Wątróbka z cebulką i jabłkiem

Klasyczny obiad, który gości w większości domów.
Wątróbka!

Co nam trzeba?
1 kg wątróbki drobiowej
mąka
sól i pieprz czarny
2 cebule żółte
olej do smażenia

Robimy!

Wątróbkę myjemy, tniemy na mniejsze kawałki i przyprawiamy tylko pieprzem
Mąkę wsypujemy do miski i obtaczamy w niej wątróbkę i obsmażamy
na patelni z każdej strony. Zdejmujemy wątróbkę.
Cebulkę kroimy w plasterki i smażymy na tej samej patelni, lekko podlewając olejem. Gdy cebulka nam się zezłoci dodajemy wątróbkę, lekko całość solimy i dodajmy pieprzu  jak nam mało i dusimy całość jeszcze do 10 minut.
Podajemy z ziemniakami i czerwonym buraczkiem

Kuskusowa zapiekanka z polędwiczką wieprzową

Uwielbiam kaszę kuskus.
Za jej smak, łatwość przygotowania i wszechstronność!
Kasza kuskus jest lekkostrawna.

Polecana jest osobom z nadwrażliwością jelitową, w problemach jelitowych, po kuracjach lekami, gdy przewód pokarmowy jest osłabiony.

Jest źródłem kwasu foliowego, który wspomaga funkcje układu nerwowego.
Zawiera także witaminy z grupy B i mikroelementy
Jak prosto wyczarować z niej coś pysznego?
Oto moja propozycja na obiad.
Co nam trzeba?
3 woreczki kaszy kuskus czyli 300g – ja polecam KUPIEC
1 spiczasta słodka papryka- u mnie czerwona
100g sera feta
kilka kulek żurawiny
2 jajka
3 czubate łyżki jogurtu greckiego gęstego
polędwiczka wieprzowa- około 600g
polędwiczkę nacieramy solą, czosnkiem i pieprzem.
dodatkowo:
sól, pieprz czarny, słodka papryka, ostra papryka- po 1/3 płaskiej łyżeczki.

Robimy!
Polędwiczkę pieczemy około godzinki w 170 stopniach
Kroimy w plastryKuskus zalewamy wrzątkiem, by nam zmiękł.
Mieszamy go z jajkami, z przyprawami, jogurtem i majonezem.
Całość wykładamy do brytfanki i w kaszę wciskamy krążki polędwiczki. Wokoło układamy krążki papryki, a w paprykę żurawinę.
Na polędwiczkę kładziemy kosteczki fety.
Zapiekamy około 30 minut w 180 stopniach.
Smacznego!

 

Imbirowe filety z indyka w duecie

Czasami wystarczy kilka składników, by wyczarować pyszny, pożywny obiad.
Dziś polecam indyka z kaszą i mieszanką warzyw.

Co nam trzeba?
400 g fileta z indyka (dzielimy go na 4-5 kotletów)
mały kawałek imbiru-tak by starkować na drobnych oczkach 2 łyżki
Mieszanka warzyw po meksykańsku (ja kupuję taką 700g, gdzie są kolby kukurydzy)
Duet Kasza jęczmienna pęczak & kasza gryczana prażona- 3 saszetki Kupiec
przyprawy: sól, pieprz
Olej rzepakowy
kilka gałązek świeżego szczypiorku.

Robimy!
Na patelni rozgrzewamy łyżkę oleju i wrzucamy łyżkę  tarkowanego imbiru.
Po około minucie na ten olej z imbirem kładziemy opruszone solą i pieprzem filety z indyka, obsmażamy z dwóch stron na lekko złocisto.
Gdy już będą gotowe(około 10-15minut) wykładamy na nie resztę imbiru i delikatnie wcieramy.
W czasie jak robi się indyk gotujemy nasz duet kasz i robimy mieszankę warzywną (jest ona zamrożona, więc wrzucamy ją na patelnię, podlewamy wodą i dusimy warzywa do miękkości).

Podajemy kaszę, obok warzywa wraz z sosem, w którym się dusiły i indyka z imbirem. Posypujemy świeżym szczypiorkiem.
Potrawa i wygląda i pachnie, a do tego to samo zdrowie!

Kurczak w papryce i koperku.

Propozycja na pyszny obiadek. A do tego szybki.
Do tego dodatek ryżu lub kaszy i można się najeść!

 

Co nam trzeba?
około 800g piersi pokrojonej w paseczki
2 żółte papryki pokrojone w paseczki
1 marchewka drobno krojona w kostkę
2 łyżki posiekanego koperku
przyprawy: sól, pieprz czarny, papryka słodka
olej rzepakowy
masło- 2 łyżki, 100ml śmietany kremówki

Robimy!

Paseczki kurczaka przesmażamy na złoto na łyżce oleju, doprawiając solą, pieprzem i papryką. Około 7-8 minut
Zdejmujemy na talerzyk.
Wrzucamy paprykę, marchewkę na tę samą patelnię, obsmażamy i lekko podlewamy wodą, dusimy do miękkości.
Po około 20 minutach dodajemy paseczki piersi, masło i zalewamy kremówką. Całość podduszamy, aż nam się ładnie zagęści- 5-10 minut.
2-3 minuty przed końcem dodajemy koperek, doprawiamy jeszcze raz do smaku i całość mieszamy.
Gotowe!