Prosty, efektowny i pyszny mus chałwowy.
Jak go zrobić? Nic prostszego!
Co nam trzeba?
200g chałwy orzechowej
śmietana 36% – mała
2 łyżki cukru pudru
Robimy!
Śmietanę ubijamy z cukrem pudrem i wrzucamy do miksera.
Dodajemy pokruszoną chałwę
|Miksujemy około minuty do uzyskania spienionej jednolitej masy.
Wlewamy do miseczek/pucharków posypujemy chałwą i obowiązkowo schładzamy.
Smacznego 😀
Pamiętacie moje kotlety z natką pietruszki?
W poszukiwaniu smaków powstały z ukochanym SEZAMEM
Obsmażone na złoto na oliwie z oliwek są pyszne!!!
Przypominam jak je zrobić!
Jutro majówka, więc wypady na dwór- takie kotleciki są świetną przekąską i na zimno i na ciepło!
Proste ciasto, pyszny efekt.
Klasyczny mięciutki biszkopt przełożony duża ilością pysznej chałwowej masy
Masa wykorzystana z bloga: z-miłości-do-słodkości.blogspot.com
Rybki!
Ja uwielbiam, w różnej postaci!
Może dlatego, że sama jestem zodiakalną rybką, skończyłam studia w tym kierunku i moje życie wiązało się ciągle z wodą.
Uwielbiam je łowić, uwielbiam je jeść.
Akwarium też mam 😀
Dziś prezentuję Wam filet z pstrąga.
Proste, pyszne, zdrowe i syte!
Lubicie mielone?
Myślę, że nie ma polskiego domu bez tego przysmaku.
Często kombinuję, mieszam i dodaję, aby odejść od rutyny, dodać trochę zdrowych dodatków.
I tak oto powstały np. kotlety z natką!
Natka pietruszki to bomba zdrowia, więc śmiało! Dosypujemy!!
Co nam trzeba?
500g mięsa mielonego z szynki bądź z łopatki (może być drobiowe np. z indyka)
bułka tarta-około 100g
2 jajka
1 łyżka otrębów
Sól, pieprz, słodka papryka
pęczek natki pietruszki.
Olej do smażenia-rzepakowy lub oliwa z oliwek
Robimy!!
Jajka myjemy, rozbijamy do miski i mieszamy trzepaczką.
Mięso porządnie mieszamy z roztrzepanymi jajkami dodając sól, pieprz, paprykę.
Dodajemy bułkę tartą i otręby. Mieszamy.
Natkę obskubujemy z łodyżek i dorzucamy do mięsa.
Mięso porządnie wyrabiamy i formujemy kulki lekko spłaszczając.
Rozgrzewamy olej na patelni i obsmażamy krótko kotlety z każdej strony.
Potem zmniejszamy ogień i smażmy aby mięso w środku doszło-około 5 min z każdej strony.
Smacznego!
Witam w końcówce Świąt!
Mam nadzieję, że upłynęły w zdrowiu i radości wśród najbliższych.
Zapraszam już dziś wszystkich do akcji CHAŁWA!!
Będziemy pichcić co się da z użyciem chałwy!
Kto lubi?
Ja na pewno mam już 3 propozycje:
1. Lody chałwowe
2. Ciasto z masa chałwową
3. Mus z chałwy