Kasza owsiana- moc antyoksydantów w małym ziarenku

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×


W poszukiwaniu nowości, zdrowych dodam, kupiłam kaszę owsianą.

Jak donosi http://kobieta.onet.pl.
Kasza owsiana – wytwarza się ją z owsa. Jest dobrym źródłem błonnika i składników mineralnych. Zawiera β-glukan, który m.in. pomaga w zaparciach.
————————————
Strona cereal.com.ua  donosi :
Owies jest uważany jedną z najstarszych roślin uprawnych, jego miejsce powstania — Mongolia i Chiny Północno-Wschodnie. Jako posiew zaczęto uprawiać owies jeszcze w II tysiącleciu pne. W epoce brązu w Europie, on był spotykany w uprawach pszenicy i jęczmienia jako chwast.
Owies — wartościowy produkt żywnościowy, bogaty w węglowodany złożone, wysokiej jakości białko i błonnik. Jest dobrym źródłem minerałów i kwasu foliowego. Owies zawiera witaminy A, E, B1, B2, B6, K, aminokwasy w najbardziej zrównoważonym stosunku dla naszego organizmu, również takie elementy jak miedź, cynk, kobalt, potas, żelazo, mangan, jod, fluor, itp.
Owies to dobry przeciwutleniacz, zawiera tłuszcze o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, zapobiega syntezie cholesterolu w organizmie, hamuje wchłanianie i uwalnianie cukrów.
Zgodnie z swoimi właściwościami antyoksydacyjnymi kasza owsiana jest lepsza od większości warzyw, owoców, zbóż.
Główna wartość owsa polega na niezwykłej użyteczności dla żołądka i jelit.
——————————————-
Z kolei strona: http://www.odzywianie.info.pl/ donosi:

Kasza owsiana zawiera więcej antyoksydantów niż inne rodzaje kasz. Pod względem zawartości przeciwutleniaczy przewyższa większość warzyw, owoców i zbóż. Kasza ta zawiera najwięcej kalorii. Produkt jest bogaty w węglowodany złożone, białko i błonnik oraz minerały (magnez, mangan, miedź, cynk, żelazo) i witaminy (kwas foliowy, B1, B2, B5, PP. Kasza owsiana podobnie jak komosa zawiera tłuszcze o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Produkt zapobiega syntezie cholesterolu oraz hamuje wchłanianie i uwalnianie cukrów

ZATEM MOI KOCHANI. JAK WIDZICIE KASZA OWSIANA TO ZDROWIE W CZYSTEJ POSTACI. ZAJDAĆ I SIĘ NIE ZASTANAWIAĆ.
JA JUŻ JEM. A JAK?
W POSTACI  NP. SAŁATKI.
POLECAM!
JA KUPIŁAM TAKĄ:
Zdjęcie
w sklepach internetowych ,można kupić do 5zł

Print Friendly, PDF & Email
0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *