Duszona karkówka z grzybami


Pyszna, miękka karkówka w aromatycznym sosie…
I obiadek gotowy!
Dodatek grzybów nadaje niesamowity smak i aromat!

Co nam trzeba?

500-600 g karkówki-pokrojonej w plastry
przyprawy: sól-pół płaskiej łyżeczki, pieprz-ćwierć łyżeczki, ziele angielskie- 5 ziarenek , liść laurowy- 5 sztuk,
garść suszonych grzybów- u mnie suszone podgrzybki i koźlaki,
0,5l wody
jogurt typu greckiego do zagęszczenia, łyżeczka mąki

Robimy!
Karkówkę kroje w 1cm plastry i  lekko je rozbijam – obsmażam z każdej strony.
Mięso zalewam 0,5l wody-połowa wyparuje podczas duszenia, wrzucam przyprawy oraz grzyby. Dusimy na wolnym ogniu około 1,5h, od czasu do czasu mieszając. Przed końcem, jak karkówka jest już miękka, robimy zagęszczający sos -mąkę wsypujemy do małego słoika, do tego dajemy 100g jogurtu, trochę ciepłej wody i zakręcamy, potrząsamy do jednolitego połączenia składników. Wlewamy to do gotowego mięska, mieszamy i jeszcze 5 min gotujemy.
Podajemy np. z kaszą i ogórkiem kiszonym.

Filet z pstrąga tęczowego z chili i słonecznikiem


Zdrowa rybka z nutką chili i chrupiącym słonecznikiem.
Ajjj jakie to dobre.
Musicie koniecznie spróbować

Co nam trzeba?

Duży filet z pstrąga (lub 2 małe)
Oliwa z oliwek
Przyprawa Piekło-Niebo- Ziarenkowo: zawiera słonecznik, sezam, chili, pietruszkę czosnek i siemię lniane
Dostałam ją od Ziarenkowo  na spotkaniu Blogerek
Jeśli nie macie takiej przyprawy to skomponować można z podanych składników.
Wystarczy nawet szczypta chili i ziarno słonecznika.

Robimy!
Filet myjemy, suszymy, nacieramy oliwą z oliwek, posypujemy przyprawą Ziarenkowo, nacieramy.

Pieczemy około 35-40 minut w nagrzanym piekarniku 170-180 stopni.
Zajadamy!
ZdjęcieZdjęcie

Bułka nadziana mniszkiem



Jak zrobić zdrowe i syte śniadanko?
Zamiast jajecznicy z chlebkiem, warto zrobić jajecznicę do bułki.
O co chodzi?
Już mówię!

Co nam trzeba?
Na 1 osobę:
1 bułka pełnoziarnista/ z ziarnami
1 serek śmietankowy np. Almette
1 jajko
mała łyżka masła
szczypta soli
kilka wiórek cebuli
kilka młodych listków mniszka lekarskiego /mlecz/

Robimy!
Na maśle szklimy cebule, wbijamy jajko i robimy jajecznicę, doprawiamy szczyptą soli do smaku.
Bułkę rozcinamy, smarujemy serkiem śmietankowym, kładziemy ciepłą jajecznicę i nakładamy listków mlecza.
Składamy bułkę i zajadamy! Dlaczego mlecz? Pisałam o tym TUTAJ.
Smacznego!