2 Wielkanocne spotkanie MAM w Giżycku

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×

Kolejne spotkanie Mam przechodzi do historii.
Ale z jakim przytupem i jakimi wspomnieniami!
Ahhhh
To był mega! mega! dzień!
Spotkałyśmy się 20 marca w niedzielę Palmową w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Giżycku udostępnionej dzięki życzliwości Pani Ewy Ostrowskiej.
Zdjęcie
Było nas 15 (razem ze mną i Agnieszką-znanym już wam duetem organizatorek)
Były z nami dzieci, byli także tatusiowie oraz zaproszeni goście!

Każda mama upichciła coś do jedzenia,  przyniosła chemię i słodycze na naszą Wielkanocną zbiórkę charytatywną dla Ojca z dwójką dzieci. Pomagaliśmy im już kiedyś

Zdjęcie
Uzbierałyśmy także 89 Kinder niespodzianek dla dzieciaczków z Centrum Onkologii w Warszawie – łącznie Ania, która nadzorowała akcję Kinder jajo nazbierała 550 jaj!!! Wielkie serduszka mam! Nasze jaja:

Rozpoczęłyśmy, jak zawsze powitaniem, przywitaniem, przedstawieniem zaproszonych gości.
Zdjęcie
Warsztaty z Mamami i starszymi dziećmi rozpoczęła uzdolniona, niesamowita kobieta
Pani Monika Symonowicz – właścicielka pracowni florystycznej.

My przyniosłyśmy mech, skorupki jajek, bazie, patyczki, a Pani Monika swoją wiedzę, materiały do pracy i doświadczenie.
Obudziła w nas artystyczne dusze, całą wiedzę teoretyczną chłonęłyśmy z zapałem.
Warsztaty były inspirujące, pełne pasji, radości i mocy twórczej.
Każda z nas uczyła się, podziwiała i nie wierzyła,że robi takie cuda.
Sama Pani Monika, w fantastyczny sposób pomagała nam w naszych pracach — dla każdej mamy poświęciła czas, pomogła i wytłumaczyła – wielkie brawa za profesjonalne podejście.

ZdjęcieZdjęcie
Zdjęcie
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Mój stroik to cud natury-dosłownie. Pieniek, mech, skorupki i mega świecznik z druta.
Kręciłam, kręciłam i nie wierzyłam własnym oczom, że udało mi się wyczarować taki cudny stroik.
Moje dzieciaczki także robiły swoje dzieła!
Młodsze dzieciaczki mogły w tym czasie zająć się malowaniem pisanek i jajeczek, posilając się zdrowymi chrupkami od Eko – Wital i paluszkami od Ezerki

ZdjęcieZdjęcie

Kolejną atrakcją było dekorowanie przepysznych, z kawałeczkami czekolady, muffinek od Ani Waldeck
Przyznaję się, że sama udekorowałam sobie taką babeczkę i spałaszowałam ze smakiem oblizując pyszny kolorowy lukier. Mniam!
Ania jest mistrzynią wypieków! I smaczne i estetyczne! Mniam!
Zresztą babeczki z  kawałkami czekolady w środku i kolorowymi lukrami, ozdobione cudami od Cukieterii pochłaniane były przez dzieci i dorosłych.

ZdjęcieZdjęcie

Chusteczki Lula Family ratowały z opresji nawet najbrudniejsze buźki.
Pragnienie gasiła woda Mama i JA oraz zdrowe ekologiczne soki od Eko – Wital. A syrop do kawki ufundowała Cukieteria
Zdjęcie
Zdjęcie

Po takim artystycznym spełnieniu rozruszała nas wesoła grupa animatorów z Animosfera – animacje szkolenia eventy – zaczęliśmy wspólną rodzinną zabawą w szukanie niespodzianek od zajączka, jajeczek surowych i plastikowych. Dzieciaki mimo chłodu biegały zadowolone, strzelały z łuku, a na koniec  spróbowały popcornu serwowanego przez człowieka pierwotnego i dzika.
Animosfera to fantastyczna ekipa, której pomysły przechodzą ludzkie pojęcie. Dzieci nie ma! One są z Animosfera i świat jest nieważny. Zabawa, zajęcia, oni wiedzą jak to robić. Są mistrzami w swoim fachu, a aj wiem, że mogę zostawić i m moje dzieci.
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie

Dzięki firmie DEZAL Plus – Nowa Dęba każdy mógł spróbować chrupiącego gofra, do wyboru z cukrem pudrem lub dżemem i musem od Eko Wital. Mamusie z zaciekawieniem przyglądały się gofrownicy, a niektóre postanowiły same sprawdzić z jaką łatwością i dokładnością można stworzyć takie wypieki.
ZdjęcieZdjęcie

Po wszystkich atrakcjach przyszedł czas na wyciszenie , dzieciaki usiadły na dywanikach i wsłuchały się w spokojne animacje, bajki i opowiadania. Bawiły się też chustą i lepiły z masy solnej.
ZdjęcieZdjęcie

My odbyłyśmy bardzo potrzebny kurs – podstawy wiedzy z udzielania pierwszej pomocy .
Rozmawialiśmy o sytuacjach codziennych, które mogą dotyczyć każdej z nas .Piotr  Kalewski, nazwany przez nas pieszczotliwie „Petarda”,  z ogromną pasją i wiedzą uczył nas jak sobie radzić w różnych przypadkach, jak ratować życie, jak wzywać pomoc.
Każda chłonęła jak gąbka tę wiedzę. Uczyłyśmy się też w sposób praktyczny. Będąc poszkodowaną lub udzielającą pierwszej pomocy, na sobie i na fantomie.

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Wyposażone Apteczki podarowała firma Europ Assistance za co bardzo dziękujemy.

Dodatkowo Burmistrz miasta Giżycko Wojciech Iwaszkiewicz włączył się w projekt.
Prezent bardzo przydatny, a dzięki temu , że podwójny to zawsze będzie pod ręką w domu i aucie.
Jak to zawsze bywa czas minął bardzo szybko.Końcową atrakcją był mega kolorowa piniata w wykonaniu Lesia Rękodzieło Moja Pasja w Wolnym Czasie, napełniona kolorowymi cukierkami, o które była bitwa między dziećmi.
W trakcie spotkania rozdałyśmy upominki od Naszych Kochanych Sponsorów, którym bardzo dziękujemy za umilenie przedświątecznych chwil.
Byli z nami :Pani Ewa Ostrowska – partner spotkania udostępniający lokal
ZdjęcieZdjęcie
Animosfera – animacje szkolenia eventy
Zdjęcie
Pracownia florystyczna Monika Symonowicz
Zdjęcie
Burmistrz Miasta Giżycko – Wojciech Iwaszkiewicz
Zdjęcie
Zdjęcie
DEZAL Plus – Nowa Dęba
Zdjęcie
Wspaniała solidna gofrownica, której użycie zapewniło naszym dzieciom i ich rodzicom możliwość zjedzenia smacznych gofrów w rozmiarze XXL. Każda mama mogła spróbować je wypiec, wychodziły nam szybko – były ładne i chrupiące. Maszyna łatwa w obsłudze, a sprawia tyle radości.  Królowały gofry z cukrem pudrem i dżemem.
Lula Family 
Zdjęcie
Mokre chusteczki pomagające w różnych sytuacjach. Opakowania łatwe w otwarciu, nie wysychają.
Nie podrażniają skóry malucha oraz osoby dorosłej.
Dostałyśmy 4 rodzaje : dla dzieci, papier toaletowy, do higieny intymnej i do demakijażu.
Te ostatnie idealnie radzą sobie z make upem i w mig oczyszczają buzię.
Chusteczki nawilżane dla dzieci również posłużyły nam na spotkaniu do przemywania rączek naszych szkrabów.
Zdjęcie
Eco Blik 
Zdjęcie
Firma z bogatym asortymentem posiada u siebie herbatki i zioła. Dużym plusem jest grafika i opakowania – kolorowe, piękne nadruki sprawiają, że nawet herbatka może być prezentem na każdą okazję . W zestawach Mamuśki znalazły „Jabłkowy Sad” „Wrzosowy Las” „Ziołowa Polana” „Słoneczny Ogród”
Zdjęcie
Ouhmania
Zdjęcie
Codziennie robimy telefonem kilkanaście zdjęć, raz na jakiś czas robimy aparatem, te pozowane i te z zaskoczenia. Dzięki zdjęciom zatrzymujemy chwile. W komputerze czasem giną a w albumie są wieczne. Ouhmania proponuje inne opcje przechowywania zdjęć – takie jak : kalendarz lub foto książka. Teraz Mamuśki mogą sobie taką zamówić ze 100 % rabatem a bliskim rozdać 50 % upust
ZdjęcieZdjęcie
Patatoy 
Zdjęcie
Wielki świat solidnych zabawek w którym królują drewniane. Propozycje dla niemowląt i starszych dzieciaków. Wszystko bezpieczne i z atestem. Dla dziewczynek i chłopców, dla tych lubiących gotować i dla tych muzykalnych. Zajrzyjcie koniecznie do Patatoy. Nasze dzieciaki dostały kolorowanki oraz zestawy solidnych drewnianych tablic magnetycznych .Na spotkaniu każdy mógł pobawić się tablicą i magnesami
Sama zabawka jest bardzo kolorowa, wykonana z solidnego materiału.
Świetnie zaprojektowana, bawisz się rozkładasz, a po zabawie łatwo wszystko estetycznie zamknięte w walizeczkę z rączką.
Klocki przyjazne dzieciom, o fajnych kształtach. Kolory intensywne zachęcają do zabawy.
Moim dzieciom bardzo spodobała się ta zabawa-zobaczcie sami 🙂
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Agi Bagi 
Zdjęcie
Agi Bagi to bajeczka dla dzieci. Główne postacie to kolorowe wesołe stworki : Bodzio, Zibi, Wódz, Gadzina, Bagingi – jest ich wiele więcej. Nasze dzieciaczki dzięki kolorowych gadżetom weszły w świat tych robaczków .
Zdjęcie
Helion
Zdjęcie
Grupa Helion SA – wydawnictwo specjalistyczne, założone w 1991 w Gliwicach. Ofertę Grupy Helion stanowią publikacje z zakresu literatury informatycznej, biznesowej, beletrystyki, poradników, a także przewodników turystycznych Podarowali nam 5 książek:- DOMOWE WYPIEKI X 2
JOGA BEZ NAPINKI
Psychologia relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami
Zdrowie masz we krwi! Jak żyć w zgodzie z grupą krwi
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Chocolissimo 
Zdjęcie
Słodkie prezenty to ich specjalność. Wszystko zawsze pięknie wygląda i do tego wspaniale smakuje.Niezapomniany smak belgijskiej, delikatnej czekolady w połączeniu z przepięknymi opakowaniami .
Dla nas MAM, podarowali vouchery bez ceny minimalnej na kwotę 30zł, do wykorzystania w ich sklepie
Zdjęcie
Ezerki 
Zdjęcie
ECO Envoy to tradycyjne polskie przekąski – paluszki – w wersji ekologicznej. Bio paluszki smakowicie wypełnią potrzebę chrupnięcia czegoś między posiłkami. Bio paluszki Eco Envoy stanowią tradycyjne dopełnienie spotkań towarzyskich, bankietów, imprez okolicznościowych w gronie rodziny czy przyjaciół.  Bio Paluszki ECO Envoy to certyfikowane produkty wg. norm Unii Europejskiej co daje gwarancję jakości przekąski która może być spożywana Naturalnie Między Posiłkami!
Zostałyśmy obdarowane wspaniałymi chrupiącymi paluszkami!
Jedne na spotkanie, jedne do domu. chrupało, aż miło!- Paluszki pełnozbożowe złociste orkiszowe z papryką
Paluszki pełnozbożowe złociste grahamowe z cebulą
-Paluszki pełnozbożowe białe orkiszowe z makiem
Paluszki pełnozbożowe białe grahamowe z sezamem

oraz
BIO Paluszki Eco Envoy Orkiszowei inne
Paluszki są smaczne, zdrowe, bez sztucznych dodatków, bardzo chrupiące i mają idealne połączenia smakowe. Najlepsze paluszki jakie jadłam!
ZdjęcieZdjęcie
Cukieteria 
Zdjęcie
Miejsce gdzie szaleją kubki smakowe. Jeśli szukasz czegoś słodkiego, planujesz piec ciasta, torty, ozdabiać, obrabiać, piec , tworzyć. Oni zawsze ci pomogą. Tu znajdziesz wszystko.

Włącznie z burczeniem w brzuchu!
Nasze spotkanie wsparli jak zawsze miłym i smakowitym upominkiem dla każdej Mamy, ale pomogli także ozdobić nam wielkanocne babeczki!!
Groszki czekoladowe, posypki, rureczki, czekoladowe zajączki. Oj dzieci i dorośli mieli dużo smacznej frajdy.
W między czasie popiliśmy sobie pysznej czekolady
Same groszki miło się zajadało 🙂
A po połączeniu z kilkoma łyżkami wrzątku tworzyła się aromatyczna, gęsta i przepyszna czekolada. Ciężko zatrzymać się na kilku łykach.
Coś wspaniałego!
Raczyłyśmy się kawką z syropem. Pyszny z posmakiem wiśni. Wystarczyło odrobinę, aby zmienił smak kawy. Pycha
ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęcie
fb /www/opinie mam  CUKIETERIA

fb/www/ SEMPRE
Mama i ja
Zdjęcie
Woda mama i ja bardzo często wspiera inicjatywy z dziećmi w roli głównej. i nic dziwnego. ich woda idealnie nadaje się dla dzieci, a i mamy dbając o swoje zdrowie sięgają po te poręczne buteleczki krystalicznie czystej i smacznej wody.Na spotkaniu byli i z nami. Zapewnili nam łyk zdrowie wody, podarowali urocze gadżety dla mam: długopisy, reklamówki, zakładki -magnesy.

„Woda Mama i ja doskonale spełnia potrzeby niemowląt i starszych dzieci – ugasi pragnienie, nawodni, ułatwi także przygotowanie posiłków oraz napojów.”
Zdjęcie<img alt="Zdjęcie" src="https://lh3.googleusercontent.com/2KbHaN8NykYMPjdF5BWbiR5ANKaVdkc0_5WvwoXFr8ZKQ-a9GYog6Wsr02d7pJgSQjj9Bw=w34

Print Friendly, PDF & Email
0Shares