York i przyjemne pranie


W przedświątecznym czasie brałam udział w konkursie na blogu Rękodzieło-moja pasja w wolnym czasie- u Agnieszki
Zadanie polegało na użyciu produktu firmy York i przedstawieniu pomysłu na coś wiosennego/wielkanocnego…
I tak powstał wielkanocny mazurek na gąbce York
Gąbka to ciasto
Plastelina to masa cukrowa
Zdjęcie
Konkursu nie wygrałam, ale York za to nagrodził nas za udział.
Ależ byłam zdziwiona jak otworzyłam paczuszkę.
Ta firma to coś wspaniałego!
Już miałam okazję dostać ich produkty na Spotkaniu MAM
Możecie o nich poczytać TUTAJ
Tym razem dostałam:

Piękne życzenia! Własnoręcznie napisane. Wspaniały gest!
ZdjęcieZdjęcie

Śliczne, kolorowe i porządnej jakości klamerki do przyczepiania prania!

Do wieszania prania super linka 20m. Trwałą, nie farbuje ubrań

Woreczki do prania z zamkiem –maxi i mini.
Aby pranie było bezpieczne- zwłaszcza delikatne rzeczy , np. bielizna, rajstopki



A na deser ściereczka bawełniana, aby i resztę domku posprzątać!
Można używać na sucho lub mokro, stosować z detergentem lub bez

Dzięki firmie York odkrywam świat sprzątania na nowo- z ogromnie pozytywnym nastawieniem sięgam po kolejny ich produkt.
I nigdy się nie zawiodłam!
Polecam!!!
W Latosiowym-domku rządzi York!

Joko-starsze modele ciągle na topie, nowości i nowinki


Dzięki spotkaniom Blogerek/Mam miałam okazję na nowo odkryć tę firmę- Joko cosmetics
Już miała okazje je przetestować np.  możecie poczytać TUTAJ
Dziś opowiem Wam o zawartości czarnej torebeczki otrzymanej w marcu-w Dniu Kobiet w Giżycku

1. Diamentowy pył-odżywka do paznokci

Regularnie maluję paznokcie. Tę odżywkę nakładam jako bazę pod lakier i dzięki temu moje pazurki są nadal twarde i ładnie rosną. Po zmyciu lakieru nie są odbarwione. Bardzo dobra odżywka! Czasami stosuję tylko ją i uzyskuję lekki, naturalny połysk. Cena 12-15zł

2. Lakier z serii Vinylmania Virtual street fashion

Lakier w fajnym, delikatnym kolorze-z winylem- ta  formuła zapewnia głęboki i nasycony kolor oraz maksymalny lustrzany połysk.
Lakier jest całkowicie bezpieczny dla płytki paznokcia, nie odbarwia jej. Przystępna cena do 10zł 10ml

3. Pomadka perłowa z masłem shea

Pomadka z masłem shea ma na celu nawilżenie ust. Delikatny perłowy kolor ładnie nanosi się na usta, kolor wygląda bardzo naturalnie i świeżo, nie zjada się po 15 minutach. Miły smak i zapach. Eleganckie opakowanie. Cena około 20zł

4. Nawilżający podkład Virtual Natural


Podkład z dodatkiem alg morskich zapewnia jednocześnie moc odżywienia dla skóry. Podkład jest delikatny, średnio się rozprowadza, ma delikatny zapach. Dobrze stapia się ze skórą, ale jak nałożymy 1 warstwę. Skóra jest gładka, nie obciąża jej. Można stosować codziennie.

5. Cienie Virtual quatrro  z dodatkiem cytrynu

Satynowe, gładkie, bardzo dobrze się rozprowadzające. świetnie odcienie brązu.
Cena przystępna do 10zł.

6. Błyszczyk do ust

Błyszczyk jest delikatny i ma fajną konsystencję. Nie wysusza!

Podsumowując:

Kosmetyki są świetne! Ceny również. Wszystko zachęca do kupowania i stosowania.
Produkty, które dostałam są już w ulepszonych wersjach i ciężko znaleźć akurat te co opisuje.
Ale na stronie joko są jeszcze lepsze i bardziej ulepszone w nadal przystępnych cenach
np. podobne do moich
cienie quatrro http://joko.pl/cienie-quattro-perfect-your-look-403-satin-mat
podkłady http://joko.pl/podklady
pomadka http://joko.pl/pomadka-nawilzajaca-40
odżywki do paznokci http://joko.pl/odzywki
czy lakiery http://joko.pl/lakier-find-your-color
błyszczyki http://joko.pl/blyszczyk-color-your-lips-07

Marcowe nowości w mojej kosmetyczce


Spotkanie Mam w Giżycku przyniosło mi kilka nowych kosmetyków, o których istnieniu nie miałam pojęcia!
Opowiem Wam o nich, bo warto!
Zestaw od SpaKosmetyki. W tym sklepie znajdziecir tylko i wyłącznie naturalne kosmetyki, z naturalnych składników.

1. Wyszczuplające mydełko peelingujące
Mydełko należy to Linii Green Slim
Mydełko waży 200g i ma cudowne działanie złuszczające!
Kosztuje 35zł. Więcej informacji macie tutaj

2. Eliksir wyszczuplający 200ml.
Także należy do linii green slim.
Ten niepozorny balsam z pompką jest powalający!
Skóra gładziutka, pięknie pachnąca cytrusami, wyraźne wygładzenie po 3 tyg. stosowania.
Bardzo wydajny i świetnie się wchłania!
Jest drogi-cena to 99zł. Więcej jest tutaj

3. Babeczka masło shea do ciała i masażu-porzeczka.
Masło należy do linii Shea Spa fit
Te masło ma tak bogaty skład, że skóra po prostu odżywa!
Zapach, miękkość i super nawilżenie. Jestem pod wielkim wrażeniem! Poczytajcie więcej tutaj i zachęcam do zakupu!
100g 28zł

ZdjęcieZdjęcie

Kosmetyki z tej serii nie należą do najtańszych. Ale skład mają bogaty i działanie jest także widoczne. Dla fanów kosmetyków naturalnych to obowiązkowa lektura.
————————————
Drugim zestawem kosmetyków jest podarunek od firmy Pulanna.

1. Krem do biustu.
Według opisu ze strony producenta: Witalizujący krem do biust pobudza elastyczność i sprężystość skory. Stabilizuje gospodarkę wodną oraz pielęgnuje skórę czyniąc ją delikatną i jędrną. Poprzez regenerację tkanek skórnych zapobiega ich zwiotczeniu. Poprawia mikrokrążenie, ujędrnia, optycznie powiększa biust. Krem do biustu – Pulanna przywraca elastyczność i sprężystość skóry. Opróżnia procesy starzeniowe.
Krem jest bardzo fajny-szybko się wchłania, skóra jest napięta, lekki zapach. Cena przystępna 28zł za 125g.



2. Serum pod oczy.
Preparat o szerokim działaniu dla kobiet 40+. Skoncentrowany preparat o szczególnie silnym działaniu przeciwstarzeniowym. Zawartość ekstraktu z Belamcana Chinensis i oleju arganowego gwarantują dostarczenie delikatnej skórze wokół oczu fitoestrogenów i fitosteroli- grupy związków odpowiedzialnych miedzy innymi za działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające
Opis możecie przeczytać tutaj. Dobra cena- za 20ml 19zł!
Nie używam, gdyż nie mam jeszcze 40+ 😉 podarowałam. Ale mam pozytywne wieści na temat tego produktu.

3. i 4. Jest to żel myjący i krem pod oczy z serii Noni Care

Marka Noni Care przygotowała linię Intensive, dedykowaną młodej, wrażliwej cerze. Kosmetyki Noni Care Intensive dzięki zawartości niezwykle skutecznie nawilżającego, a przy tym naturalnego składnika – soku z owocu Noni (Morinda Citrifolia) oraz ekstraktów owocowych, dogłębnie odżywiają skórę i dostarczają jej składników niezbędnych do regeneracji. W skład linii wchodzi 5 produktów, które pozwolą kompleksowo zadbać o delikatną skórę – żel do mycia twarzy, krem do twarzy 24 h, krem pod oczy, aktywnie nawilżająca maseczka do twarzy oraz ochronna pomadka do ust.
 

Nawilżający żel zmywający 25+
Preparat bardzo delikatny-z mywa makijaż bez bolesnego podrażnienia oczu. Cena za 100ml  21zł to dobra cena. Polecam
Więcej poczytajcie o tym tutaj
Nawilżający krem pod oczy 25+
Szybko wchłaniający się krem pod oczy o przedłużonym działaniu nawilżającym.
Lekki, dobry pod makijaż, o przystępnej cenie 21zł za 15ml
Więcej tutaj

Firma Pulanna bardzo zaciekawiła mnie swoimi produktami.
Za naprawdę przystępną cenę można nabyć świetne jakości1owo kosmetyki.
Strona http://pulanna.com.pl/pl/ jest bardzo czytelna, łatwo można znaleźć odpowiedni kosmetyk.
Zapraszam!

 

Wielkanocne spotkanie Mam w Giżycku


Co jest zawsze fajnego w Świętach? Czas przygotowań!
A co zrobić, aby był jeszcze fajniejszy niż zwykle?
Spotkać się w babińcu na 3h i zapomnieć o całym świecie-łącznie z dziećmi 😉

I tak spotkałyśmy się, mamy, w Bajkolandzie, aby przygotować się do Świąt Wielkanocnych w miły, relaksujący sposób.
Dzieci rzuciły się do zabawy, ledwo zdążyłam je przebrać! Pojawiały się tylko na pić!
Co się dziwić…w Bajkolandzie jak w raju! Czego tam nie ma!
Po krótkim powitaniu-wiele z nas się już znało z wcześniejszych spotkań zabrałyśmy się za ponad godzinne robienie JAJ.
Każda z nas malowała, przyklejała, ozdabiała.

ZdjęcieZdjęcie
Zdjęcie
Agnieszka-organizatorka, przeprowadziła krótki kurs  z ozdabiania jajek metodą decoupage.
Było także dekorowanie jajka za pomocą lakierów do paznokci!!
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
Oglądałyśmy dzieła z włóczki, ze skorupek jaj, kropkowane, malowane itp.
Powstało wiele pięknych jaj-pisanek! Spośród wszystkich Agnieszka na koniec wybrała 1, któremu przypadła nagroda.
Dla mnie nagroda było samo zrobienie fajnej, własnej pisanki, która zabrałam do domu 🙂 Moje:

Po pisankach był czas na relax przy kawce i herbatce w fantastycznych kubeczkach Mamusi od Glasmark.
Dla dzieci także były kubeczki-w zielone żabki. Śliczne i bardzo spodobały się dzieciom.
W domku piją tylko z nich i stare poszły w odstawkę!
Mój kubeczek też jest dobrze użytkowany 😉
Do kawy i herbaty jadłyśmy uszykowane przez nas smakołyki. A było tego…! Jak na weselu. Od przystawek, przez sałatki, przekąski na iście królewskim torcie kończąc.  Wszystko było pyszne! Ale najbardziej przypadły dziewczynom do gustu kanapeczki z pesto, mozzarellą i pomidorkiem.
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Ja także uszykowałam coś od siebie. Wiadomo, w klimacie świąt!
Kokosową babkę z masą kokosową oraz paluszki z białej kiełbasy.


Z pełnymi brzuchami zabrałyśmy się do słodkiej roboty!
Ania– dziewczyna co z tortów czyni cuda, wypiekła nam zwierzaki: baranki, zające i jaja. Uszykowała kolorowe lukry i posypki, a my ozdabiałyśmy. Fajna była zabawa!!! A jaka słodka! Ja moje jajo zabrałam do święconki!
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Podczas spotkania było dzielenie się jajeczkiem, a także upominki od zajączka. Dla dzieci słodkości w cudnych rożkach od  Fundacji Festina Lente która tez wysłała kolorowanki oraz książki, a dla nas prezenty od siebie nawzajem!
Książka, którą dostałam jest fantastyczna! Wiele cennych rad! Obowiązkowa lektura!

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
Od Agnieszki w książce była własnoręcznie robiona kartka z życzeniami!
ZdjęcieZdjęcie
W prezencie dostałam uroczy wazonik-świecznik, świeczki i króliczka
ZdjęcieZdjęcie
Była także mamowa wymianka-z Agnieszką wymieniłyśmy się, jak zawsze-to już tradycja!
Ale i z Magda wymieniłam się na takie cudne balerinki!
Zdjęcie

Czasdzieci wysłał także ciekawe książki, które zostały rozdane między nas!
Fundacja Festina lente ma u mnie swój baner-zerknijcie po prawej stronie. Zachęcam do odwiedzin i zakupu!
Dodatkowo każda mama dostała śliczną bransoletkę od Venisima .
Zdjęcie
Kamila Korowajczyk – dla każdego dziecka zrobiła piękne zabawki lub ozdoby z włóczki i wstążek – wszystko ręczna robota!! Dodatkowo podarowała zestaw serwetek dla mamy i królik jako nagrody w konkursach.
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
W Bajkolandzie chętne dzieciaki miały malowane buziaki , a wszystkie skocznie tańcowały przy nadmuchu z bańkami mydlanymi. To je ożywiło przed końcem imprezy.
ZdjęcieZdjęcie

Takie spotkania dają potężną dawkę energii!
Czas się przelał przez palce, dzieci padły w drodze powrotnej po 5 minutach jazdy, banan na twarzy trzymał się cały następny dzień. Same plusy kochani. Zachęcam do udziału w takich spotkaniach! Mnie namawiać nie trzeba!

Kucharzenie z Królewskim Kucharzem.


Spotkanie 8 marca w Giżycku wzbogaciło mnie o grę Królewski Kucharz.
Otrzymałam ją za zwycięstwo w konkursie na śniadanko Kacperka. Wygrał mój omlet na słodko i otrzymałam taką nagrodę!
Gra jest o gotowaniu, jedzeniu, potrawach -od kuchni!
Grę można kupić TU. A po szczegóły zapraszam na stronę Królewskiego Kucharza
ZdjęcieZdjęcie

Gra zawiera:
– 1 główna plansza
– 4 plansze dla uczestników
– 20 Kart Królewskich Dań
– 150 żetonów:
„składniki” (kolor: jasny beż) – 109 szt.
„przyprawy” (kolor: zielony) – 21 szt.
„sposoby przyrządzania” (kolor: czerwony) – 20 szt.
dodatkowo jest
– instrukcja wraz z przepisami
–  2 drewniane łyżki oraz papierowa czapka kucharska z logo „Królewskiego Kucharza”!!!
Czapka zrobiła furorę 😀 i bitwę 😉

Jakie są główne zasady?
Należy jak najszybciej, przy pomocy wylosowanych żetonów przygotować ulubione dania dla króla.
Każdy gracz, losuje potrawę dla króla  i nie może pokazać jej innym uczestnikom.
Każdy z uczestników zgodnie z ruchem wskazówek zegara losuje żeton ze składnikiem, sposobem przyrządzania oraz przyprawą. Wygrywa ten, kto jako pierwszy ugotuje danie dla króla i powie „Serwis dla Króla”
Gra jest dla dzieci 6+, ale myślę,że i młodsi mogą mieć frajdę, trzeba wtedy tylko „lekko im pomagać”
Zdjęcie
Gra posiada aż 6 stopni trudności- w najtrudniejszym poziomie gra się po angielsku.
W grze ogólnie można podszkolić język angielski! Oznaczenia na żetonach i planszach są w obydwu językach! Super sprawa!!!
Przez grę poprowadzi nas instrukcja (ciekawostką są ostatnie strony, gdzie są przepisy kulinarne!)
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Po wylosowaniu potrawy zaczyna się zabawa. zbieramy składniki, przyprawy i sposób przyrządzania i każdy chce być 1!
Jednakże są różne niespodzianki, gdzie można stracić wszystko i trzeba gotować od nowa!
Gra wciągnęła całą rodzinę. Bawiliśmy się świetnie wraz z naszą sunią Freyą, która dzielnie próbowała choć 1 smakołyk przechwycić, no i chwila nieuwagi i jej się udało 🙂 – dowód na zdjęciu!
Wygrał Raduś-najmłodszy gracz.
Gra uczy, bawi, pozwala poznać składniki, przyprawy. Podczas gry omawialiśmy sobie składniki skąd są i do czego służą.
Gra jest solidnie wykonana,  ma piękne kolory, apetyczne dania i składniki.
Polecam tę grę każdemu kto chce spędzić miło i pożytecznie czas z dziećmi. My już niebawem wracamy do kolejnego rozdania!
Zapraszam na małą fotorelację!
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie

York-czyli przyjemne sprzątanie domu


Na spotkaniu Mam w Giżycku dostałyśmy super paczki od Firmy York.
York jest wiodącym w Europie producentem artykułów gospodarstwa domowego przeznaczonych do utrzymywania czystości.
Znałam tę markę pobieżnie…
Teraz mam okazję dowiedzieć się więcej i to z doświadczenia i pracy w domu
Tutaj możecie zobaczyć ich wszystkie produkty http://york.pl/start/products/section/house
1.Wiaderko do mopa -śliczne w tulipany, zaskarbiło moje serducho. Wiosenny look!
Aż miło zmywać z takim wiadrem. Jest śliczne, a do tego solidnie wykonane!
ZdjęcieZdjęcie
2. Zestaw ściereczek z mikrofibry- efektywne i super trwałe.
Ze strony producenta:

  • bardzo trwałe ściereczki wielokrotnego użytku
  • wykonane z ultra-cienkich włókien mikrofibry, które usuwają tłuszcz, brud i kurz znacznie efektywniej niż tradycyjne ściereczki
  • przeznaczone do sprzątania i czyszczenia każdego rodzaju powierzchni
  • do zastosowania na sucho lub na mokro, bez detergentów lub przy ich minimalnym użyciu
  • posiadają wysokie właściwości chłonne
  • szybko schną, co zapobiega rozwojowi bakterii oraz powstawaniu nieprzyjemnego zapachu
  • sposób pielęgnacji: ściereczki można prać w pralce w  temperaturze 60 stopni C z użyciem szarego mydła, bez dodatku środków zmiękczających

ZdjęcieZdjęcie
3. Ściereczka lux-jak bawełna-kolejne świetne do wszystkiego!
Ze strony producenta

  • można używać na sucho lub mokro, stosować z detergentem lub bez
  • delikatna w dotyku
  • sposób użytkowania: polerowanie, mycie, wycieranie, miejsce użytkowania: dom (kuchnia, łazienka), samochód
  • do różnych typów powierzchni – plastik, laminat, skóra, kafelki, drewno, powierzchnie szczególnie delikatne
  • zaleca się pranie w 60 st. C, w szarym mydle (UWAGA!!! Nie stosować środków zmiękczających!)
  • dobrze się wykręcają i szybko schną, świetnie zbierają kurz
  • uwaga na stare drewno – może haczyć

ZdjęcieZdjęcie
4. Zestaw gąbek kąpielowych-mini. Świetna frajda dla najmłodszych. Ciekawe kształty i miła struktura
Ze strony producenta

  • zestaw 4 gąbek kąpielowych w ciekawych, zabawnych kształtach
  • żywa kolorystyka i zabawne kształty
  • gąbki idealne dla dzieci ,uprzyjemnią każdą kąpiel i ułatwią oswojenie się z wodą
  • niewielki rozmiar odpowiedni dla małych, dziecięcych rączek
  • wykonana z miękkiego, przyjemnego dla skóry tworzywa
    Zdjęcie

5. Zmywak kuchenny premium-solidny, chłonny i wydajny!
Ze strony producenta:

  • dwuwarstwowy (miękka pianka oraz fibra), wielozadaniowy i wytrzymały zmywak kuchnenny w kilku różnych kolorach
  • warstwa miękkiej, wysoko jakościowo i odpornej pianki świetnie poradzi sobie z mniejszymi zabrudzeniami, nie rysując przy tym delikatynych powierzchni
  • warstwa szorstkiej, mocnej fibry pozwala idealnie usunąć zaschnięte i uporczywe zabrudzenia
  • rozmiar idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu, jest wygodny i bardzo dobrze leży w dłoni
  • świetnie pieni używane detergenty powodując mniejsze ich zużycie i w rezultacie oszczędność

ZdjęcieZdjęcie

6. Rękawice gumowe aloesowe- bobowiązkowe w każdym domu-dbają o ręce i jednocześnie nawilżają skórę i nie ma zapachu sztuczności!
Ze strony producenta:

  • wewnętrzna wyściółka jest dodatkowo nasączona aloesem, który wpływa pielęgnacyjnie na dłonie oraz zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi gumy po ich ściągnięciu
  • świetnie sprawdzają się podczas prac porządkowych w domu wymagających kontaktu z brudem, wodą oraz żrącymi detergentami
  • powierzchnie służące do chwytania pokryte są delikatną siateczką, które ułatwiają tę czynność
  • rękawice są bardzo wytrzymałe, nie rwą podczas użytkowania nawet podczas stosowania silnych detergentów
  • uniwersalny rozmiar
    ZdjęcieZdjęcie

7. Magiczna ścierka PVA-cud nie ścierka..może wszystko! do wszystkiego! i na długo!!!!
Opis producenta:

  • magicznie chłonna – wchłania wodę lepiej niż jakakolwiek gąbka
  • wyjątkowo trwała dzięki wewnętrznej siatce wzmacniającej
  • doskonale usuwa sierść i włosy z mebli oraz tapicerki
  • można jej używać zarówno z detergentami, jak i zmoczoną tylko wodą
  • wysychając ściereczka robi się twarda. wystarczy ją zmoczyć aby przywrócić jej naturalna formę,
  • spakowana w wygodny, strunowy woreczek, który służy do przechowywania ściereczki
  • ściereczkę po użyciu należy wypłukać, wycisnąć, a następnie wilgotną schować do woreczka
    ZdjęcieZdjęcie

Podsumowując: Produkty York to niesamowita jakość! Cena na pewno wyższa niż np. ścierka z Biedronki czy zmywaczek.
Ale po kilku myciach nie rozpada nam się jak szmatka, ale służy i służy. Wiem, że produkty dostępne są w Drogerii Jawa, w Kauflandzie. Mam zamiar poszukać jeszcze kilka produktów, które mnie urzekły podczas oglądania katalogu
ZdjęcieZdjęcie
Zdjęcie