Matka też kobieta-czyli Dzień Kobiet w Giżycku!


Dzień kobiet…wspaniały dzień, w którym to pieścimy się jak nigdy 🙂
Aby spędzić go w fajnym babskim gronie wymyśliła Agnieszka-sprawczyni całego bałaganu 🙂
Zdjęcie
I to 7 marca-dzień przed dniem Kobiet, aby mężowie się nie pogniewali, że 8 nie będą mieli okazji dać nam kwiatka, zebrałyśmy się w Giżycku! Było nas 15:
Agnieszka, Anna, Wioleta, Kinga, Natalia, Magdalena, Marta, Kamila, Patrycja, Marta, Marlena, Patrycja, Elwira, Joanna, Emilia
Miejscem spotkania była Tawerna Marina w Giżycku.
O godzinie 13 rozpoczęłyśmy NASZ dzień.
Na pięknie nakrytym stole czekały na nas miejscówki: Przypinki z imieniem oraz imienne ciasteczka od Lukrecji!
ZdjęcieZdjęcie
Po miłym powitaniu i przedstawieniu się każdej z nas otrzymałyśmy do rąk własnych piękne i bardzo smaczne drinki-do wyboru alkoholowe i bezalkoholowe (niebieskie)

Po kilkunastu minutach pogaduszek zaczął się pokaz makijażu. Marta zrobiła na bóstwo 2 z nas.
W tym czasie były pogaduszki między sobą i poznawanie się, popijałyśmy drinki i oglądałyśmy 1 upominki.
Zdjęcie
Po makijażu wszystkim zaburczało  w brzuchu i równocześnie ruszyłyśmy do zastawionego stołu. Były tam nasze własne dzieła, jak i przysmaki od Lukrecji i Tawerny. Ja co prawda nie mogłam jeść za wiele, ale popróbowałam coś nie coś. Oto one:
ZdjęcieZdjęcieMoja karpatka
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
Moje zapiekane naleśniki, które zwyciężyły w konkursie kulinarnym!
Nagrodą był bon na dzieła Lesi-Rękodzieło moja pasja w wolnym czasie, a także bon na makijaż wieczorowy od Marty!
Z pełnymi brzuchami łatwiej było cieszyć się z kolejnego gościa! Thermomix.
ZdjęcieZdjęcie
Ależ tu było smacznie. Miałam już okazję zobaczyć jak pracuje to cudo i skosztować przysmaków podczas Gotowania w Gościńcu u Kalicha. I tym razem byłam pod wrażeniem-tak jak i reszta dziewczyn. Spróbowałyśmy zupki pomidorowo-paprykowej, soczków pomarańczowego i pietruszkowo-cytrynowego, był majonez domowej roboty,  surówki z dodatkiem buraka oraz shake śmietankowo truskawkowy. Pyszności! Podczas pokazu miałyśmy na sobie cudne fartuszki od Makarony Polskie!
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
Po jedzeniu przyszedł czas na relax…
Odwiedził nas Pan Michał z Medi.Spa Hotel St.Bruno opowiedział nam o rodzajach cery oraz zaprosił nas na darmową indywidualną poradę kosmetyczną. Dostałyśmy także drobne upominki, kupony do wykorzystania, poznałyśmy ofertę Spa oraz każda z nas otrzymała po kilka wejściówek do strefy relaksu . Ahhhh wybiorę się tam 🙂
Kolejną atrakcją była prezentacja mopa obrotowego York. Niesamowity jest! Często zmywam i bardzo mi się podoba!
Zdjęcie
Czas leciał tak szybko i tak nieubłaganie, że nikt nie wiedział kiedy minęło ponad 4h!!! Na pogaduchach, pysznym jedzeniu, przy pysznym winku od Bezalkoholowe.com i przy masie atrakcji. Oprócz tych które wymieniłam wyżej działo się jeszcze więcej!!
Były konkursy:
1. ” Kacprowe śniadanie” przed spotkaniem Agnieszka wymyśliła, abyśmy podzieliły się pomysłami na śniadanie dla Kacperka-jej synka. Próbował, konsumował, które dania smakowały mu najbardziej. No i wygrał MÓJ puszysty omlecik na słodko . a 2 miejsce zajęły : gofry z owocami oraz chleb w jajku. Dostałam wspaniałą grę planszową!!!
2. ” Mój pomysł na relaks przy dziecku ” wybierałyśmy wspólnie – wygrała Marta Orzoł, a upominki otrzymały Patrycja oraz Wiola.
3.” Najlepsze Dania spotkania” Przygotowałyśmy na spotkanie różne smakołyki, które mogłyśmy próbować do woli i następnie odbyło się  głosowanie. Wygrały moje naleśniki, a nagrodzone zostały także Marta i Patrycja.
4. ” Inne życie zmywaka” konkurs którego sponsorem był York,  a do wygrania był mop – najbardziej kreatywna odpowiedź to : ” Jego życie byłoby nudne – masowałby moje plecki”
Odbyło się też losowanie upominków,
Mamowa wymianka – dzięki której zdobyłam kilka cudeniek, np. buty, bluzkę i śliczne kolczyki-dzieło Lesi!
ZdjęcieZdjęcie
Podczas spotkania zebrałyśmy ubranka oraz jedzenie dla potrzebującej wielodzietnej rodziny. Akcję zainicjowała Patrycja i jak się okazało, kolejny raz Mamy spisały się na medal! Uzbierało się mnóstwo prezentów!
Zdjęcie

Spotkanie było wspaniałe! Krótka ucieczka od codzienności wypełniona śmiechem, radością w świetnym gronie.
Do następnego razu kochane! A Tobie Agnieszko dziękuje za zaufanie!
Aby podsumować spotkanie należy również wspomnieć o sponsorach i upominkach, dzięki którym uśmiechy były jeszcze szersze!
Oto oni:
Miejsce spotkania:
TawernaMarina
Patroni medialni :
Łowcy Trendów , Mam Spotkanie
Sponsorzy:
Pinazing, – – przypinki
lukrecja smaczne ciasteczka z imionami uczestniczek oraz mega bezy!
burda , buka,zakamarki, – książki i torby na zakupy
bezalkoholowe  – produkty do domowej degustacji oraz toast podczas spotkania
lesiarekodzielo,  kartoniaki,Fashion_Time,  KrolewskiKucharzdiamondcosmetics brzescLalaLaura pampers,
– nagrody w konkursach
jokospakosmetyki,cosmeticservicepollena,alwayslansinoh,pulanna,nikwax, – kosmetyki i kobiece przyda sie
tadeo – Donga,  vitwoman,  tatento, – artykuły dla dzieci
makaronypolskie,  antybutelkayork – artykuły kuchenne
bajkolandgizycko – wejściówka do bajkolandu
Goście spotkania :
MedispagizyckoThermomixPolskamanicuregizycko

A oto moje upominki!

1. Winko i piwo od Bezalkoholowe-  Jak dla mnie są to fantastyczne i bardzo smaczne trunki.
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie

2. Always-znane chyba każdej kobiecie
Zdjęcie
3. Książka od wydawnictwa Burda-super! Ciekawa jestem jej zawartości! Dam znać!
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
3. Gra Królewki Kucharz-moja nagroda w konkursie na śniadanko Kacperka. Opiszę więcej niebawem!
Zdjęcie
4. Dzidziuś- żel pod prysznic oraz proszek do prania-jednorazowy.
Proszek znam, żelu nie. Co prawda nie jestem w ciąży, ani świeżo po, ale skład ma fajny i myślę,że będzie super!
ZdjęcieZdjęcie
5. Rajstopki od Knitex-są świetne!!!
ZdjęcieZdjęcie
6. Zestaw od York!
To jest HIT-więcej opiszę wam niebawem
Zdjęcie
7. Cudne jajeczka od LalaLaura
Zdjęcie
8. Bransoletka od Fashion time- urocza i delikatna!
Zdjęcie
9. Zestaw gadżetów od Medi.Spa Hotel St.Bruno -wszystko do wypróbowania!
3 wejściówki na basen-pojedziemy z rodzinką, do tego kupony do wykorzystania, próbki!
Zdjęcie
10. Lansinoh- To akurat do oddania-dla matki karmiącej 🙂
Zdjęcie

11. Od Spa Komsetyki dostałyśmy kosmetyki 100 % ekologiczne. Żel wyszczuplający, body scrub i masło shea
Seria Green slim..opowiem Wam więcej niebawem
Zdjęcie
11. Pyszne ciasteczka od Brześć. Choć skład mają „bogaty” 🙁
ZdjęcieZdjęcie
12 Tatento.pl podarowało miarki
Zdjęcie

13. Zakamarki podarowało śliczne torby i książki.
ZdjęcieZdjęcie
14. Nikwax-serię do czyszczenia i dbania o obuwie!
Uwielbiam tę firmę! Świetna jakość
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
15. Makarony Polskie podarowały super fartuszek, 4 produkty, kolorowankę i długopis.
Firmę już nam i cały czas testuję, z pozytywnymi efektami!. Możecie poczytać TU
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

16. Od Pulanna dostałyśmy kosmetyki, o których napisze więcej jak prtzetestuję
ZdjęcieZdjęcie
17. Donga podarowało nam różne rzeczy dla dzieci-biurowe i piśmiennicze. Nam przypadł świetny organizer na biurko w kształcie samochodziku. Raduś szybko go przechwycił!
ZdjęcieZdjęcie
18. Pamn podarowało cud techniki-Antybutelkę oraz torbę i smycz. Niesamowita sprawa!
Wypijasz, zwijasz, chowasz i już! 😀
ZdjęcieZdjęcie

19. Cosmetic serwis podarował mały peeling czekoladowy oraz kupon zniżkowy do sklepu
ZdjęcieZdjęcie
20. Hit kosmetyczny to Yoko cosmetics.
Niesamowita zawartość torebeczki, która Wam opiszę szczegółowo
Zdjęcie
21. Agnieszka- Rękodzieło moja pasja w wolnym czasie- śliczna butelka!
Zdjęcie

22. Inne: kupony, bony i nagrody
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcie

Biszkoptowa wyspa z manny-dieta w.


Podczas mojej diety chce mi się słodkiego! Wiadomo!
Szukam rozwiązań ze składników, które mogę jeść.
I tak powstał ten deser.
Pyszna śmietankowa kasza manna i delikatne biszkopty.
Pycha!

Co nam trzeba?
300 ml mleka 0,5-1,5%
4 łyżki kaszy manny
1 łyżeczka cukru
5 dużych biszkoptów lub 8-10 mniejszych
pół szklanki zaparzonej herbaty

Robimy!
Mleko gotujemy z cukrem w garnku.
Gdy będzie już gorące dosypujemy kaszę i dobrze mieszamy, aby nie było grudek.
Gotujemy , aż kasza zgęstnieje. Lekko studzimy.
Biszkopty układamy na talerzu w słoneczko i lekko pędzelkiem zwilżamy  herbatą(można zanurzyć w herbacie, ale musi być zimna, aby się nie rozpadły). Kaszę wylewamy na środek talerza z góry i powinna nam się rozlać pomiędzy biszkopty-jak widać na zdjęciu.
Zajadamy lekko ciepłe lub schłodzone z lodówki.
Smacznego!

Lubisiowe rozdanie dla malucha na Wielkanoc+wyniki!


Książeczka dla Waszego dziecka, bądź koleżanki, brata, siostry, kogokolwiek chcielibyście obdarować.
Wydawnictwo Zakamarki: Albert i Tajemniczy Molgan



Książka nowa (raz przejrzana z dzieckiem), do tego nowa kolorowanka Akuna plus nowe kredki.
Idealny zestaw, aby miło spędzić czas z dzieckiem!

ZdjęcieZdjęcie
Zainteresowani?
No to do dzieła!
Zasady są proste!
Zabawa odbywa się na https://www.facebook.com/
1. Lubimy latosiowy-dom na facebooku
https://www.facebook.com/pages/Latosiowy-dom/210205979161646?ref=hl
2. Udostępniamy post konkursowy jako PUBLICZNY -jak ktoś udostępnia prywatnie-ja tego nie widzę!
3. W komentarzu pod głównym postem konkursowym piszemy BIORĘ UDZIAŁ i  zapraszamy do zabawy minimum  1 osobę.

Rozdanie trwa 2 tygodnie

od     12.03.2015    do    26.03.2015.

Wyłonienie zwycięzcy na drodze losowania przez moją córcię 27-28.03.2015
Wysyłka 30-31.03.2015.
Prezent na Wielkanoc gotowy 😉
Zapraszam serdecznie!!!!!

27 marzec. WYNIKI!!!!
Każda dostała swój numerek, który podałam na faceeboku.
Kasiunia wylosowała 1 karteczkę, z numerkiem: 2!!!
Szczęśliwa liczba to: Ewa Lickiewicz!
Gratulujemy z Kasiunią!!!!
ZdjęcieZdjęcie
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Pstrąg z nutką cytryny nadziany pietruszką-dieta w.


Uwielbiam pstrąga-na jego temat nawet pisałam swoją pracę magisterską.
😀
Ale uwielbiam go za smak, za pyszne mięso i przystępne ceny.
Dziś propozycja delikatna i aromatyczna

Co nam trzeba?
2 pstrągi
1 pęczek natki pietruszki
1 cytryna
Przyprawa do ryb-Prymat u mnie
sól
łyżka oliwy

Robimy!
Rybę dobrze myjemy i osuszamy ręcznikiem papierowym- odcinamy głowę.
Do miseczki wyciskamy sok z cytryny i dodajemy do tego oliwę oraz pół łyżeczki soli.
Nacieramy tym pstrąga i odstawiamy na godzinę do lodówki.
Następnie nacieramy rybę przyprawą do ryb i nadziewamy natka pietruszki.

Pieczemy w piekarniku w 180 stopniach około 30-35 minut. Pietruszka zrobi się chrupka a skórka zarumieniona.
Podajemy z sałatą z jogurtem naturalnym

Wielki Post 2015

Focaccia z prosciutto i mozarellą

 

Pizze, focaccie, jak ja je lubię. Ogrom dodatków pozwala na różne kombinacje.
Dziś taka propozycja.
Małe wyjaśnienie w Wikipedii:
Szynka parmeńska (wł. Prosciutto di Parma) – rodzaj włoskiej, surowej, podsuszonej szynki wytwarzanej z całych udźców wieprzowych z kością tradycyjnymi metodami w specyficznym klimacie na terenie prowincji Parmy, w regionie Emilia-Romania. Charakteryzuje się niższą zawartością soli w porównaniu z innymi szynkami tego typu, co nadaje jej charakterystyczny łagodny, relatywnie słodki smak

I ja taką szynkę uwielbiam-kupiona w Biedronce,  także można użyć szynkę Serrano.
Ważne aby była podsuszana, surowa- tylko wtedy jest ten smaczek

Co nam trzeba?
Na ciasto: 200 g   mąki
15g świeżych drożdży
pół łyżeczki cukru
pół łyżeczki soli
125ml wody
1 łyżka oliwy

Na wierzch:
2 łyżki koncentratu pomidorowego
80-100 g szynki prosciutto
2 cebule pokrojone  na wiórki
100g-150 sera mozzarella
10 suszonych pomidorów
oliwa z oliwek sól i pieprz

Robimy!
Drożdże rozpuszczamy w letniej wodzie, dodając cukier – odstawiamy na 5=10 minut.
Mąkę przesiewamy, robimy wgłębienie i wlewamy drożdże. Mieszamy dodając  sól, oliwę.
Wyrabiamy na jednolite ciasto i odstawiamy do wyrośnięcia na 10-15 minut.
Po tym czasie formujemy placek i smarujemy koncentratem pomidorowym. Układamy cebulę, na to szynkę, następnie pokrojone w paseczki suszone pomidory i posypujemy obficie serem mozzarella.
Pieczemy w 220 stopniach około 20minut.
Smacznego!
Inna propozycja jest TU

Makaron z oliwą i z solą-dieta wątrobowa

Makaron.
Prosta rzecz, powszechnie lubiana. Przeze mnie uwielbiana!
Podczas mojej diety odstawiłam w kąt wiele dodatków. Ale gdy łapie mnie głód szykuje sobie taki talerzyk.
Oczywiście bez jajeczny.
Szybko, sycąco i lekkostrawnie.
Co jeszcze powinniście wiedzieć o makaronie:

Przez wiele lat uważano, że makaron tuczy. Dziś jest podstawowym elementem piramidy żywienia. To znaczy, że powinniśmy go jadać codziennie. Dietetycy wyjaśniają, że to nie makaron jest kaloryczny, tylko sosy, z którymi go jadamy. To prawda, że 100 g suchego makaronu dostarcza aż 330 kcal, ale podczas gotowania wchłania on wodę i trzykrotnie zwiększa swoją wagę. Tak więc spora porcja – ok. 100 g – to już tylko 110 kalorii! Jeśli więc zjesz ogromny talerz spaghetti, czyli 200 g, twój organizm otrzyma tyle samo kalorii, ile ma połowa tabliczki czekolady. Z tą istotną różnicą, że po zjedzeniu makaronu długo masz uczucie sytości.

A wszystko dzięki skrobi, której makaron jest bogatym źródłem. Skrobia należy do węglowodanów złożonych. Uzyskiwana z nich glukoza – paliwo energetyczne dla komórek naszego ciała – jest uwalniana powoli i równomiernie. W ten sposób organizm ma zapewnione stałe źródło energii, a my czujemy się syci przez wiele godzin.

To dzięki węglowodanom złożonym nasze mięśnie i mózg mogą funkcjonować prawidłowo i z maksymalną mocą. Według dietetyków właśnie węglowodany powinny pokrywać 60 proc. dziennego zapotrzebowania na energię. Chodzi o to, że nasz organizm bardzo wolno trawi skrobię. Jeśli więc jemy makaron, łatwiej nam zadbać o sylwetkę.
Ponieważ makaron pomaga utrzymać stały poziom cukru we krwi, może być również dietetycznym daniem dla chorych na cukrzycę. Z tego powodu jest też świetną potrawą dla osób uprawiających sport. Pozwala naładować baterie na wiele godzin. Lekarze uważają, że najlepiej jeść makaron na trzy godziny przed planowanym wysiłkiem.
Źródło
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/zasady-zywienia/makaron-dodaje-energii-a-ma-malo-kalorii_33738.html

Ostatnimi czasy zajadam się makaronem Makarony Polskie.
Pyszne, po ugotowaniu nie rozpadają się. Z pszenicy durum.
Więcej o tych makaronach pisałam TU

Co nam trzeba?
Opakowanie makaronu-u mnie rurki Makarony Polskie
łyżeczka oliwy
łyżeczka soli
+ łyżeczka oliwy do gotowania
wersja rodzinna: tarkowany żółty ser 100g, łyżka masła

Robimy!
Makaron gotujemy według przepisu na opakowaniu  w osolonym wrzątku z łyżeczką oliwy.
Po ugotowaniu studzimy makaron w zimnej wodzie kilka sekund. Podajemy wymieszany z łyżeczką oliwy.
Ewentualnie jeszcze leciutko solimy.

Dla innych członków rodziny proponuję tę wersję z łyżką masła i  tarkowanym żółtym serem , który rozpuszczając się, będzie nam się pysznie ciągnął.