Spaghetti z pesto bazyliowo-pietruszkowo-pomidorowym


Lekki makaron, pyszny makaron, sycący makaron… można wymieniać i wymieniać.
Jedno jest pewne!
Jak spróbujecie będzie chcieć więcej i więcej!
Te danie przyniosło mi nagrodę w postaci makaronów Barilla i gadżetów tej firmy, w konkursie u Dzwoneczkowy Raj Mamy.

Co nam trzeba?
Słoiczek pesto z bazylią – u mnie Barilla
Słoiczek z pesto z pomidorami- u mnie Barilla
Pęczek natki pietruszki
Garść suszonych pomidorów
Makaron spaghetti- u mnie Barilla
2 łyżki oliwy z oliwek
2 łyżki śmietany 12%
100ml wody
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie

Robimy!
Makaron gotujemy według przepisu.
W tym czasie podgrzewamy oliwę.
Wrzucamy do niej posiekane suszone pomidory-mieszamy.
Po około 2-3 minutach dorzucamy posiekaną natkę pietruszki (zostawiamy łyżkę do dekoracji).
Zalewamy całość wodą-mieszamy.
Dodajemy 3 czubate łyżki pesto z bazylią i 3 czubate łyżki pesto z pomidorami.
Mieszamy do jednolitego połączenia składników.
Dodajmy do smaku 2 łyżki śmietany.
Nie musimy dodawać soli, pieprzu itp.
Smak pesto i suszonych pomidorów oraz natki jest tak aromatyczny, ze nie trzeba więcej dodatków!
Sosem polewamy ugotowany makaron i posypujemy natką pietruszki.
Smacznego!!!

Kurczak z cieciorką i kiełkami według Latosia z ryżem podany

W czasie ferii mój mąż został sam i sam sobie gotował.
Przygotował np.  takie danie i jeszcze znając mojego hopla zrobił mi zdjęcia :-), spisał przepis, abym mogła Wam go pokazać.
Byłam pod wielkim wrażeniem-Latoś przyjął na klatę tę moją blogową pasję 🙂

Co nam trzeba?
1 mała pierś z kurczaka
puszka ciecierzycy ( Bonduelle najlepsza-na parze)
1 marchewka
1 pietruszka
2 łyżki oliwy
1 łyżeczka curry
sól, pieprz
100ml wody
1/2 łyżeczki suszonej kolendry
100g ryżu

Robimy!
Ryż gotujemy do miękkości w osolonym wrzątku-około 15-18 minut.
Pierś myjemy i kroimy w drobną kostkę.
Marchewkę i pietruszkę obieramy i kroimy w cienkie plasterki.
Pierś obsmażamy na oliwie na złoto doprawiając curry i kolendrą.
Dodajemy marchew i pietruszkę. Smażymy około 5min, wlewamy do tego wodę i dusimy około 10minut.
Po tym czasie-jak prawie odparuje nam woda dodajmy odsączoną ciecierzycę.
Wszystko mieszamy i doprawiamy do smaku solą i pieprzem.
Podajemy z ryżem.

Jajka na rukoli z sosem majonezowo-chrzanowym


Na Wielkanocnym stole nie może zabraknąć jajek.
To oczywiste!
Ale zamiast tradycyjnie z majonezem na białym talerzyku można urozmaicić nieco podanie i smak!
Moja propozycja… soczysta zieleń rukoli, biel białka i sosu z żółciutkim żółtkiem. Pyszne!!

Co nam trzeba?
– 3-4 jajka
talerz liści rukoli
na sos: 2 łyżki czubate majonezu+ łyżka jogurtu naturalnego+ łyżeczka czubata chrzanu
kolorowy pieprz mielony, sól.

Robimy!
Jajka gotujemy na twardo. Obieramy i studzimy. Tniemy na ćwiartki.
Układamy na liściach rukoli.
Sos: składniki sosu dobrze mieszamy ze sobą, dodając szczyptę soli.
Polewamy ćwiartki jaj do połowy sosem.
Opruszamy kolorowym pieprzem.
Smacznego!

Niedocenione Jajko

Wielkanocne Smaki - edycja V

ALE JAJA!
Wielkanocne Smaki - edycja V

Domowy sos czosnkowy

Dobry sos czosnkowy to podstawa do zimnej wędliny czy do pizzy.
Wybornie smakuje z plasterkiem szynki lub z dobrą kiełbaską.
Od lat robię swój i zawsze smakuje. Musi dobrze palić 😉
Prosty, że hej!

Co nam trzeba?
4 spore ząbki czosnku-jak małe to 5
3 łyżki majonezu
1 łyżka śmietany/jogurtu gęstego
pół łyżeczki soli.

Robimy!
Czosnek przeciskamy przez praskę (obrany! ) lub bardzo drobno siekamy i przecieramy nożem. Wrzucamy do miseczki i posypujemy solą. Mieszamy. Dodajemy jogurt/śmietanę. Mieszamy. Na koniec dodajemy majonez i dokładnie mieszamy.
Gotowe!
Smacznego 🙂

Słodki ryż na mleku- dieta w.

Ryż na mleku, na słodko, pachnący dzieciństwem… lubię czasami zatopić łyżkę w takiej miseczce.
Pożywne, smaczne, zasmakuje dzieciom. I nie tylko… 😉
Dla mnie idealna kolacja przy diecie wątrobowej

Co nam trzeba?
szklanka 200ml (u mnie czarny duralex) do odmierzania
1 szklanka ryżu
3 szklanki mleka 0,5 %
2 łyżki cukru-u mnie trzcinowy
1 łyżeczka masła
1 łyżeczka cukru z prawdziwą wanilią Kamis lub wanilia z laski jak ktoś ma

Robimy!
Szklankę ryżu zalewamy szklanką mleka. Gotujemy i mieszamy co chwilę, aż ryż się zagęści i wchłonie mleko. Około 5minut
Dodajemy resztę mleka i gotujemy, aż ryż będzie gęsty i miękki. Mieszamy często.
Całość zrobienia trwa około 15 minut
Gdy ryż już będzie miękki dodajemy masło i cukier wraz z cukrem waniliowym (wanilią). Mieszamy
Zajadamy ciepły!
Ps. Można posypać cynamonem.