieZdjęcie
17. Donga podarowało nam różne rzeczy dla dzieci-biurowe i piśmiennicze. Nam przypadł świetny organizer na biurko w kształcie samochodziku. Raduś szybko go przechwycił!
ZdjęcieZdjęcie
18. Pamn podarowało cud techniki-Antybutelkę oraz torbę i smycz. Niesamowita sprawa!
Wypijasz, zwijasz, chowasz i już! 😀
ZdjęcieZdjęcie

19. Cosmetic serwis podarował mały peeling czekoladowy oraz kupon zniżkowy do sklepu
ZdjęcieZdjęcie
20. Hit kosmetyczny to Yoko cosmetics.
Niesamowita zawartość torebeczki, która Wam opiszę szczegółowo
Zdjęcie
21. Agnieszka- Rękodzieło moja pasja w wolnym czasie- śliczna butelka!
Zdjęcie

22. Inne: kupony, bony i nagrody
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie

Ketrzyńskie specjały w moim domu


Podczas ostatniego spotkania blogerek-w Gościńcu u Kalicha w Węgorzewie, dostałyśmy takie oto super reklamówki z smaczną zawartością. Pisałam o tym spotkaniu TUTAJ
Zdjęcie
Majonezy Kętrzyńskie i ich smakołyki.
Sam majonez Kętrzyński znam od dawna, bo to sztandarowy produkt w mojej kuchni.
Teraz miałam okazję (MAM wciąż ) poznać jego koleżanki i kolegów  😉
Ja uwielbiam majonez, musztardy są także częstym dodatkiem w mojej kuchni.
Oto oni! Przedstawiam Wam zawartość paczki (pod zdjęciami informacje ze strony producenta):

1. Babka o smaku cytrynowym
ZdjęcieZdjęcie
Babka cytrynowa to chyba jedna z najbardziej znanych i popularnych babek. Ciasto ma przyjemny cytrynowy zapach, który dodatkowo możemy wzmocnić poprzez polanie go lukrem i posypanie drobinami kandyzowanej skórki z cytryny. Zabieg taki sprawi, że nasze ciasto do popołudniowej kawy będzie miało wyjątkowy i orzeźwiający smak.
Skład-jak to skład jedzenia z opakowania, ale nie jest źle. Nie ma polepszaczy i szkodliwych sztucznych dodatków.
Wypróbuje i się pochwalę.

2. Piernik Kętrzyński
ZdjęcieZdjęcie
Piernik kętrzyński to doskonale skomponowana mieszanka najlepszej jakości składników. Odpowiednio dobrany zestaw dodatków nadaje piernikowi zapach i smak, który zaspokoi gusta najwybredniejszych nawet smakoszy. Wypiek jest „niezawodny” a ciasto po upieczeniu długo zachowuje świeżość a wyglądem i smakiem niczym nie ustępuje tradycyjnemu domowemu piernikowi.
Podstawowy przepis można łatwo modyfikować i urozmaicać całą gamą dodatków.
Skład przyzwoity i wiem, że ten piernik jest pyszny-miałam okazję spróbować.
Oczywiście upiekę i pochwalę się efektem

3. Musztarda krzepka
ZdjęcieZdjęcie
Musztarda kętrzyńska krzepka – z dodatkiem gorczycy czarnej i papryki o ostrym i lekko pikantnym smaku.
Stanowi dobry dodatek do potraw z rusztu i mięs pieczonych.
W zupełności się zgadzam z tym opisem! Uwielbiam!

4. Musztarda stołowa
ZdjęcieZdjęcie
Musztarda kętrzyńska stołowa – klasyczna, umiarkowanie ostry smak.
Przyrządzona na bazie zmielonej gorczycy i przypraw ziołowych.
Niezastąpiona jako dodatek do pieczeni, wędlin, oraz jako składnik sosów do mięs i sałatek.
Ja uwielbiam na kanapce z wędlinką!

5. Majonez o smaku chrzanowym
ZdjęcieZdjęcie
To niezwykłe połączenie majonezu z dodatkiem naturalnych wyciągów smakowych (chrzanowego), w połączeniu z kompozycją przypraw sprawi, że jaja, wędliny, czy potrawy z grilla nabiorą nowego wykwintnego i niepowtarzalnego smaku.
Czeka na wypróbowanie na Wielkanoc. Smak chrzanu w majonezie jest fantastycznym dodatkiem!
Nadaje delikatnej ostrości, a przez to smaku!

6. Majonez o smaku czosnkowym
Zdjęcie
To niezwykłe połączenie majonezu z dodatkiem naturalnych wyciągów smakowych (czosnkowego), w połączeniu z kompozycją przypraw sprawi, że jaja, wędliny, czy potrawy z grilla nabiorą nowego wykwintnego i niepowtarzalnego smaku.
Czosnek uwielbiam i dla mnie kiełbaska na ciepło z takim dodatkiem to pyszne połączenie!

7. Majonez sałatkowy-łagodny
ZdjęcieZdjęcie
Majonez ten jest nie tylko doskonałym dodatkiem do wszelkiego rodzaju sałatek ale stanowi bazę do sporządzania różnego rodzaju sosów.
Nie jadłam jeszcze użyję w najbliższym czasie do sałatki warzywnej

8. Majonez Kętrzyński lekki
ZdjęcieZdjęcie
Majonez o obniżonej zawartości tłuszczu-idealny dla dbających o linię.

9. Majonez kętrzyński premium
ZdjęcieZdjęcie
Majonez stołowy kętrzyński produkowany jest na bazie oleju rzepakowego z uszlachetnionych odmian, żółtka w proszku, uzdatnionej wody i bukietu przypraw. Majonez posiada jednolitą gładką konsystencję o jasnokremowej barwie. Zapach charakterystyczny dla majonezu. Smak lekko kwaskowaty właściwy dla użytych przypraw. Majonez kętrzyński jest doskonałym dodatkiem do sałatek, jaj i wędlin, może stanowić również cenny zamiennik masła i margaryny w przygotowaniu kanapek. Produkt nie zawiera konserwantów i sztucznych dodatków.
I dla mnie ten majonez jest najlepszy! Mogłabym go wyjadać łyżką! Pasuje do wszystkiego! Gramatura różna w zależności od potrzeb.
Uwielbiam! I polecam każdemu.

Dodatkowo dostałyśmy kalendarz na rok 2015 i śliczną bąbkę w kształcie serduszka.
Zdjęcie

Produkty Kętrzyńskie cechuje dobra jakość i przystępna cena. Majonezy używam od dawna, teraz przekonałam się do musztardy. Ciasta jak upiekę, zobaczymy (ale mam dobre przeczucia).

Gwiazdy kochają Mama Mio

Ostatnią rzeczą, która Wam opiszę spośród prezentów na Mikołajkowym spotkaniu blogujących mam w Giżycku jest upominek od Revitalash -jak szukacie wzmocnienia dla rzęs to zerknijcie tam1
Otóż sklep podarował nam kosmetyk i próbki firmy Mama Mio-otóż są to kosmetyki pielęgnacyjne, także dla kobiet w ciąży!
http://www.luxlux.pl/artykul/kosmetyki-dla-kobiet-w-ciazy-mama-mio-10210
Główną zaletą produktów Mama Mio jest aktywne działanie na skórę w trakcie ciąży, a przy tym ochrona najbardziej estetycznych z punktu widzenia kobiet partii ciała. Zawarte w kosmetykach kwasy Omega 3, 6 i 9 zapewniają głębokie nawilżenie, elastyczność oraz jędrność skóry. Zapobiegają utracie sprężystości skóry na brzuchu i rozstępom. Koenzym Q10 oraz witamina E stanowią barierę ochronną przed wolnymi rodnikami i gwarantują długowieczność, a rumianek ma działanie przeciwzapalne. W olejku do masażu Mama Mio znajduje się roślinny olej jojoba i witaminy A, E i F, które spowalniają proces starzenia skóry i działają immunostymulująco.

Oto moje upominki:


Saszetki z masłem do pielęgnacji skóry brzucha i żelem orzeźwiającym dla aktywnych mięśni:
Workout Wonder:
Niezwykła motywacja dla mięśni w postaci żelu Workout Wonder daje mięśniom natychmiastoweuczucie chłodu, orzeźwia, poprawia krążenie, zmniejsza ból i stany zapalne oraz przyspieszaregenerację mięśni.

Jak działa?

  • odżywia, chłodzi i regeneruje mięśnie
  • zmniejsza napięcie i ból
  • niweluje stany zapalne

The Tummy Rub Butter krem uelastyczniający skórę brzucha bogaty w Omega
Idealny dla kobiet w ciąży

Jak działa?

  • zwiększa sprężystość i elastyczność skóry, chroniąc ją przed powstaniem rozstępów
  • głęboko nawilża i odżywia odnawiającą się skórę
  • łagodzi podrażnienia i swędzenie skóry brzucha

    Olejek do ciała-zwiększający sprężystość i młodość skóry.
    Odżywczy i ujędrniający olejek do ciała
    Jak działa?
  • olejek ze Słodkich Migdałów Łagodzi i chroni
  • ma wspaniałe właściwości lecznicze i nawilżające
  • odżywia, wzmacnia, nawilża i poprawia elastyczność skóry

Jest to bardzo drogi olejek-cena waha się do 150zł za 120ml.


Lustereczko zagościło w mojej torebce
Plus notesik z długopisem.
Moja opinia.
Olejek spróbowałam dopiero raz-aby sprawdzić zapach i konsystencję. Zapach lekki-olejkowy. Wchłania się niesamowicie jak na olejek, a skóra jest bajecznie gładka. Napięta i nie jest wcale tłusta. Z przyjemnością będę go używać -czeka na swoją kolej. Cena jest wysoka. Nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus-ja zapewne też nie. Ale od czego są Mikołajki? 😉
Saszetek jeszcze nie wypróbowałam. ciekawi mnie zwłaszcza żel na mięśnie.
Kobiety w ciąży potrafią wydawać  fortunę na różne kosmetyki-ujędrniające, na rozstępy itp.
Te kosmetyki są z najwyższej półki-czasem warto zainwestować przez 9 miesięcy, aby dalej cieszyć się gładką i jędrną skórą.
Lista gwiazd, które je stosują jest długa.
To dobra rekomendacja. skoro stosują kremy za 100-200 zł, a nie za 1000 czy więcej.
Osobiście-gdyby było mnie stać-nie wahałabym się i sięgałabym po takiego typu kosmetyki.
wszystkie produkty i ceny znajdziecie tutaj TU

Frupp-no to batonika chrup!


Znacie takie batoniki?
Ja nie znałam, póki nie dostałam takiego pudełeczka.
Zdjęcie
A w nim:
Zdjęcie

Batoniki Frupp o różnych smakach: wiśnia, malina i truskawka.
A co to za batoniki?
Już Wam mówię-jak donosi producent:
Batonik liofilizowany ze świeżych owoców:
Bez dodatku: konserwantów, tłuszczu i soli!
Maksimum smaku – minimum kalorii
Owocowy, smaczny i zdrowy
Świeże owoce i wyłącznie naturalne składniki
Baton wiśniowy zawiera aż 6% błonnika.35kcal
Baton malinowy zawiera aż 15 % błonnika.37kcal
Baton truskawkowy zawiera aż 8% błonnika.37kcal
Do produkcji batoników Frupp nie używa się żelatyny jako środka zagęszczającego jak w wielu powszechnie dostępnych produktach, stosuje się natomiast naturalną pektynę owocową

ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
Moja opinia:
Spróbowaliśmy wszystkich smaków-są one brzeczywiście naturalne i pachną owocami.
Jednakże konsystencja ich jest trudna do przełknięcia.
Pierwotnie bardzo się ucieszyłam, ze istnieje taki produkt.
Ale pół batona mi wystarczyło-zapchałam się-są bardzo suche.
Radek nie tknął wcale-Kasia wzięła gryza i poleciała popić bo ją zakleiło.
Dzieciom więc trudno przełknąć taki smak.
Na pewno znajdą się fani takiej słodkości. Ja jednak chyba zajadać będę sporadycznie .