Książki w roli głównej-czyli spotkanie Mam z dziećmi w księgarni.Cz. 1

Czy są na świecie osoby, które nie przeczytały w swoim życiu choć jednej książki?
Czy są tu mamy, które nie przeczytały swojemu dziecku książeczki, bajki, opowiastki?
Nie wierzę! Jeżeli już, to pewnie nie z wyboru…
Książki to jest wspaniały świat! Świat marzeń, mądrości, nauki i zabawy!
A my Mamy uwielbiamy te tematy.
I dlatego nasze kolejne spotkanie od A do Z toczyło się wokół książek. Z małymi wstawkami pomiędzy!

19 Lipca w Księgarni Dom Książki w Giżycku punktualnie o 12 rozpoczęłyśmy z Agnieszką wielkie przygotowania!

Sama księgarnia zaskoczyła mnie przestronnością i bardzo miłym i bogatym wnętrzem.
Panie z uśmiechami na twarzy służyły pomocą.
Rozłożenie przygotowanych niespodzianek zajęło nam dobrą godzinkę.
Zdjęcie
W między czasie nie próżnowała nasza Największa niespodzianka.
Ale o tym za chwilę.
Z sąsiedniego klubu Cameleon przyniosłyśmy krzesełka i stoliki, aby uszykować kącik z jedzeniem i piciem.
Bez ich pomocy byłoby ciężko ogarnąć ten temat bez zniszczeń w księgarni.
O godzinie  punkt 13 Mamusie ze swoimi pociechami wkroczyły do księgarni
(niektóre krążyły już wcześniej koło nas i pomagały nam się ile się da!)

W księgarni zrobiło się kolorowo, głośno i bardzo rodzinnie.
Zdjęcie
Powiem szczerze, że bałyśmy się na początku jak to będzie…Sklep, dzieci, wizja zniszczeń.
Ale jak się okazało strach ma duże oczy!
Dzieci rozbrykane, uśmiechnięte pełne energii, jeszcze nie widziały co je zaraz czeka!
Kilka minut na rozruch, na przedstawienie się, choć my MAMY już się dobrze ZNAMY 🙂 i ruszyła machina zabawy!
Kinga Latosińska- organizator
Agnieszka Lesisz – Plaga- organizator
Anna Waldeck
Anna Wasilewska
Anna Koprowska
Ilona Kwitek
Patrycja Porazińska
Aleksandra Stachelek
Kamila Korowajczyk
Emilia Wawrzonkowska
Wioleta Pawłowicz
11 pozytywnie zakręconych MAM i ich dzieci 🙂
Nasze plakietki z imionami zdobiły torebeczki od Modotikon:

Animosfera- wytwórnia dziecięcych marzeń zaczęła swoje przedstawienie!
Zrobiło się kolorowo, głośno i radośnie! Zabawa była zarówno dla najmłodszych pociech jak i dla starszych…nawet 30+
🙂

Dzieci ochoczo brały udział we wszelkich konkursach, a my Mamy starałyśmy się im dorównać.
A to wszystko zasługa cudnych Animatorów, którzy tak rozkręcili tę zabawę, że nie ważne było, iż jest środek dnia, nie istotne było, że to Pasaż-centrum Giżycka moc turystów. Liczyło się tylko to, że dzieci się bawią , a my razem z nimi!
Ja, skacząca z balonikiem między udami? Jak dziś pomyślę, aż się uśmiecham radośnie. Tak przerobić mnie mogła tylko Animosfera!

Szalony taniec Piotra porwał Mamy z dziećmi w radosny pląs…
ZdjęcieZdjęcie
Co tam się działo! Przechodnie patrzyli z uśmiechami i sami tupali nóżkami. Zatańczyła nawet Pani z Księgarni.
Od śmiania bolała mnie buzia 🙂
Radosną zabawę zwieńczyło malowanie buziek dzieci i pyszna wata cukrowa. A dla chętnych fikuśnie skręcany balonik
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Animosfero! Jesteście wspaniali i godni polecenia na każdą zabawę! Z Wami nuda nie istnieje!
W między czasie było malowanie kredami, malowanie licznych kolorowanek.
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie

Krótka fotorelacja!
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Następnym punktem programu był czas na uzupełnienie kalorii.
W tym miejscu hitem był tort Ani Waldeck-mistrzyni tych słodkości!
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
Ajjj jak on wyglądał…jak smakował…niebo w gębuli!
Do tego pyszna Lavazza i kruche ciasteczka od Vivanda, lizaki i karmelki od Argo i pyszności, które przygotowały dziewczyny: ślimaczki z ciasta francuskiego, sałatki, bułeczki czy wieniec z brokułami!
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie

ZdjęcieZdjęcie
Najedzeni i lekko zmęczeni wróciliśmy do księgarni. Dzieci poukładały się na mięciutkim dywanie, ułożyły głowy na podusiach i słuchały bajek, które czytałyśmy. To już był swobodny czas. Trochę opowiedziałam dziewczynom o pierwszej pomocy i zagrożeniach dla dzieci, każda opowiadała o swojej ulubionej książce.
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Atrakcją tej części był duży tekturowy domek od Poukładane.pl, który złożyły Mamy, a malowały dzieci.
Kolorowe rysunki pomagały tworzyć Bic, Donga i UczyiBawi.
Wspaniały pomysł na spędzenie czasu. Pomalowany służył do dalszej zabawy 🙂 jako domek!
ZdjęcieZdjęcie

Spotkanie zbliżało się ku końcowi przyszedł czas na wręczenie upominków od sponsorów spotkania.
Wraz z Agnieszką postanowiłyśmy zadbać, aby nie tylko przez te kilka godzin Mamy bawiły się z dziećmi.
Chciałyśmy sprawić, aby każda spędziła jeszcze dużo czasu na wspólnych zabawach w domu.
Mamy zostały bardzo szczodrze obdarowane! Ale o tym opowiem Wam w kolejnym poście!
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęciePrzykładowa Mama (Patrycja) puszczona z torbami 😀
Ale nie tylko mamy!
Są dzieci, którym Mama nie kupi książki, ani zabawki, ani słodyczy…
Dzieci z Domu Dziecka. I to dla nich zrobiłyśmy zbiórkę, aby wiedziały, że my Mamy kochamy wszystkie dzieci!
Trochę od sponsorów, trochę od Mam i uzbierała się wspaniała piękna paczka!


Dziękuje każdemu za cegiełkę radości!
A każdej Mamie, każdemu Sponsorowi dziękuje za ten dzień! Za radość dzieci, za uśmiech.
To były wspaniałe chwile! do skopiowania 😉

Dezal-gofrownica marzeń



Spotkanie majowe Blogerek w Giżycku przyniosło ze sobą cud techniki- Gofrownicę marki Dezal.
Zaplanowałam sobie, że będziemy piec gofry na spotkaniu i firma uraczyła mnie taką gofrownicą.
Co to za cudo?
Doskonała i niezawodna zarówno w domu jak również w małej gastronomii.

  • 2 płyty grzewcze, pokryte powłoką spożywczą greblon zapobiegająca przywieraniu,
  • temperatura robocza przy zamkniętych płytach 195°C,
  • w modelu 301 i 301.5 oszczędność ciasta ok. 20%,
  • budowa przystosowana do pracy ciągłej,
  • moc 1300W,
  • napięcie 230V.
    Dostępna w kolorach: białym , czarnym i czerwonym



Została przetestowana w domu, na pikniku i wyżej wymienionym spotkaniu. Gofry pieką się szybko, równomiernie.
Jestem zachwycona tym sprzętem. Najwyższa jakość warta swojej ceny- waha się od 214 do 250 zł
Należy dopasować sobie rodzaj ciasta. Bardziej lub mnie chrupiące. Cienkie, grubsze, Na stronie Dezal są podane propozycje




ZdjęcieZdjęcie
Firma Dezal podaje:
Sześć sprawdzonych sposobów na przyrządzenie ciasta.

Przepis na ciasto nr 1.
0,5 kg mąki pszennej, 4 jajka, 0,4 l mleka, 15 dag masła, 30 dag cukru pudru, 20 g proszku do pieczenia, cukier waniliowy, aromat zapachowy. Wykonanie: jajka utrzeć z cukrem pudrem na pulchną masę. Następnie stopniowo dodać przesianą mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, mleko, roztopione masło pozostałe składniki. Całość dokładnie wymieszać. Ciasto dokładnie wymieszać. Ciasto powinno mieć konsystencję gęstej śmietany.
Przepis nr 2.
4 jajka, 180g mąki żytniej, 100g cukru pudru, 1 łyżka stopionego masła, 4 łyżki stołowe wody. Wykonanie: jajka utrzeć z cukrem na pulchną masę, następnie stopniowo dodawać mąkę, roztopione masło i wodę. Upieczone gofry są wyjątkowo zdrowe i pożywne.
Przepis nr 3.
2 jajka , 300g mąki pszennej, 0,5 l mleka, 75 g cukru pudru, szczypta soli, 100g masła, 15 g proszku do pieczenia. Wykonanie: wszystkie składniki dobrze zmiksować otrzymując konsystencję ciasta naleśnikowego. Gofry bardzo smaczne chrupiące długo zachowują kruchość.
Przepis nr 4.
4 jajka, 250 g mąki pszennej, 200 g cukru pudru, 0,5 l wody, 2 czubate łyżki kakao, 200g masła lub margaryny, 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia. Wykonanie: cukier, wodę, kakao wymieszać zagotować i odstawić. Do gorącego płynu włożyć masło lub margarynę a gdy się rozpuści dodać żółtka a następnie mąkę i proszek do pieczenia. Zmiksować a następnie do lekko ciepłego ciasta dodać ubitą pianę z białek i razem wymieszać.
Przepis nr 5.
1 jajko, 250 g mąki, 1 łyżka roztopionego masła, 1 szklanka zsiadłego mleka, szczypta soli. Wykonanie: wszystkie składniki dobrze zmiksować tak aby miały konsystencje gęstej śmietany. Podawać z cukrem pudrem.
Przepis nr 6 z płatków owsianych.
4 jajka, 180g płatków owsianych, 100g cukru pudru, 100g rozpuszczonej margaryny lub masła, 4 łyżki stołowe wody, mały olejek migdałowy, 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia. Wykonanie: płatki, żółtka, cukier, wodę proszek do pieczenia dobrze zmiksować przez 5 min. Na koniec dodać pianę i ponownie wymieszać bardzo dokładnie.
Niebawem podam Wam swój przepis i swoją propozycję podania gofrów.

Majowe spotkanie blogerek w Giżyckim Bajkolandzie.


Dziś opowiem Wam między innymi o gofrach, sałatce, stanikach, torbach, farbach i wielu kosmetykach. A to wszystko w towarzystwie kilku dziewczyn blogerek 🙂

Ale od początku.
16 maja o godzinie 14.oo w Giżyckim Bajkolandzie rozpoczęło się spotkanie.
Główną sprawczynią bałaganu była Agnieszka- z bloga Rękodzieło-moja pasja w wolnym czasie.
Towarzyszyłam jej JA i Marta z Marteczkowy świat
Zdjęcie

Czytaj dalej „Majowe spotkanie blogerek w Giżyckim Bajkolandzie.”