Bielenda x 4

Marka Bielenda ma to do siebie, że co by nie wyprodukowała to będzie HIT, to będzie dobre, to będzie służyło i z przyjemnością chwaliło.
Tym razem oczywiście jest podobnie 🙂
Na jesienne spotkanie MAM w SPA  podarowali zestaw 4 kosmetyków.
1. Multifunkcyjny korygujący jedwab do ciała
2.  Maseczke do twarzy
3. Super power mezo tonik
4. Ultra odżywcze mleczko do ciała-z olejkami

Każdy z tych produktów to dla mnie nowość.
Opowiem Wam teraz co to za produkty i jakie są moje wrażenia z kilkukrotnego użycia.

1.
Innowacyjny jedwab do ciała to nowoczesny kosmetyk, który w perfekcyjny sposób łączy właściwości kryjącego korektora i pielęgnacyjnego balsamu do ciała. Natychmiast udoskonala wygląd skóry: maskuje niedoskonałości, wyrównuje koloryt, dodaje blasku, ujędrnia i wygładza ciało. Kosmetyki wykorzystują inteligentną technologię HD COLOR CAPSULE, dzięki której idealnie dopasowują się do każdej karnacji. Pigmenty zamknięte w mikrokapsułkach podczas aplikacji zamieniają biały krem w perfekcyjny fluid o cielistym kolorze. Połyskujące drobinki odbijają światło, dodając skórze blasku. To jedyny jedwab do ciała z magicznymi mikrokapsułkami.
Bielenda DD 10w1
Multifunkcyjny korygujący jedwab do ciała ultra nawilżający
Pojemność 150 ml
Kosmetyk zapewnia natychmiastowy efekt  matowego połysku Matt Glow. Zawiera kwas hialuronowy, który utrzymuje wysoki poziom nawilżenia, co chroni skórę przed utratą jędrności i elastyczności. Hydromanil tworzy na powierzchni skóry film, który stopniowo uwalnia substancje aktywne, zapewniając w ten sposób długotrwałe nawilżenie. Masło karite – naturalny filtr UV, wzmacnia i odżywia skórę oraz chroni ją przed wysuszaniem. Kosmetyk daje efekt nieskazitelnego, jedwabistego w dotyku ciała.

Moje zdanie: Balsam wygładza i nawilża skórę, lekkie zaczerwienienia po goleniu bądź słabe siniaki wyrównują koloryt. Do tego świetnie pachnie. Jestem bardzo zaintrygowana tym kosmetykiem.

2.
Innowacyjna, niezwykle skuteczna energizująca maseczka dodająca blasku polecana do szarej, zmęczonej cery, to profesjonalny preparat oparty na formule stosowanej w gabinetach kosmetycznych. Ten nowatorski kosmetyk do zadań specjalnych w szybki i wygodny sposób pozwala osiągnąć efekty porównywalne z zabiegami rozświetlającymi i może stanowić alternatywę dla wizyt w salonach piękności.
Skoncentrowana maseczka w sposób profesjonalny poprawia stan szarej, zestresowanej cery. Szybko i skutecznie rozświetla, regeneruje i napina skórę, pozostawia ją w doskonałej kondycji przez wiele godzin. Rewelacyjnie niweluje niedoskonałości, wygładza zmarszczki, ujędrnia i uelastycznia, intensywnie nawilża. Błyskawicznie poprawia koloryt skóry, aktywnie usuwa widoczne na twarzy ślady zmęczenia i stresu, przywracając skórze energię, witalność i blask.
Dzięki zawartości cenionych składników aktywnych używanych w profesjonalnych zabiegach gabinetowych: sproszokowana perła, kwasy AHA oraz rozświetlające mikropigmenty spektakularne rezultaty widoczne są natychmiast, już po jednym zastosowaniu.
Efekt: świeża, gładka, pełna blasku cera o pięknym kolorycie, odporna na stres i zmęczenie.
Maseczkę nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Pozostawić do wchłonięcia. Po 10 minutach nadmiar wmasować lub usunąć wacikiem. Może być używana jako podkład pod makijaż. Stosować tak często jak potrzeba. Przeznaczona dla osób w każdym wieku.
Maseczka rozświetlająca, dodająca blasku.

Moje zdanie: Maseczka ma bardzo fajna konsystencję i zapach. Po jej użyciu skóra była napięta, matowa, ale zdrowo błyszcząca. Dobrze nawilżona. czułam się bardzo świeżo i lekko. Jakbym miała młodsza cerę o parę  lat

3.
Aktywny tonik odmładzający skutecznie oczyszcza i odświeża cerę. Delikatnie i stopniowo złuszcza martwy naskórek, dzięki czemu doskonale wygładza zmarszczki, poprawia strukturę i napięcie skóry, wyrównuje koloryt i pobudza naskórek do regeneracji, nie podrażniając go. Intensywnie nawilża już w fazie oczyszczania, profesjonalnie przygotowuje cerę na przyjęcie kremu lub serum. Zmniejsza zaczerwienienia, dodaje skórze blasku. Nie wysusza, przywraca skórze właściwy odczyn pH 5,5.  Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy – najnowsza, najbardziej skuteczna forma silnego składnika nawilżającego, którego cząsteczki mają zdolność penetracji do głębokich warstw skóry. Dzięki temu skóra zostaje intensywnie nawilżona od wewnątrz – jest wyraźnie gładsza, jędrniejsza i bardziej elastyczna. Witamina B5 nawilża i koi skórę, ułatwia procesy gojenia jej mikrouszkodzeń. Kwas mlekowy silnie nawilża, normalizuje procesy złuszczania naskórka.  Efekt: świeża, gładka, jędrna, rozświetlona, ładnie napięta cera.  Testowany dermatologicznie

Moje zdanie: Tonik jest lekki, pięknie odświeża, oczyszcza, wysycha bez ściągania skóry. Ładnie nawilża.
Jestem bardzo zadowolona. Tonik do cery dojrzałej, ale na mojej już 30+ też się sprawdza. Ładnie pachnie


4.
MOC DROGOCENNYCH OLEJKÓW piękna. Bogate formuły bazują na połączeniu odżywczych, nawilżających i ujędrniających właściwości szlachetnych olejków z najdalszych zakątków świata.
Kosmetyki szybko poprawiają kondycję skóry dostarczając jej wszystkiego co najlepsze. Znika uczucie suchości skóry i nieprzyjemnego napięcia. Skóra jest wyraźnie odżywiona i sprężysta.
Odżywcza formuła bazuje na połączeniu pielęgnacyjnych i kondycyjnych właściwości szlachetnych olejków z najdroższych zakątków świata: arganowy, abisyński i perilla. Podaruj swojej skórze bogactwo olejkowego luksusu, otul ciało cudownym zapachem ciepłych olejkowych nut.

Olejek arganowy jest niezwykle bogaty w „witaminę młodości” E oraz kwasy Omega 3-6-9. Olejek abisyński – wyjątkowo przyjazny skórze, z łatwością wnika w naskórek i wspomaga uzupełnianie utraconych lipidów. Olejek perilla – posiada najsilniejszy potencjał antyoksydacyjny i przeciwstarzeniowy z wszystkich znanych olejów roślinnych.

Niezależny czy golisz włoski czy bierzesz prysznic, o Twoją skórę zadba bogata formuła produktu, która dodatkowo zmiękcza włoski i ułatwia ich golenie ręczną maszynką do golenia. Daje uczucie lepszego poślizgu po naskórku, zmniejszając ryzyko zacięć, podrażnień i mikrourazów. Nawilża i odżywia naskórek.

Moje zdanie:Dla mnie to najlepszy produkt z tej 4. A nawet jeden z lepszych jakie używałam. Jest doskonały. Olejki pięknie nawilżają skórę. Piękny zapach i efekt… skóra mięciutka i pachnąca. Nie lepi się, można szybko się ubrać, a skóra nadal pachnie i jest przyjemnie nawilżona…taka otulona tymi olejkami. Poręczna pompka, bardzo wydajny. Rewelacyjny!

Podsumowanie:
Bielenda mnie nie zawiodła, wręcz przeciwnie -uwiodła! Ciągle tworzą wspaniałe produkty i wciąż są coraz lepsi.
Bardzo dziękuje za możliwość poznania tych świetnych kosmetyków-dodatkowo bardzo przystępnych cenowo!
Zapraszam do poczytania jak oceniają te produkty inne MAMY
Zapraszam także do śledzenia nowości i informacji na fanpage na facebooku!

Trio z Folwarku

Ostatnimi czasy miałam okazję poznać. kolejne produkty FOLWARK
Pisałam już o ich  TUTAJ. Na blogu macie sporo przepisów w zakładce Współpraca> Folwark
Teraz opiszę wam te TRIO ze zdjęcia

SOS GRECKI DO GYROSA

Delikatny, biały sos przypominający smaki lata. Prym wiedzie koperek, potem ogórek, a wszystko podkreślone czosnkiem i cebulką. Fantastyczny do pieczonych mięs, kanapek, dań kuchni śródziemnomorskiej i bałkańskiej.
Sos jest bardzo fajny. Niebawem pokażę Wam jak go użyłam w swojej kuchni.

DRESSING JOGURTOWY Z ZIOŁAMI

Bardzo lekki sos o aksamitnej konsystencji i słodko-kwaśnym smaku z wyczuwalnymi nutami jogurtu i kopru. Doskonale komponuje się z mięsem z kurczaka, daniami z ziemniaków, surówkami i sałatkami.

MAJONEZ

Skład:

Aksamitna, kremowa konsystencja i doskonale skomponowany smak sprawiają, że wszystkie dania w duecie z tym majonezem smakują wybornie.

Majonez poszedł od razu w ruch i użyłam go do mojej ukochanej sałatki warzywnej.
Jest bardzo fajny w smaku-nie jest mdły, ani za mocno intensywny. Dobrze się komponuje z sałatką.

ZdjęcieZdjęcie

KONKURS Z SOSAMI FOLWARK – 2 URODZINY BLOGA!

fot. google
Kochani…
3 listopada mijają 2 lata jak jesteście ze mną, ja z wami…
Zaczynając swoją przygodę z blogowaniem nie przypuszczałam ile da mi to radości, satysfakcji, uśmiechu na twarzy i przygód. Poznałam wiele osób, wiele produktów, wiele nowych pomysłów urodziło się w mojej głowie.
Jesteście ze mną, a ja z Wami i oby tak było dalej…
Ja nigdzie nie uciekam 🙂 Wręcz przeciwnie, wciąż mam nowe pomysły!
I mimo ciągłych zawirowań życiowych i braku czasu moją pasją jest kuchnia, czym dzielę się z Wami.

Blogowanie to także współpraca z firmami, które nas wspierają, doceniają.
I jedną z nich jest firma, produkująca sosy  FOLWARK,  o których już Wam pisałam,  możecie je  znaleźć w moich przepisach.
I z okazji 2 urodzin urządzimy sobie razem dla WAS konkurs!
NAGRODA GŁÓWNA TO :
KOSZ NIESPODZIANKA-PEŁEN PRODUKTÓW FOLWARK

Zdjęcie przykładowe!!

ZADANIE:
UGOTUJ MI COŚ NA OBIAD.

Ale nie będzie łatwo.
Oto zasady:

1. Konkurs trwa od 20 października do 22 listopada do godz. 24.00
2. Wyłonienie zwycięzców nastąpi  w ciągu 5 dni od zakończenia konkursu.
3. Wysyłka tylko na terenie Polski
4. Należy zaproponować OBIAD z użyciem dowolnego produktu FOLWARK

Produkt MUSI być widoczny na zdjęciu i być wymieniony z nazwy w opisie potrawy.
Opis z wykonaniem + min. 1 zdjęcie
Gdzie możecie kupić produkty? Poczytajcie TUTAJ Słyszałam,że są także w Intermarche oraz sieci sklepów Carrefour!
5. Aby uniknąć wstawiania starych zdjęć poproszę o karteczkę przy potrawie z napisem: LATOSIOWY DOM

6. Wasze propozycje wraz ze zdjęciem (zdjęciami) ślijcie na adres latosiowy-dom@wp.pl
Zgłoszenia będę zamieszczać w albumie na facebooku.

7. Oceniać będę Ja i przedstawiciel firmy Folwark.

Liczy się pomysł, ale i estetyka na talerzu. Zaskoczcie nas!

DODATKOWO:
8. Polubcie nasze strony na facebooku:
Latosiowy-dom
Folwark
I udostępnijcie publicznie informację o konkursie.
Bark wymogów dodatkowych nie wyklucza udziału w konkursie

W przypadku dużego zainteresowania i trudnego wyboru nie wykluczam niespodzianek ze swojej strony 🙂
Jeśli macie pytania to piszcie proszę, może coś przeoczyłam.
Zapraszam do udziału!!!

Pyszna sałatka na oleju kokosowym


Odkrywam w kuchni olej  kokosowy. Smażenie-wiadomo, ale sałatka? Hmmm.
Postanowiłam spróbować.
Jak wyszło?
Pysznie!!!

Zastosowałam olej kokosowy od firmy Olini, o którym pisałam Wam już TUTAJ

Co nam trzeba?
Mix sałat-mieszanka (pół paczki)
2 duże pomidory
1 czerwona papryka
garść czarnych oliwek
100g fety w kostce
duży plaster sera cheddar
mieszanka pestek (dynia słonecznik, sezam) 2 łyżki
2 łyżki oleju kokosowego.
kilka paluszków surimi
przyprawy: sól, pieprz, łyżeczka soku z cytryny, płaska łyżeczka suszonego czosnku

Robimy!
Sałatę myjemy, suszymy. Wrzucamy do dużej miski.
Pomidora, paprykę myjemy, obieramy i kroimy w kosteczkę. Dorzucamy do sałaty, mieszamy.
Ser cheddar kroimy w drobne paseczki. dorzucamy do reszty. Mieszamy.
Olej kokosowy rozpuszczamy na patelni, studzimy, zlewamy do szklanki.
Na patelni po oleju obsmażamy lekko surimi, a potem tniemy je drobno i dorzucamy do reszty.
Do oleju kokosowego wsypujemy przyprawy i mieszamy.
zalewamy tym wszystko w misce, mieszamy.
Dodajemy oliwki i uprażone przez minutę na suchej patelni ziarna.
Podajemy posypane kostką sera feta.
Smacznego!

Relax Jesienną porą -Sponsorzy II spotkania MAM w MEDI SPA w Giżycku cz. 2

Nasze spotkania MAM w SPA, mają to do siebie, że wspominamy je długo. Przywołanie wspomnień spędzenia dnia z 12 rozbrykanymi kobietkami zawsze potrafi poprawić humor. Wspomnienia przywołują także upominki od zacnych SPONSORÓW. Dziś przedstawię Wam te szacowne grono i podziękuję im, za pośrednictwem tego postu.
Przede wszystkim miejsce spotkania to Hotel ST Bruno w Giżycku 
ZdjęcieZdjęcie

Czytaj dalej „Relax Jesienną porą -Sponsorzy II spotkania MAM w MEDI SPA w Giżycku cz. 2”

Dorsz na parze z warzywami


Staram się, aby ryba pojawiała się choć raz z tygodniu na moim talerzu.
A czasem staram się, aby było bardzo lekko i zdrowo. Tak było i tym razem.
Odrobina oliwy z oliwek dla lepszej wchłaniania witamin z warzyw, rozpuszczalnych w tłuszczach ( A D E K)

Co nam trzeba?
Przede wszystkim garnek do gotowania na parze
Jeśli nie ma to garnek z woda-duży i sitko-duże, przykrywka
Dla 2 osób
2 filety z dorsza
warzywa: różyczki  brokuła, marchewki
przyprawa Kucharek smak natury-jest jedną z tych lepszych=bez barwników, konserwantów i glutaminianu sodu.
Oliwa z oliwek/olej

Robimy!
Warzywa myjemy, marchewkę obieramy.
ZdjęcieZdjęcie
Do garnka układamy rybę, posypujemy lekko przyprawą, na to warzywa, posypujemy lekko przyprawa i polewamy odrobiną oliwy.
ZdjęcieZdjęcie
Gotujemy na parze do miękkości warzyw i ryby-około 25 minut.
Zajadamy na zdrowie!